Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Gość macintosh

Kopalniany interfejs użytkownika.

Rekomendowane odpowiedzi

Przetestuj na kimś, a zobaczysz :] Obraz mówi więcej, niż tysiąc słów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce dać ignora byle komu za byle co, tym bardziej nie wiedząc jaki będzie efekt. rozumiem, że wg ciebie karme wystawia sie na podobnej zasadzie - byle komu, bezpodstawnie?  :D ???

 

edit: ok, doszedłem juz sam do tego bez dawania ignora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o zrobieniu tego na próbę, na 20 minut! Możesz sobie sprawdzić na mnie, jeśli masz ochotę. Zignoruj, popatrz jak działa, a potemm jeśli masz ochotę, wyłącz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję ograniczyć możliwość edytowania własnych wypowiedzi. Czy da się tak zrobić, aby użytkownik mógł zrobić ze swoją wypowiedzią co chce (edycja/usunięcie) tylko gdy nikt jeszcze po nim się w tym wątku nie wypowiedział ? Ukróciło by to głupie zabawy jednego użytkownika, który w ten sposób wypacza cały sens wypowiadania się w jego obecności.

Da się to zrobić: Cargo Antyświadomości wyklucza każde głupie zabawy wśród użytkowników na forum posted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się to zrobić: Cargo Antyświadomości wyklucza każde głupie zabawy wśród użytkowników na forum posted

Weź człowieku wyluzuj, na prawdę ciężko czyta się Twoje wypowiedzi. Jeżeli masz na celu stawanie się niezrozumiałym, to nie trzeba w to wkładać tyle wysiłku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do interfejsu dorzucę jeszcze jedną prośbę. Mianowicie, czy da się zrobić tak aby w artykułach na forum była dostępna ta sama grafika co w artykułach na "oryginalnej" Kopalni Wiedzy ? Filmiki z youtube`a są dostępne, czemu graficzki nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po to, żebyś czasem zajrzał też na samą stronę :D:)

 

Tylko czemu to ma służyć ? Dla samych obrazków mi się nie chce. Wszystkie wątki mam ładniej poukładane na forum i wiem czego jeszcze nie czytałem. Reklamy też są na forum - więc chyba nie o to też chodzi. Czasem w artykule, bądź w komentarzach do niego są odniesienie do grafiki umieszczonej w artykule. Może dałoby się chociaż umieścić odnośnik do artykułu na stronie, a nie tylko do artykułu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, mnie osobiście się wydaje, że tak jest dobrze. Forum ma być przede wszystkim przejrzyste i szybko się otwierać, a grafika zawsze jednak nieco spowalnia. Nie wszyscy z nas korzystają z broadbandu, więc moja opinia jest taka, że taki układ ma sens. No, ale to jest tylko mój własny pogląd, nie mnie o tym decydować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym ponarzekać na błędnie funkcjonujące wiązanie tematów dla funkcji "Inne wiadomości na ten temat:". Zaglądam właśnie na artykuł http://kopalniawiedzy.pl/kometa-Lulin-C-2007-N3-6776.html a w powiązanych pojawia się (problem zapewne tkwi w wyszukiwaniu dla tagu "C/2007 N3" - "2007" pojawia się w tagach tychże artykułów)):

 

Co trzecia rozmowa na podsłuchu 13.08.2007

Rozpoczynają się targi Computex 2007 05.06.2007

Blogi pod ochroną prawa 10.05.2007

Płyty główne z chipsetem Bearlake 14.03.2007

Office 2007 za 5% ceny 08.03.2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, algorytm nie jest inteligentny :-\ w ten sam sposób nigdy nie odróżni słowa "komórka" odnoszącego się do telefonu od użytego w celu określenia tworu biologicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale w przypadku "komórki" nie da się tego uzyskać, chyba że by wyszukiwało osobno w kategoriach technologia albo biologia/medycyna. Tylko, że tutaj (może to z racji na slash...) zupełnie źle potraktowało tag, bo jeśli klikniesz tagi w nagłówku, to znajduje jedynie ten artykuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Ale chyba można by zaznaczyć opcje wyszukiwania zawężającą zbiór tylko do stosownego działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o funkcjonowanie przeglądarki artykułów na stronie głównej, a nie o przeszukiwanie forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Czy użytkownicy zaufania mogliby edytować swoje posty po dłuższym czasie?

