Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję zastanowić się nad wyborem po 1 moderatorze do każdego z działów. Zastanówmy się przez kilka dni, w czasie weekendu (o ile czas pozwoli) spróbuję przedstawić jakąś zwartą formę regulaminu i wszyscy (wraz z nowo wybranymi moderatorami) go przedyskutujemy.

 

Na razie nie chcę ujawniać swoich typów, żeby niczego nie sugerować. Powiem tylko, że jakiś czas temu użtykownik wtorek zaoferował się jako moderator działu technologia.

 

Czekam więc na propozycje wraz z uzasadnieniem głosów za i przeciw. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiedział jeden z bohaterów filmu "Rejs", na każdym zebraniu jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy. No to jedziemy. Moje dwa typy (równorzędne, kolejność przypadkowa):

 

Tomek - najwyższa karma (nie wliczając użytkownika "kopalniawiedzy", bo to by był nepotyzm ;) ), a do tego znaczna liczba wartościowych postów i doświadczenie na forum.

 

Sebaci - wyjątkowo ciężko wyprowadzić Go z równowagi, co zapewni sprawiedliwe decyzje. A do tego jest to jeden z najwcześniej zarejestrowanych i aktywnych do dziś użytkowników.

 

-----------------

Trzymając się cytatów z jakże wspaniałego polskiego filmu, "każdy może, prawda, krytykować". Użytkownik wtorek? nie mam nic złego do powiedzenia na jego temat, ale nie wiem, czy umiem zaufac użytkownikowi z takimi statystykami:

Data rejestracji: Lipiec 08, 2008

Ostatnio aktywny: Wrzesień 23, 2008, 08:56:28 pm

Wiadomości: 24 (0.264 na dzień)

 

Moim zdaniem zanim użytkownik otrzyma status moderatora, powinien być znacznie bardziej zżyty z forum i aktywny. Jak ma być możliwe wykonywanie obowiązków przez użytkownika, który od dwóch tygodni nawet się nie logował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

jestem za.

 

Tomek i mikroos są za nerwowi .

Tomek i mikroos to inni ludzie, rozmwaiają o różnych rzeczach w innych światch. Prawdopodobnie nigdy się nie widzieli.

Czy stwierdzenie : "są za nerwowi" ma jakiś sens? Gdy stwierdzasz, że są nerwowi. Dlaczego nie interesuje Ciebie z jakiego powodu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"są za nerwowi" ma jakiś sens

 

Nie obchodzi mnie w jakich światach żyją (chyba że podpadną) , bycie moderatorem jest odpowiedzialną funkcją wymagającą wyważonych, spokojnych decyzji a nie emocjonalnych szałów  albo zacięć religijnych.

Sebaci wydaje się mieć to za sobą ... no i oczywiście musi tego chcieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za nerwowi? Ja tam nie zauważyłem ;) Zobaczcie tylko z jakim spokojem Mikroos potrafi rozmawiać z Barbarą (nieraz wracając naście razy do tych samych kwestii, pytań). Ja też jestem nerwowy. Ale nie tak jak na realu. Środowisko, w jakim się człowiek znajduje, narzuca pewne normy zachowania. A na KW wypowiadają się najczęściej poważni ludzie...

 

I dlatego też mam pytanie: co w ogóle taki moderator miałby robić? Dzieci onetu raczej się tu nie rejestrują, mamy spokój, nikt nie przeklina, rozmowy są na dobrym poziomie. No chyba że chodzi o kasowanie wypowiedzi w stylu "myślę, że blablabla, bo tak mi się wydaje/takie mam przekonania/w to wierzę".

Sebaci wydaje się mieć to za sobą ...

Tzn "emocjonalne szały i zacięcia religijne"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy dało by się wygenerować jakąś listę użytkowników najbardziej aktywnych w poszczególnych działach ? Mielibyśmy jakieś rozeznanie "kto co lubi najbardziej" i byłby to już jakiś typ na moderatorów do danych działów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego też mam pytanie: co w ogóle taki moderator miałby robić? Dzieci onetu raczej się tu nie rejestrują, mamy spokój, nikt nie przeklina, rozmowy są na dobrym poziomie. No chyba że chodzi o kasowanie wypowiedzi w stylu "myślę, że blablabla, bo tak mi się wydaje/takie mam przekonania/w to wierzę".Tzn "emocjonalne szały i zacięcia religijne"?

