Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

fuzja

Users
 • Content Count

  108
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

fuzja last won the day on June 8 2012

fuzja had the most liked content!

Community Reputation

19 Pretty Good

About fuzja

 • Rank
  Gwarek

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. no właśnie łazik został zaprojektowany przynajmniej 5 lat temu na podstawie elementów które już wtedy były idealnie sprawdzone i odporne na promieniowanie. Większe pamięci oparte na nowocześniejszym procesie są dużo mniej odporne na promieniowanie kosmiczne. Spece w NASA przy tak drogim projekcie są dużo bardziej przezorni i nie chcą mieć wpadek takich jak Roskosmos który ostatnio gubi sondę za sondą przez błędy elektroniki albo komputera: Fobos-Grunt albo Koronas-Foton. Ja myślę że cena nie gra tam żadnej roli, liczy się pewność sukcesu.
 2. Nie sądzę aby to był wielki problem, ludzkość ma już sposoby na kontrolę populacji: wojny, zamachy, masakry. Poza tym wszystkim z wiekiem raczej spada libido i jak już będziemy żyć po sto kilkadziesiąt lat to raczej odechce się rozmnażania, zresztą wcześniej, więcej przyjemności będą dawały nam robo-dziewczęta czy robo-mężczyźni. W kulturach wysoko rozwiniętych widać spadek dzietności. Jeśli nawiedzi nas kiedyś globalna klęska głodu, to po prostu może się okazać że będziemy znowu wydawać 50%-90% pieniędzy na żywność, a nie jak teraz <<20%.
 3. wydaje mi się że ani jedno, ani drugie, przecież przez sieci torrentowe tak jak przez inne p2p udostępniane są także legalne materiały, tutaj twórcy chcą spopularyzować p2p na którym może zarobić właściciel. IMHO to trochę nie wypał bo zwykły hosting plików jest dużo tańszy i prostszy.
 4. Spadło piractwo ? - pobożne życzenia Chyba spadło wykorzystanie (nieszyfrowanych) sieci p2p. Teraz każdy kopiuje/będzie kopiował w sieciach osiedlowych, z internetu przez jakieś tunelowanie i szyfrowanie, no i przede wszystkim przez zwyczajne kopiuj->wklej na dyski przenośne.
 5. "NIF pozwoli zachować starzejący się arsenał w dobrym stanie." Jak piernik do wiatraka, co jak co ale te badania na pewno nie przysłużą się odnowieniu arsenału, ani nie pozwolą na konserwacje ;-) Chodzi raczej o ogólny rozwój technologii jądrowych, a i to dla picu bo ta technologia jest dość opanowana. Panowie tam raczej dążą do rozwoju technologii laserowych, i nie licząc otrzymania fuzji, to pracują po by móc w przyszłośc w ułamku sekundy zestrzelić satelity i atomówki lecące na USA
 6. a ja bym całe miejsce zaminował ;-), albo zrobić pułapki w stylu filmów z Indiana Jonsa, a na końcu pismo obrazkowe i we wszystkich językach świata. A serio to nie rozumiem problemu, za kilkadziesiąt lat te odpady będziemy normalnie "spalać" z dużym zyskiem , wyszukiwanie i to jest wyszukiwanie problemów na siłę. Jeśli nawet to spalanie nie będzie się opłacało za 100-200 lat kiedy technologia uranu może się zakończyć.
 7. Te wątpliwości pojawiły się już na samym początku. Wielka sensacja była, a teraz okazuje się że ta Pani dołączyła do grona pseudonaukowców
 8. @kocurxtr To jest sprawka marketingowców, jeśli Twoja kobieta posiada telefon z funkcjami których nie potrzebuje, równie dobrze mogłaby mieć starą nokię która trzyma >10 dni. Inne wyjaśnienie - lans i moda, inaczej tego wyjaśnić się nie da. Tak jak ludzie jeżdżą autami którymi nie potrzebują bo np. palą dużo, tak samo mają takie telefony które nie trzymają.
