Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
klf-ov

studia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, interesuje mnie fizyka ( w tym głównie astronomia i rzeczy związane z energetyką), informatyka oraz geografia (zwłaszcza wszystko co jest związane z mapami) i zastanawiam sie jakie studia wybrać, polecicie coś? :)

 

Z mapami jest problem bo kartografów już nikt nie potrzebuje. Myślałem o kosmonautyce, tak aby potem wkręcić się gdzieś do pracy przy zdjęciach i mapach satelitarnych ale wydaje mi sie że to praca dla wybranych. Może geodezja? A jeśli czysta fizyka to co dalej? Bo nie chcę robić kariery szkolnego belfra...

 

A może geofizyka/geologia? Tylko że wydaje mi sie że w tych dziedzinach już większość słów powiedziano więc może lepiej astrofizyka...

 

Najchętniej pracowałbym rozwijając energetykę odnawialną, pracując przy satelitach lub opracowując mapy (niekoniecznie ziemskie) ale chciałbym mieć przy tym wszystkim styczność z fizyką lub/i astronomią

 

Proszę o jakieś sugestie bo jestem w kropce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na studiach kolegę Piotra L. 5 razy zdawał na astronomię i się nie załapał chodził z nami i wyraźnie rysował podział na dwie cześci w grupie (Piotr L. i cała reszta) 8) , astrofizyka brzmi ciekawie tymbardziej że słońce i przestrzeń kosmiczna w niedalekiej przyszłości nabiorą wielkiego znaczenia dając pracę w zawodach obecnie nie istniejących. (np: opiekun/przewodnik stacji orbitalnej) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzałem już gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz trudno co kolwiek doradzic bo to jest twoje zycie i sam naprawde musisz wybrac i podjac decyzje

 

Nie mnie ja bym polecil Fizyke bardzo ciekawy kierunek jednak na dzisiejsze czasy nie oplacalny w sensie ciezko znalez prace

o geografi zawsze mozna samemu poczytac , z fizyki juz tak nie bardzo , trzeba niezle zamoczyc sie w "aparacie matematycznym" + wiedza z fizyki  i wtedy swiat wyglada inaczej - jasniej :)

 

informatyka? tez ciekawy , jezeli lubisz kodzic i duzo kodzisz to to jest to ;) w przeciwnym wypadku odradzam

za przeciw przemawia tez to ze duzo ludzi tam teraz idzie

 

geodezja oj stary tam to by ci mapki zbrzydly ;] tylleee ich tam jest , ale mysle ze to jest twoj kierunek lubisz mapy przeciez ;) poszukaj w necie o geodezji na wroclawskiej o ile mnie pamiec nie myli jest tam taki kierunek chyba polaczenie geodezji z informatyka czy cos , to by bylo idealne dla ciebie , ale nie jestem pewien czy taki jest cos mi przez uszy przeszlo

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja studiuję politologię i chyba pracy po tym nie będzie więc idę na coś ińszego;dziewczyna jest po biologii-też brak pracy,jako że w polszcze słabo stoją chyba nowoczesne badania naukowe to po fizyce pewnie nie znajdziesz,po informatyce prędzej. poszukaj w portalach internetowych z pracą kogo poszukują-daje to jako takie wyobrażenie

 

co do astronomii to chętnych jest teraz na UJ koło 1 osoby na 1 miejsce więc dostać się nie problem,brat kolegi "tak"(tzn. z podejściem byle tylko coś studiować) zrobił i wyleciał po pierwszym roku.słyszałem że bodajże na KULu  na filozofię materii nieożywionej przyjmują po okazaniu dowodu ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Interesuje Cię wszystko.

Fizyka Techniczna na Politechnice Wrocławskiej(Wroclaw University of Technolgy).

Nie wiem czy to dobre, ale jest to na wydziale Podstawowych Problemów Techniki, nie wiem jak z podejściem dydaktyków. Ale jak sie tam utrzymasz rok, powinno to pomóc w doprecyzowaniu czego chcesz(jeden rok w plecy to nic wobec możliwości dowiedzenia się czego chcesz). Chodź na rożnorakie koła naukowe. Chodzi tylko o to, żebyś rozbudził swoją ciekawość.. dużo szukaj, świruj.. żeby później nie żałować, że życie się nie poukładało. Jeśli Twoje zainteresowania są dla Ciebie na prawdę ważne.. postudiuj tylko to co Cię obchodzi - rozeznasz się w tym i będziesz mógł dobrze określić w jakim dziale jest to przyszłościowe zajęcie.. może wezmą Cię do NASA.. W NASA nie dość, że robiłbyś co chcesz to miałbyś ładne autko.. i z jakimi ludźmi mógłbyś pracować.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie ide na fizyke techniczna na agh kierunek chyba najblizszy fizyce :)

czy studiuje juz ktos to moze ?

podczepie sie troche do tematu i zapytam jak to od srodka wyglada  -,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...