Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Webby

Upgrade forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

 

Uprzejmie informuję, że na dzisiejszy wieczor planowany jest większy upgrade SMF (do wersji 1.1.8 ).

Strony forum będą niedostępne dziś pomiędzy 22.00 a 0.00 CET.

 

Dodamy kilka funkcjonalności, m.in.:

- karma zostanie zastąpiona systemem reputacji (http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1129)

- posty jednego autora dodane jeden za drugim będą automatycznie łączone

- upgrade systemu zarządzania reklamami na forum

- zestawy nowych awatarów

 

Zastanawiamy się również nad dodaniem:

- shoutboxa (http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1319)

- komentarze do profilu (http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=436)

- TOP10 stats (http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1688)

- OS/browser detection (http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1515)

 

 

Jeżeli macie jakieś uwagi nt spodziewanych zmian oraz tej opcjonalnej listy - zapraszam do dyskusji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że fajnie by było, gdyby informacje o OS-ie i przeglądarce nie były zbierane lub przynajmniej były poufne i zarezerwowane dla modów/adminów (do statystyk może się to przydać - ale cała strona i tak ma osobne, więc nasuwa się pytanie, czy w ogóle jest to konieczne). ze względów bezpieczeństwa. Reszta zmian mnie osobiście bardzo się podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z mikroosem informacje o OSie i przeglądarce nie powinny być publiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reputacja wygląda rewelacyjnie - wreszcie będzie widać kto komu i za co ;)

 

Przydałoby się zrobić coś z modyfikacją własnych postów - tak aby dało się je modyfikować, dodając coś, ale bez możliwości kasowania zawartości. Chociaż automatyczne łączenie postów powinno większość bolączek dotychczasowego rozwiązania załatwiać.

Czy avatarów wbudowanych ktoś w ogóle używa ?

 

Komentarze do profili wydają mi się zbędne - co tam można wpisywać ? Jaki masz ładny avatar czy co ? :P

Co do wykrywania info o systemie i przeglądarce... Czy to naprawdę jakieś bardzo poufne informacje ? W sumie to co kogo może interesować jaki masz system i przeglądarkę ? Czasami to nawet może się  przydać jak przyjdzie jakiś opluwacz MS i będzie pisał z IE i Windowsa :) Mi osobiście umieszczanie takiego info nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Co do wykrywania info o systemie i przeglądarce... Czy to naprawdę jakieś bardzo poufne informacje ? W sumie to co kogo może interesować jaki masz system i przeglądarkę ?

Komuś, nie bez powodu, przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrażałem tylko swoje skromne zdanie i z chęcią usłyszę jakieś merytoryczne kontrargumenty ;)

 

Od siebie dodałbym jeszcze prośbę na jakieś zmiany w moderacji - tak aby automatycznie, ewentualnie ręcznie dało się jakoś oznaczać tekst dopisany przez moderatora. Na dzień dzisiejszy mamy tylko bolda i tym podobne. Może jakiś kolorek dla moderatorów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodałbym jeszcze prośbę na jakieś zmiany w moderacji - tak aby automatycznie, ewentualnie ręcznie dało się jakoś oznaczać tekst dopisany przez moderatora. Na dzień dzisiejszy mamy tylko bolda i tym podobne. Może jakiś kolorek dla moderatorów ?

 

Thibris, zmiana wymagałaby dokładnego określenia nowej funkcjonalności - jakie dodatki powinny pojawić się w formularzu edycji i jak powinna wyglądać taka wstawka od moderatora. Ponieważ szykuje się dzisiaj solidna porcja update'ów, Twoją zmianę wolałbym wprowadzić w innym terminie, w mniej stresogennych okolicznościach ;)

 

Podsumowując: lista główna pozostaje bez zmian a z listy opcjonalnej wyrzucamy logowanie systemu/przeglądarki.

 

Mam też wątpliwości co do TOP10 - tu można znaleźć prawie to samo: http://kopalniawiedzy.pl/forum/index.php?action=stats, przyznaję że nie odwiedzałem jeszcze tej części forum ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziemkujem za uwzględnienie mojego zastrzeżenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thibris, zmiana wymagałaby dokładnego określenia nowej funkcjonalności - jakie dodatki powinny pojawić się w formularzu edycji i jak powinna wyglądać taka wstawka od moderatora. Ponieważ szykuje się dzisiaj solidna porcja update'ów, Twoją zmianę wolałbym wprowadzić w innym terminie, w mniej stresogennych okolicznościach ;)

 

Młody jestem to poczekam :)

Widzę że upgrade poszedł o jedną wersję dalej... Nie wiem czy tylko u mnie - ale ten pomarańczowo-szary (kelo-lt) layout stracił swoją funkcjonalność. Może jego też trzeba upgrade`ować?

Skoro się już rozmarzyłem i "czuję" szansę to może jakąś opcję ignorowania tematu/działu przydałoby się wprowadzić ? To nic ważnego - takie tam moje "chciejstwo" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Nastąpiło kilka nieprzewidzianych zmian podczas wprowadzania przeróbek.

 

Dobre wieści są takie że forum działa. Działa również moduł reputacji.

Ze złych - mogą wystąpić okazyjnie błędy w tłumaczeniu i w wyglądzie. Będe starał się je poprawiać sytematycznie.

 

Ponieważ stare forum było oparte na własnej zmodyfikowanej kompozycji - musieliśmy połączyć pliki z nowej wersji ręcznie.

Niestety wersja 1.1.8 okazała się zupełnie do tego niezdatna. Stąd przeskoczyliśmy od razu o dwa oczka wyżej - do wersji 2.0 RC1.