 9. może to i prawda, tylko że cena ropy już jest sporo zawyżona a reakcja dość wątpliwa ekologicznie (jeśli dobrze rozumiem, pozyskujemy wodór z węglowodorów kopalnych, aby później połączyć go z węglem z biomasy). TO brzmi bezsensownie, absurdalnie jak "ekologiczna" i "darmowa" energia ze ogniw słonecznych oraz wiatraków
 10. Nie ma to jak propaganda "zielonych" naukowców. Ciekawe jak zwiększałby się udział elektrowni wiatrowych jeśli nie zwiększyłoby się znacznie ilości elektrowni gazowych, ewentualnie biogazowych. Ładnie to wszystko wygląda w teorii, ale chyba nikt normalny nie przewiduje włanczać/wyłanczać na godzinkę bloków w elektrowniach węglowych czy atomowych. Jak mogą zakładać też że popyt na energię wzrośnie o tylko o około 1/3, kiedy niedługo czekać nas może (a może musi) rewolucja motoryzacyjna, albo rozwój "czystych" technologii jądrowych. Analizy takie mogłyby mieć sens na góra 10 lat.
 11. W takim przypadku za to że na allegro jest kilku oszustów - zamknijmy allegro. No proszę CIę...
 12. "Tu się zgadzamy" ... 1. Nie zauważasz sarkazmu ? 2. Po co kolejny offtop ? 3. Badania te są idiotyczne, mogę znaleźć badania o przeciwnych wnioskach. Każda gra ma swoje zalety i wady, uogólnianie jest bez sensu. A jeśli w ogóle chcieć te sprawy upakować w "sensowne ramy" aby każde dziecko TYLKO i WYŁĄCZNIE bawiło się i jednocześnie uczyło się przydatnych rzeczy to jak w ustroju totalitarnym, powinniśmy zabronić dzieciom w gry strzelanki, dalej idąc powinniśmy zabronić zabawy patykami (szermierka, "strzelanie"). Nie chciałbym być Twoim dzieckiem ;-)
 13. Zwierzęta też robią również głupie rzeczy np. dla przynależności do grupy, albo by zaimponować samicy. Ale masz 100% rację, lemingi nie palą papierosów ani jointów są więc "mądre". Tylko pozazdrościć bo jazda w małych mieścinach i wioskach w których mieszka większość Polaków nie ma dróg dla rowerów, a przejażdżka po drogach po których jeżdżą samochody w większości przekraczające prędkość to jak walka o życie.
 14. Podobno wręcz przeciwnie, ale warto by było mieć porównanie wszystkich używek. Apropo kawy: Cytat: "Nadużywanie kawy, picie jej w dużych ilościach, powoduje obniżenie nastroju, nerwowość, rozdrażnienie, problemy z zaśnięciem, a także nieprzyjemności natury żołądkowej" Gdybyśmy byli nastawieni do kawy tak nieobiektywnie jak niektórzy badacze do marihuany to moglibyśmy dodać takie wnioski: "Nadużywanie kawy, picie jej w dużych ilościach, powoduje obniżenie nastroju, nerwowość, rozdrażnienie, problemy z zaśnięciem. Objawy te zwiększają ryzyko popełnienia samobójstwa." Dla mnie godne politowania jest tylko narzekanie, albo też właśnie odbieranie obywatelom praw dla "ich dobra" jakby to były głupie lemingi. Dym, alkohol, strzykawka, godne politowania ? Tak samo godne politowania musiałaby być więc jazda na motorze i rowerze kiedy możemy dużo bezpieczniej przemieszczać się autem. Godne politowania są gry komputerowe które nie dają absolutnie żadnych korzyści (oprócz tych na psychice ). To ogólnie może wszystko jest godne politowania tylko nie jedzenie, załatwienie pierwszorzędnych potrzeb i prokreacja ;-) Używki są dla ludzi. A jeśli ktoś wyciąga argument przyszłego leczenia za publiczne pieniądze, niech pomyśli ile ludzie pochłaniają cukru, a później za tą otyłość płacą wszyscy... (leczenie, wypadki itd...).
 15. Dzięki, w drugim przypadku śmiem twierdzić że na próby samobójcze marihuana nie ma najmniejszego wpływu, tylko osoby które mają takie skłonności i problemy częściej po nią sięgają (może to podświadome szukanie lekarstwa ;>, czy coś po czym czują się lepiej) Właściwie to nie dziwie się że marihuana wpływa na pamięć, tylko co z tego, powinno się z badać w jakim stopniu, porównać do alkoholu, papierosów, kawy
×
×
 • Create New...