Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Nawadniaj się i dbaj o elektrolity dzień wcześniej ;) Wieczorem napij się wody z odrobiną soli (albo izotoniku) "do pełna", a rano już tylko kawka i jajecznica ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) No jajecznice już sobie zaaplikowałem i trochę ruchu na świeżym powietrzu. A dzień wcześniej to ja nie wiem co było niestety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie zawsze dobrze robi maślanka - tak z pół litra, dodatkowo możesz się postarać o zjawisko zwane potocznie "kac kupą" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z maślanką dobrze uważać, bo zakwasza organizm, a kwasów po spożyciu alkoholu powstaje aż za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chemii się nie znam - ale zawsze pomagała na wszelakie dolegliwości około kacowe. Głowa mniej boli, trampek w ustach przestawał być wyczuwalny, ogólnie zawsze mam symptomy odtrucia organizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pić to najlepsza ochrona (a jak już to z głową nie mieszać trunków). Jeżeli klinujecie i znowu wpisujecie alkohol w metabolizm to pora się udać na terapię lub po poradę czy nie trzeba na spotkania AA chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy co pijesz :) do wodki poprostu zamiast popijac cola czy innym syfem proponuje sok (ja preferuje jablkowy/grejfrutowy) i nie zaluj sobie. Jak piwo to przed snem trzeba sie nawodnic i bedzie dobrze ;) u mnie dziala kaca nie mialem juz bardzo dawno.

 

ps. jesli mieszasz rozne trunki to ja nie mam rady nie praktykuje takiego rozwiazania (zle wspomnienia :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam pić z umiarem  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh chyba się starzeję bo ostatnio ciągle wybieram takie rozwiązanie i urywam się w 3/4 imprezy(eh a kiedyś taki był ze mnie zawodnik)ale myśl o zdrowiu i dniu jutrzejszym jakoś nie daje mi się do końca zmasakrować-poza tym dziewczyna wtedy wzmaga narzekanie a ja dałem się upantoflić.pamiętam że z kolegą zazwyczaj piliśmy by pić,a nie dla jakiegośtam towarzystwa,a dziś kolega jakiś taki markotny,ledwo jedno piwo wysączył;) eh na pierwszym roku nocne pijackie eskapady po krakowie były super,traktowałem to jako coś w rodzaju nowego doświadczenia(w liceum pilnowali mnie rodzice)no i lekka nutka samobójcza

 

a KC24 to się nie bierze przed piciem?mi kefir dobrze robi,no i trzeba się najeść jak się pije np. wódkę coby trzewia nie bolały na drugi dzień i nie paść zbyt szybko(choć to i ekonomiczniej)jajecznica jest superaśna.

 

kurde dla wielu studia to początek alkoholizmu(sam się niekiedy obawiam czy to mam)

 

nieco nastrojowych pieśni w temacie

http://www.youtube.com/watch?v=nRsXf2sINto

http://www.youtube.com/watch?v=QA0B-16G4m0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Picie dla picia to czasem ma jednak swoje uzasadnienie. Tylko dla mnie zawsze się to źle kończy pod względem zdrowotnym ;) Jednak ostry trening siłowy i aerobowy na kolejny dzień jest dla mnie zbawienny. Rzekłbym, że czuję, jak wylewa się ze mnie cały syf, szczególnie jak piłem jakieś szampany za 5 zł i do tego tabletki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu zapobiegam :) Często coś przegryzam w trakcie picia no i piję dużo wody w międzyczasie a dodatkowo biorę reklama przed piciem a później podczas :)Na drugi dzień żadnego kaca :)

Edytowane przez wilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu zapobiegam :) Często coś przegryzam w trakcie picia no i piję dużo wody w międzyczasie a dodatkowo biorę reklama przed piciem a później podczas :)Na drugi dzień żadnego kaca :)

 

Na spam to wygląda. Ugryź Wilku, a porządnie ;):D

Edytowane przez wilk
no tak, ale po co to cytujesz jeszcze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysiłek fizyczny wzmaga metabolizm i szybciej wydalamy pozostałości okoloalkoholowe. Czyli szybciej dochodzimy do siebie. Jednak nie jest to zdrowe ponieważ produkty rozpadu alkoholu mają wtedy destrukcyjny wpływ między innymi na mięśnie więc na dłuższą metę lepiej spokojnie go (kaca) przetrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Użytkownik wilk edytował ten post dziś, 17:25 no tak, ale po co to cytujesz jeszcze ;-)

 

:D :D :D Abo misie paluch omsk... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pije bardzo dużo wody z cytryną i ciepła kąpiel z rana zawsze pomaga.

Edytowane przez wilk
usunięto reklamę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2018 o 10:23, AshleyS napisał:

Ja pije bardzo dużo wody z cytryną i ciepła kąpiel z rana zawsze pomaga.

I to jest chyba najlepszy naturalny sposób.

Ktoś tu wspominał, że są specjalne tabletki na kaca. Takie tabletki maja w składzie głównie witaminę C. Właśnie dlatego woda z cytryną też jest dobra, bo to ta witamina pomaga pozbyć się z organizmu negatywnych produktów powstałych po wypiciu alkoholu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...