 

Na razie rzeczywiście nie miałby chyba wiele do roboty. Chodziłoby raczej o upominanie zbyt zacietrzewionych dyskutantów, którzy zaczynają wycieczki osobiste, czy sprowadzenie rozmowy z powrotem na tory związane z tematem.

Tak to sobie wyobrażam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja rzucę swoje typy:

 

Tomek i Sebaci - jak najbardziej. Jestem bardzo "za". Mikroos dobrze uzasadnił dlaczego.

 

Dodałbym jeszcze inheta, macintosha i cogito. Zaangażowani i rozsądni użytkownicy. Znają forum i innych użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedyś macintosh - informacja na kilka dni/godzin - informacja/formalność

morph spowodowany osobistymi upgrade'ami

 

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

Podejmuję się bycia moderatorem.

Moje typy to:

Mikroos - największe doświadczenie na forum, użytkownik znajdujący się najdłużej na forum, wysokie poważanie wśród innych użytkowników, zawsze rzetelne odpowiedzi wzbogacające forum, stabilny i solidny.

Sebaci - opanowanie, długo na forum, poważanie wśród użytkowników, rzetelne odpowiedzi,opanowany, stabilny i solidny.

Barbara - stabilność, opanowanie, rzetelność, poważanie wśród użytkowników, szkoda że tak mało ostatnio jest, ale może będzie więcej...

Thibits - stabilność, żetelność, poważanie wśród użytkowników, chociaż jest niedługo, to pewnie się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną z największych wad tego świata to pchanie się ludzi coraz wyżej aż do stanowiska na którym są absolutnie niekompetentni a następnie obrona zajętych pozycji aż po grób. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cogito

No to ja rzucę swoje typy:

 

i cogito. Zaangażowani i rozsądni użytkownicy. Znają forum i innych użytkowników.

 

znają forum-ja tu jestem 2 miesiące. ale dziekuję za uznanie. w czasach świetnej młodosci marzyłam o funkcji moderatora lub admina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy moderator może mieć włączone ignore??

Bo naprzykład takie posty mogą go ominać:

 

Tomek bycie moderatorem to odpowiedzialna sprawa i jak przy prowadzeniu samochodu zamykanie oczu jest niewskazane  8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Thibits - stabilność, żetelność, poważanie wśród użytkowników, chociaż jest niedługo, to pewnie się sprawdzi.

 

Ja również dziękuję za nominację - jeśli chodzi o mnie to powinno pisać Thibris, a nie Thibits ;)

Dobrze by było pierw ogłosić regulamin i określić rolę i obowiązki moderatorów. A później chyba zrobić wybory do działów.

Do podanych powyżej typów na moderatorów nie mam żadnych zastrzeżeń - na dobrą sprawę trudno kogoś nowego wymyślić :/

 

edit: thibris a nie Thibits - zapomniałem napisać, że mała litera też jest ważna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali
Ja również dziękuję za nominację - jeśli chodzi o mnie to powinno pisać Thibris, a nie Thibits ;)

Tak jakoś sobie ciebie ubzdurałem na thibits ale postaram się poprawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi - kolega mnie ubzdurał na ciniminis - nie wiem skąd się to bierze ;)

A nominacji za awatar chyba nie przyjmę - chociaż cieszę się, że się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okairinasai ;)

 

ps. teraz troche na powazniej

 

mikroos - spora wiedza w zakresie biotechnologi, trudno go sprowokowac (chyba tylko waldi tego dokonal), nie boi sie konstruktywnej krytyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać, kiedy doczekamy się oficjalnego wyboru moderatorów? Chyba przyszedł czas, żeby jakoś ustalić formalny regulamin, tak dla ogólnego porządku. Myślę, że wszyscy, którzy chcieli się wypowiedzieć, mieli na to dostatecznie dużo czasu, dlatego proponuję podjęcie ostatecznych decyzji w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już funkcję ignore a z niej nie korzystasz, tak samo będzie z moderatorami , będziesz im płakał o dowody do rękawa.

 

Biblioteka jest od tego. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie kto bedzie moderatorem, wazne zeby tepil

Prowokacje

Ignoranctwo

Bezdenna Glupote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cogito

hmm a mnie sie wydaje że akurat na tym forum takich przypadków jest bardzo mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...