Np. jednego posta usunąłem w wątku "Co kobiety..." po kilku mcach, dobrze zrobiłem(żeby przekaz był jaśniejszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jak wszyscy to wszyscy. Niemożliwość kasowania postów po pewnym czasie jest słusznym rozwiązaniem - chyba każdy się z tym zgodzi. W sytuacjach awaryjnych zawsze można coś do starego posta dopisać (oczywiście jeśli będzie taka funkcjonalność), bądź interweniować u moderatorów. Inaczej burzy się struktura późniejszych wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thibris ma racje. jesli Twoje poglady sie zmienily napisz to teraz albo zrob edit. Usuwanie postow zakloca prawidlowe odczytanie dyskusji przez inne osoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Czy użytkownicy zaufania mogliby edytować swoje posty po dłuższym czasie?

Np. jednego posta usunąłem w wątku "Co kobiety..." po kilku mcach, dobrze zrobiłem(żeby przekaz był jaśniejszy).

napisałem tu wyraźnie, że przekaz był jaśniejszy.

Gdyby dany user był zaufany(Admin by to jakoś przyznał) - to wiadomo, że nie usunę czegoś co zaciemniłoby obraz.

 

A gdy ja siebie chce chronić.. przed zidentyfikowaniem, albo gdy uznałem, że poprawie wydźwięk dobrym hack'iem po 3mcach? (np. po to, żeby nie skrzywdzić kogoś o kimś wcześniej nie pomyślałem - a udzielam się w psychologii <głównie miałem na myśli "tamten" wątek i marlene

Kobieta dzień po> )

 

Pomysł zablokowania po określonym czasie możliwości usunięcia/edycji powstał wskutek wandalizmu waldiego. Użytkownika do którego nie można mieć zaufania - manipulator, oszust, mistyfikator.

 

No! :) a mi moglibyście zaufać, no nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Nie ma lepszych i gorszych. wszystkich uzytkownikow powinny obowiazywac jednakowe zasady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Nie.

Nie ma lepszych i gorszych. wszystkich użytkowników powinny obowiązywać jednakowe zasady.

Dlaczego uważasz, że taki system jest pewny i dlaczego jest lepszy od mojego?

Byłbym jedną z takich osób - nie ja_jeden/wszytskieKopalniaki

 

waldi dewastuje forum - my jako gremium, nie dalibyśmy mu możliwości edycji/kasowania

więc byłoby to dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie tylko waldi powinien miec zablokowana mozliwosc edycji/usuwania postow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z mojej strony nie popieram instytucji "równi i równiejsi". Jeśli coś niejasno napisałeś trzy miesiące temu to że się tak wyrażę "po ptokach" :)

Jakby tak każdy wygładzał swoje wypowiedzi sprzed kilku miesięcy to by się niezły bajzel zrobił - takie moje podejrzenie tylko.

Wyjątki można zrobić jeśli chcielibyśmy moderować jakiś wpis ze względu na naruszanie jakichś ustaleń/regulaminu/prawa. Nie bierz tego osobiście - ale trzeba się liczyć z konsekwencjami tego co się mówi/pisze. Ja też nie jestem dumny z każdej mojej wypowiedzi na forum, ale "wyciszanie" tego jaki byłem/jestem uważam za cheaterstwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawianie własnych wiadomości po jakimś czasie to przejaw starzenia się, tudzież bezpodstawnego wstydu dzieciństwa. Każdy się rozwija, dobrze jest widzieć progres. Stara wiadomość mówi o tym to sądziło się na ten temat jakiś czas temu - na prawdę warto czasem sobie przypomnieć.

Waldi gdy już zobaczy czarno na białym, że napisał coś debilnego, to zamiast po prostu przyznać się do błędu, kasuje posty. Zmienianie dawnych wiadomości to pierwsze stadium w procesie osiągania takiej dewiacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...