Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

hmm a mnie sie wydaje że akurat na tym forum takich przypadków jest bardzo mało.

"Nawet bardzo malo, a dokladnie to jeden". :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz wprost że chodzi ci o Lobo albo mikrossa.

Mnie nie ma na ignorze 98% użytkowników forum więc nie mogę pisać bzdur od tak sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum jest unikalne, unikalni tutal ludzie sie wypowiadaja.

Posty "Onetowych" userow nikna na tle konstruktywnych wypowiedzi.

A co do waldi-ego to dodaje on tylko smaczku i koloru swoimi prowokacyjnymi wypowiedziami.

 

Moderatorami powinni zostac doswiadczeni forumowicze, jakos tak naturalnie mi sie nasuwaja nastepujacy kandydaci : mikroos, Tomek.

Te osoby juz teraz skutecznie strzega jakosci wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę być moderatorem, jeżeli mam wyraźnie inną od Mariusza definicję pożądanego stopnia wolności słowa. Ale wielkie dzięki za wyróżnienie. btw fajnie by było, gdyby wreszcie wybrano jakichś (co wcale nie znaczy "byle jakich"!) moderatorów i gdyby zostały spisane jakieś jasne zasady dyskutowania, żeby moderatorzy mieli jakiś punkt podparcia dla swoich decyzji :D no ale rozumiem, że Mariusz i Ania mają po tysiąc spraw na głowie, tak to bywa w życiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

Dziękuję bardzo za poparcie. Teraz musimy poczekać na decyzję Mariusza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, w końcu znalazłem czas, zebrałem się w sobie i wypłodziłem coś takiego:

 

Regulamin forum serwisu KopalniaWiedzy.pl

 

1. Forum służy do dyskusji na tematy związane z publikowanymi wiadomościami/artykułami.

2. Działem forum niezwiązanym z ww. publikacjami jest "Nasza społeczność".

3. Dyskutując pamiętajmy o kulturze osobistej oraz o tym, by starać się atakować argumenty, a nie osoby.

4. Przestrzegajmy zasad ortografii, gramatyki i stylistyki języka polskiego.

5. Dopuszczalne są dyskusje prowadzone w językach obcych.

6. Uczestnicy forum są zobowiązani do przestrzegania prawa polskiego oraz prawa kraju, w którym się znajdują. Tym samym nie powinni zamieszczać treści niezgodnych z obowiązującym prawem.

7. Serwis KopalniaWiedzy.pl nie odpowiada za treści niezgodne z prawem umieszczone przez użytkowników. Prosimy również o poinformowanie moderatora danego forum oraz administratora, gdyby treści takie się pojawiły.

 

Moderatorzy

 

8. Użytkownicy mają prawo wybrać moderatorów dla poszczególnych działów lub dla całego forum.

9. Wyboru dokonujemy zwykłą większością głosów osób biorących udział w głosowaniu.

10. Jedna osoba może moderować więcej niż jednym forum.

11. Moderator powinien dbać o przestrzeganie regulaminu, zwracać uwagę osobom zbytnio odchodzącym od tematu  oraz w jakikolwiek sposób dezorganizującym działanie forum.

12. Moderator ma prawo zbanować uciążliwego użytkownika na czas nie dłuższy niż 7 dni. Najpierw jednak musi zwrócić mu 1 raz uwagę w prywatnej wiadomości, a jeśli to nie poskutkuje, dwukrotnie na forum.

13. Jeśli po zwróceniu uwagi na forum upomniany użytkownik zostanie wzięty w obronę przez co najmniej 2 innych użytkowników, moderator powinien decyzję o ewentualnym zbanowaniu skonsultować z innym moderatorem.

14. Użytkownik, który został zbanowany w ciągu pół roku na okres przekraczający łącznie dwa tygodnie, może zostać usunięty z forum. Decyzję o usunięciu użytkownika podejmują wszyscy moderatorzy oraz administrator zwykłą większością głosów.

 

 

 

Dotychczas zgłoszono następujące osoby na moderatorów:

Tomek, Sebaci, Mikroos, Barbara, thibris, Cogito (niestety, chyba nas opuściła :) ) - ja jestem jak najbardziej za wszystkimi kandydaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Cogito (niestety, chyba nas opuściła :) )

Offtop : nie ma dostępu do neta(wiem to)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Bolesne. :) A tak długo nie będzie miała dostępu?

