Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

raweck

Users
 • Content Count

  132
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

raweck last won the day on July 5 2017

raweck had the most liked content!

Community Reputation

6 Promising

About raweck

 • Rank
  Gwarek

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Poznań
 1. Nie rozumiem tego... Wydawało mi się, że orbita hiperboliczna, to orbita po której dane ciało jednokrotnie zbliża się po hiperboli (albo krzywej do niej podobnej) do innego ciała i oddala od niego na zawsze. Jak rozumieć krążenie wokół siebie po orbitach hiperbolicznych? Czy to na pewno jest poprawny opis?
 2. Jestem ciekawy, jak te statystyki wyglądałyby w Polsce
 3. Czyli Francja dość wysoko... Alkohol nie samym winem stoi. Nie ma danych z Rosji, a Polska na względnie odległym, 38 miejscu https://www.wcrf.org/dietandcancer/cancer-trends/data-cancer-frequency-country
 4. Już widzę typowe "biurowe zwierzę", które robi 40 pompek Podejrzewam, że dla większości (nie uprawiających sportów) osób, 30 pompek może być zbyt dużym wyzwaniem. 40 pompek oznacza osobę uprawiającą regularnie sport aktywujący obie ręce albo osobę, która w swojej pracy mocno ich używa.
 5. W biznesie chodzi o zysk. Czasem bardziej opłaca się leczyć, niż wyleczyć. Wolałbym, aby ta maksyma nie przyświecała żadnemu lekarzowi, ale kto wie, czy w przypadku prywatnego szpitala czasem nie decyduje o sposobie leczenia pacjenta...
 6. Nie załadowały mi się późniejsze odpowiedzi, więc moja odpowiedź w kontekście całej dyskusji nie ma sensu. Usuwam ją, aby nie robić bałaganu. Mój post można uznać za nieaktualny.
 7. Z jednej strony krytykujesz wiarę, a z drugiej strony strony próbujesz argumentować opierając się na wierze w teorie spiskowe? Abstrahując od tego, że trudno obiektywnie powiedzieć, co to znaczy zły, co to znaczy dobry. Tak jak wśród Niemców byli źli i dobrzy, tak w Kościele są źli i dobrzy. Jedni i drudzy w różnych okresach historii mieli u władzy różny procent jednych i drugich. Naród, organizacja, rasa, partia, płeć, itd. to tylko pewna klasa (używając języka matematycznego) ludzi. Czy naród nie posiada własnej ideologii? W normalnej sytuacji raczej nie powołałbym się tutaj na Wikipedię, ale ponieważ sam się na nie powołujesz, to ułatwię sobie sprawę, bo tutaj jest to opisane najbardziej lapidarnie: " Ideologia – powstała na bazie danej kultury wspólnota światopoglądów, u podstaw której tkwi świadome dążenie do realizacji określonego interesu klasowego lub grupowego albo narodowego." Co jest właściwie prawdziwym tematem tej dyskusji?
 8. Czy z analogicznego powodu gardzisz, na przykład, Niemcami?
 9. Poczułbym się dużo lepiej, gdyby to była prowokacja... Szanse na to są chyba takie jak na kupienie akcji Kościoła. Swoją drogą to mógłby być ciekawy pomysł na scenariusz filmowy: prywatyzacja Kościoła. Emisja akcji w celu utworzenia nowych ośrodków misjonarskich. Budowa szkół i szpitali. Pozyskanie nowych wiernych. Wykształceni i pod opieką medyczną generują wyższe PKB dzieląc się nim na tacy, generując kasę na dywidendę. Tylko, że w rzeczywistości takie emisje akcji faktycznie mają miejsce. Niebieski Depozyt Papierów Wartościowych skrzętnie rejestruje kto dorzucił się jakim procentem swojego wdowiego grosza. Dywidenda zostanie wypłacona po śmierci...
 10. Ta dyskusja przestała już być merytoryczna...
 11. Jak to jest, że w jednym fragmencie chcesz wprowadzać podatki nie próbując zrozumieć przyczyny (braku powszechności telepracy), a w drugim zarzucasz innym (że poganiają podatkami oraz nie próbują zrozumieć przyczyny i skutku korków)?
×
×
 • Create New...