Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Webby

Upgrade forum

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby kliknąć w bzdury, klikasz na serduszko, a potem wybierasz opcję "Absolutnie nie!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to była siła poprzedniego systemu - intuicyjność. Kliknięcie w bzdury, było maksymalnie intuicyjne jak tylko być mogło, przydały by się dwie oddzielne ikonki od razu na wierzchu by nie trzeba było wchodzić "głębiej" do docelowego przycisku.

 

A poza tym chciałem wyrazić poparcie dla pomysłu pokazywania systemu i przeglądarki. Widziałem to na innych forach i zawsze mi jakoś tego na kopalni brakowało. Jak by nie było te informacje też w pewien sposób człowieka określają ;) Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to raczej nie ma się o co martwić. Sama informacja o systemie i przeglądarce niewiele mówi. A jeśli ktoś jest w stanie np pozyskać ip konkretnego użytkownika to również sprawdzenie jakiego systemu używa nie sprawi mu problemu. To tyle jeśli chodzi o moje dwa centy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ikonki "reputacji" to jedno - zmiana nazwy by się przydała. "Dodaj reputację" nie zawsze pasuje ;)

Jeśli chodzi o cytaty - na dzień dzisiejszy trzeba zmienić w swoich opcjach skórkę forum - pomarańczowo-szara nie działa zbyt dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

smiley'e po kliknięciu nań nie pokazują się w wiadomości

"javascript:void(0);"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym chciałem wyrazić poparcie dla pomysłu pokazywania systemu i przeglądarki. Widziałem to na innych forach i zawsze mi jakoś tego na kopalni brakowało. Jak by nie było te informacje też w pewien sposób człowieka określają ;) Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to raczej nie ma się o co martwić. Sama informacja o systemie i przeglądarce niewiele mówi. A jeśli ktoś jest w stanie np pozyskać ip konkretnego użytkownika to również sprawdzenie jakiego systemu używa nie sprawi mu problemu. To tyle jeśli chodzi o moje dwa centy :)

A skąd miałbyś uzyskać IP użytkownika ? Jest on dostępny tylko dla adminów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego właśnie sama informacja o systemie i przeglądarce nic nikomu nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dają dokładnie tyle samo co publiczne podawanie marki zamka do drzwi własnego domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) Wiesz co, mogę ci powiedzieć, że mam gerdę, ale nadal nie masz pojęcia gdzie mieszkam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli na forum istnieją konta adminów, to oznacza, że można się na nie włamać. A w ten sposób można już zdobyć sporo informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że podawanie informacji typu system/przeglądarka nie ma wpływu na bezpieczeństwo użytkownika. Takie informacje można zdobyć zdalnie, o ile zna się IP ofiary a ta wita nas z otwartymi portami (czytaj: nie uzywa firewalla).

 

Może odwołamy się do vox populi? Mała ankieta? Mam nadzieję że skryci wielbiciele IE5 nie będą mieli nam tego za złe ;)

 

Co do ciągle trwających poprawek style kelo-lt (domyślny pomarańczowo-szary, tak nielubiany przez niektórych), chciałbym poinformować, że:

- przyciski emotek zostały naprawione

- pod nagłówkiem po prawej stronie pojawia się informacja na temat ostatnio zarejestrowanej osoby oraz ogólne statystki

- podczas rejestracji forum sprawdzi czy umiemy czytać (czyli nie jesteśmy botami) za pomocą reCAPTCHA

- w menu pojawiła się opcja "Moderuj" niewidoczna wcześniej

oraz wprowadzono kilka innych mniejszych poprawek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) Wiesz co, mogę ci powiedzieć, że mam gerdę, ale nadal nie masz pojęcia gdzie mieszkam...

W tym sęk że Twój adres jest do zdobycia np. na podstawie adresu IP, do tego dodaj informacje kiedy Cie nie ma w domu i ... Pozornie nic nie znaczące informacje zebrane do kupy mają znaczenie strategiczne.

 

Mikroos, w przypadku włamania na konto admina możliwości są nieograniczone - i nie pomoże tu brak jakiegoś modułu forum bo admin ma dostęp do szczegółowych logów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jeżeli na forum istnieją konta adminów, to oznacza, że można się na nie włamać. A w ten sposób można już zdobyć sporo informacji.

 

Więc wyciągnij z tego wnioski. Nakład pracy który trzeba wykonać by zdobyć informacje bardziej szczegółowe (jak ip) jest taki sam jak ten potrzebny by zdobyć informację o systemie operacyjnym, lub przeglądarce (prawdopodobnie statystyki na ten temat są umieszczone w jednym miejscu na forum, choć mogę się mylić w tej kwestii). Więc czego się tak boisz. Jeżeli ktoś chce poznać twój ip musi włamać się na forum, jeśli chce poznać twój system również musi to zrobić. Przesadzacie z tą anonimowością w sieci..

 

ps a pozatym można oczywiście dać opcje dla "mega ostrożnych" by w ich przypadku nie były pokazywane te informacje.