Raczej tak - inna praca. I w ogóle :-\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin bardzo mnie się podobie :) Tylko czy jest jakiś pomysł na jego formalizację ? Czy nowi użytkownicy przy zakładaniu konta muszą się zgodzić na regulamin ? Czy obecni użytkownicy też nie powinni go gdzieś zaakceptować, aby móc wymagać od nich jego przestrzegania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy bardzo prosty zapis gdzieś na stronie: "korzystanie z serwisu oznacza zaznajomienie się z regulaminem i jego akceptację". "Prawo" nie działa co prawda wstecz, ale wystarczy, żeby obowiązywało od momentu jego ostatecznej akceptacji.

 

Mnie też regulamin bardzo się podoba. Zasady rozstrzygania konfliktów wydają się bardzo rozsądne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi, sytuacja na forum zmieniła się na tyle, że mogę wziąć na siebie obowiązki moderatora. Siedzę tu sporo czasu, więc jeśli użytkownicy nie będa mieli nic przeciwko, to mogę się uwiązać się do forum jeszcze mocniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo chętnie też się obłożę jakimiś obowiązkami, ale nie obiecuje jakiejś dużej liczby czasu spędzonej na forum. Na dniach spodziewam się pierworodnego, więc sami rozumiecie :) W każdym bądź razie, każdy nadmiarowy kawałek czasu który i tak spędzam na forum mogę też poświęcić na moderację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zostanę moderatorem. Jeżeli użytkownicy nie mają nic przeciwko, to mogą na mnie zagłosować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

14. Użytkownik, który został zbanowany w ciągu pół roku na okres przekraczający łącznie dwa tygodnie, może zostać usunięty z forum. Decyzję o usunięciu użytkownika podejmują wszyscy moderatorzy oraz administrator zwykłą większością głosów.

Proponuje zmienić 14kę na: po czasie przekraczającym 2tygodniowe banowanie w czasie mniejszym niż pół roku - zmienić status użytkownika na Gość + zaznaczyć w jakich okolicznościach został unicestwiony.

Dotychczas zgłoszono następujące osoby na moderatorów:

Tomek, Sebaci, Mikroos, Barbara, thibris, Cogito (niestety, chyba nas opuściła :) ) - ja jestem jak najbardziej za wszystkimi kandydaturami.

Mój głos oddaje na Sebaci'ego

 

btw: macintosh też piszę się z małej, bo zostanę wywyższony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak strasznie cierpisz z naszego powodu, to może po prostu się stąd zwiń raz na zawsze i bez reaktywacji, jak sam to deklarowałeś? Chyba dostatecznie wyraźnie pokazano tobie, że nie jesteś tu mile widziany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalną cechą współczesnych ludzi jest dążenie do stanowiska na którym są całkowicie niekompetętni ale posiadają władzę.  8) a następnie walczą o jego zachowanie dożywotnio z innymi hołdującymi tej samej zasadzie.

 

@mikro sa

Załóż sobie wątek do spamu na luźnych gatkach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc spośród osób zgłoszonych, zgodę na zostanie moderatorami wyrazili: Sebaci, Mikroos, Tomek, thibris. Może ktoś jeszcze? No i niech zainteresowani zdecydują się na któryś z tematów. Czekamy na propozycje.

Co do proponowanych udogodnień forum... za jakieś trzy tygodnie powinienem wiedzieć, jakie zmiany uda się przeprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zaskoczę: chętnie zaopiekuję się biologią i medycyną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moderatorami czego?? Swoich wątków?? samych siebie?? działów głównych?? bo jakoś sobie nie wyobrażam żeby moderowali moje wątki>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja równie chętnie zajmę się: Luźnymi Gatkami i Psychologią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę wziąć to co zostanie - czasem lubię ochłapy :)

Dobrze by było dostać Technologie, bądź ciekawostki, ale pewnie znajdzie się ktoś kto śledzi rynek bardziej niż ja i jest na czasie z nowinkami - dlatego też jak się ktoś czuje na siłach (bardziej ode mnie) to niech moderuje te działy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...