Forum wygląda znacznie solidniej (o dziwo nawet kod PHP poprawił się), w panelu administracyjnym doszło kilka

opcji i usprawnień. Moderatorzy na pewno już je zauważyli ;)

 

Ciąg dalszy upgrade jutro, już bez trybu "maintenance"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że upgrade poszedł o jedną wersję dalej... Nie wiem czy tylko u mnie - ale ten pomarańczowo-szary (kelo-lt) layout stracił swoją funkcjonalność. Może jego też trzeba upgrade`ować?

 

Niestety ostatnia wersja SMF z którą działał to 1.1.4 ;) To co jest na serwerze jest dostosowany do wersji 1.1.5 i "przemalowany" na kopalniany zestaw kolorków. IMHO, znacznie szybsze będzie wyłapanie błędów i ich poprawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać po powyższym że łączenie postów jakoś nie działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy maja reputację 1 ?

 

Nie zapomnijcie o backupie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy maja reputację 1 ?

Równouprawnienie mamy ;)

Pewnie coś jeszcze z tym nie do końca działa, gdyż w profilu użytkownika pojawia się inna liczba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa - nie mogę edytować swojego ostatniego posta w temacie pomimo że jest ostatni.

Nie mogę także dopisać kolejnego posta w temacie w którym mój post jest ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi jak klikam na info o cholesterolu i anoreksji to nie otwiera się artykuł tylko ciągle jest strona główna kw,poza tym lekkie błędy graficzne na forum(chyba że to umieść listę usuń formatowanie i widok)rzeczywiście ma tak wyglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienić layouta forum na ten niebieski... U mnie było podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy maja reputację 1 ?

 

Reputacja jest ok. Jej wartość wyświetla się w profilu każdego. Ponieważ nowo zarejestrowane osoby dostają kredyt zaufania

w ilości 100 punków karmy, każdy z użytkowników otrzymał wczoraj identyczny bonus. Sprawiedliwość musi być ;)

 

To co widać na liście wiadomości nazywa się "Reputation Power", i decyduje o tym ile punktów dodamy/zabierzemy oceniając innych. Domyślnie jest to Reputacja / 100

 

Poniżej wyświetlany jest prostokątny wskaźnik reputacji. Każdy ma tyle zielonych kwardracików ile wynosi jego reputacja / 1000.

 

Te obydwie liczby można zmienić w preferencjach. Jakieś sugestie co do ich zmian?

 

edit:

Ma może ktoś propozycję jak przetłumaczyć "Reputation Power"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Te obydwie liczby można zmienić w preferencjach. Jakieś sugestie co do ich zmian?

Poszukałem i mission failed :-\

Ma może ktoś propozycję jak przetłumaczyć "Reputation Power"?

proponuje: "Lubianość ;) "

albo: "Wskaźnik trafności usera :) "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preferencje odnoszą się pewnie do edycji dostępnej dla admina ;)

Proponuję ustawić tak, aby było tu jakieś rozróżnienie widać na dzisiaj. Inaczej jakiekolwiek zmiany w tym polu zobaczymy za kilka lat dopiero... Za jakiś czas, gdy użytkownicy będą mieli "napakowane" statystyki w tym miejscu, można będzie znów pokombinować w tym polu z ustawieniami...

Reputation power - może tłumaczmy to w kierunku retoryki ? Oratorstwa i takich tam ? Luźna sugestia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem i mission failed :-\

 

To są ustawienia obowiązujące wszystkich, więc (niestety) znajdują się w panelu Administratora.

 

edit:

Ustawiłem: waga głosu = reptuacja / 75, 1 poziom w pasku reputacji = 30 punktow reputacji

 

Zaproponowałem "Wagę głosu", która jest znacznie lepiej zrozumiała od "Reptuacja", ale nie jest to szczyt oratorstwa ;]

Kwestia nazewnictwa jest ciągle otwarta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Waga głosu" mnie osobiście się podoba - o ile dobrze rozumiem rzeczywiste działanie tej zmiennej, to nazwa chyba rzeczywiście pasuje ;)

 

A skoro już się bawimy w koncert życzeń, mam jeszcze jedną uwagę, baaardzo kosmetyczną i do załatwienia w ostatniej kolejności: ikonka serduszka jako odsyłacz do funkcji pozwalającej na negatywną ocenę jakiegoś posta jest trochę nietrafna :) Fajnie by było, gdyby zrobić zamiast tego np. łączoną ikonkę ze strzałką w górę i w dół, wagę (taką z szalkami), albo coś takiego. Tak jak mówię, jest to drobiazg, ale może kieeeedyś tam by się to dało zrobić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz coś tam widać pod avatarami - przynajmniej wiadomo że ta część forum do czegoś służy ;)

A można wyjaśnienie krótkie co do wagi głosu ? Czy jeśli dam komuś tak zwanego plusa, to dojdą mu 2 punkty czy jak się to przekłada na jego reputację?

Zamiast "Waga głosu" można by wstawić "Siła argumentów", ale brzmi to troszkę śmiesznie prawda ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze rozumiem, to tak. Ty masz teraz około 150 pkt reputacji (5 prostokątów), więc Twoja waga głosu to 2. I jeśli np. powiesz, że ja pisze bzdury, to odejmiesz mi 2 pkt od mojej reputacji, wynoszącej obecnie ok. 180 pkt (sześć prostokątów). Czy jakoś tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się teraz klika bzdury? I zróbcie coś z tymi cytatami, bo nie widać kiedy się kończy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...