 

Mikroos, w przypadku włamania na konto admina możliwości są nieograniczone - i nie pomoże tu brak jakiegoś modułu forum bo admin ma dostęp do szczegółowych logów

 

No i tu trafiłeś w sedno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce poznać twój ip musi włamać się na forum, jeśli chce poznać twój system również musi to zrobić.

Jest wiele znacznie prostszych metod poznania adresu IP wcale nie trzeba się nigdzie włamywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego wynika w kontekście umieszczania informacji o systemie i przeglądarce na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tego wynika, że informacja nic nie wnosi, a nie każdy może sobie życzyć jej upubliczniania. To powinna być informacja zastrzeżona dla adminów, a ci mogą ją sobie zdobyć w inny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostaje opcja referendum na forum w tej sprawie, bądź nakładem Kochanego Admina (wazelina ostatnio jest tania ;)) stworzenie opcji "pokazuj mój OS/BROWSER" w opcjach każdego z użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy chcę napisać posta pod moim postem, to automat sam chce je połączyć, ale dostaje komunikat, że czas na edycję minął - tzn. nie mogę w ogóle napisać w temacie, dopóki ktoś nie napisze. IMO bez sensu ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

co może na wkurzonych userach wyindukować problem dwu.konto.wości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele znacznie prostszych metod poznania adresu IP wcale nie trzeba się nigdzie włamywać

True, true, do tego wystarczy zdalny avatar/obrazek w sygnaturce. ;)

 

Przykład:

 

sig-26111.png

 

Co do pokazywania jakiego systemu i przeglądarki używa user (zapewne cos jak w phpBB by Przemo?) nie mam absolutnie nic przeciwko, jakkolwiek jest to tylko bajer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość na wprowadzenie jakichś zmian w reputacji ?

Dobrze by było dostawać informację o tym, że ktoś nam dodał lub odjął reputację - wiem, że można to sobie sprawdzić w profilu, ale jakieś powiadomienie na pm by się przydało ;)

Dobrze by też było widzieć ile się dostało/oberwało... Brak tam jakichkolwiek liczb, nie wiem też czy dostaję reputację czy mi ktoś odbiera - chyba że mają na to wskazywać te ikonki kolorowe po lewej stronie. Jak będą czerwone to oznacza minus ?

Przydałby się jakiś help nowsiejszy :)

 

Czy panel od znajomych coś ma robić ? Po dodaniu paru wpisów nic się nie dzieje, jest jakaś funkcjonalność/sens tego czegoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jednak postulował za zmianą tej ikonki serducha ;) Chyba znakomita większość nie ma pojęcia do czego to służy. Coś większego i bardziej wyrazistego by się przydało. A poza tym dobrym pomysłem jest umieszczenie odpowiednich przycisków na dole posta którego chce się skomentować. Widziałem podobne rozwiązania i jest to o wiele bardzie sugestywne niż jakaś zakamuflowana mała ikonka :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei bardzo drażni komunikat

 

"Nie możesz edytować tej wiadomość, ponieważ minął minimalny czas w którym mogłeś to zrobić. "

 

który wyskakuje przy próbie napisania nowego posta w temacie w którym mój post jest ostatni.

Czyli nie mogę zmienić ani nic dopisać do mojej ostatniej w wątku wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Webby wziął wolne, albo wziął się do pracy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei bardzo drażni komunikat

 

"Nie możesz edytować tej wiadomość, ponieważ minął minimalny czas w którym mogłeś to zrobić. "

 

który wyskakuje przy próbie napisania nowego posta w temacie w którym mój post jest ostatni.

Czyli nie mogę zmienić ani nic dopisać do mojej ostatniej w wątku wiadomości.

Nie wiem jak jest teraz, ale już chyba dawno powinno być to poprawione, hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei bardzo drażni komunikat

 

"Nie możesz edytować tej wiadomość, ponieważ minął minimalny czas w którym mogłeś to zrobić. "

 

który wyskakuje przy próbie napisania nowego posta w temacie w którym mój post jest ostatni.

Czyli nie mogę zmienić ani nic dopisać do mojej ostatniej w wątku wiadomości.

 

Nie wiem czy to wina nowego rozszerzenia łączącego posty. Wyłączyłem je na wszelki wypadek.

 

Czy jest możliwość na wprowadzenie jakichś zmian w reputacji ?

 

Zmiany które chciałbyś wprowadzić wymagałyby zmiany kodu w module reputacji. Sam moduł nie mogłby być z tego powodu odświeżany w przyszłości. Wg mnie lepiej poczekać na nowsze wersje niż coś samemu modyfikować "w ciemno".

Jeżeli masz chwilkę - opisz swoje sugestie na http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=230676. Może autor zdecyduje się na wypszczenie nowej wersji z tym dodatkiem?

 

A ja bym jednak postulował za zmianą tej ikonki serducha ;)

 

ctrl+shft+r -> powinno załadować się NOWE serducho u tych którzy jeszcze go nie widzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...