Zaloguj się, aby obserwować tę zawartość
Obserwujący
0
inkBOOK Calypso – nowe wcielenie popularnego polskiego czytnika e-booków i prasy
dodany przez
KopalniaWiedzy.pl, w Technologia
-
Podobna zawartość
-
przez KopalniaWiedzy.pl
W czytniku Kindle brazylijskiej dziennikarki Mariany Lopes Vieiry zagnieździły się mrówki. Nie tylko znalazły tu nowy dom, ale i kupiły 2 e-booki.
Na swoim blogu Brazylijka napisała, że odłożyła na jakiś czas Kindle'a, by poczytać papierowe wydanie „Atlasu chmur” Davida Mitchella. Gdy skończyła, chciała ponownie skorzystać z urządzenia. Wtedy okazało się, że władzę nad nim przejęły mrówki. Wchodziły do środka przez gniazdo do ładowania. Jak można się domyślić, czytnika nie dało się używać.
Byłam zdesperowana. Miałam na nim kilka e-booków, w przypadku których wydania papierowe zostały wyprzedane. Myślałam, że wszystko przepadło.
W pewnym momencie zaskoczona Viera dostała e-mailem powiadomienia, że kupiła 2 książki. Dziennikarka wyjaśnia, że wszystko przez opcję „one-click purchase”, która pozwala kupić książkę z Amazona za pomocą jednego kliknięcia. Przemieszczając się, mrówki niechcący z niej skorzystały. Kupiły „Roboty i imperium" Isaaca Asimova, a później „O anel de Giges: Uma fantasia ética” autorstwa brazylijskiego ekonomisty Eduarda Giannettiego. Niewiele myśląc, dziennikarka wyłączyła opcję „kup jednym kliknięciem”.
Przyjaciółka Vieiry pisarka Fabiane Guimarães wspomniała o całym zdarzeniu na swoim profilu na Twitterze. Jej post wywołał bardzo dużo reakcji.
Ostatecznie pomogła rada, by włożyć owinięty folią czytnik do zamrażarki.
Niektóre gatunki mrówek, np. mrówki Rasberry'ego, lubią się ukrywać w niewielkich przestrzeniach generujących ciepło. Z tego względu zdarza im się budować gniazda w urządzeniach elektronicznych. Prąd, który przepływa przez ich ciała, zakłóca pracę sprzętu; dzieje się tak również wówczas, gdy zginą porażone prądem.
Kindle korzysta z pojemnościowego ekranu dotykowego, który działa dzięki zmianie pojemności elektrycznej. Ruch dużej liczby mrówek spowodował zmiany pojemności, co zostało zinterpretowane jako dotyk lub gest - wytłumaczył dziennikarzowi TecMundo inżynier mechatronik Rafael Rech di Muzio.
« powrót do artykułu -
przez KopalniaWiedzy.pl
Od nowego roku fani nowoczesnego czytania mogą połączyć przyjemność lektury ebooków ze słuchaniem audiobooków ze Storytel. To jedna z nowych funkcji najnowszego czytnika polskiej firmy inkBOOK Europe - modelu inkBOOK Calypso Plus.
Jedną z kluczowych nowości, jakie niesie ze sobą inkBOOK Calypso Plus, jest wolność wyboru takiej formy książki, jaką lubimy. Oprócz czytania ebooków, użytkownicy mogą także słuchać swoich ulubionych opowieści. Ci, którzy lubią odpłynąć z głosem swojego ulubionego lektora, będą mogli na Calypso Plus skorzystać z coraz popularniejszego w naszym kraju serwisu Storytel. Użytkownicy lubiący korzystać z aplikacji Empik Go również będą mogli słuchać książek - co umożliwia im wersja aplikacji na tablet.
Błyskawicznie działające aplikacje z Android 8.1 - Legimi, Empik Go, Publio, Woblink, Kindle
Kolejną nowością zastosowaną w modelu inkBOOK Calypso Plus jest system operacyjny oparty o Android 8.1, który w czytnikach e-booków pozwala dużo łatwiej i wygodniej użytkować aplikacje, bez których fani e-czytania nie wyobrażają już sobie codziennego korzystania z tego urządzenia.
inkBOOK Calypso Plus przeznaczony jest dla tych użytkowników, którzy kochają mieć całą bibliotekę przy sobie. Dostęp do wszystkich popularnych aplikacji znajdziemy w wygodnym katalogu inkBOOK Apps. To idealny punkt szybkiego dostępu do zasobów ebooków z różnych księgarni internetowych i najpopularniejszych e-wypożyczalni. Znajdują się tam wszystkie rekomendowane przez producenta aplikacje - w tym też te najbardziej popularne i lubiane przez użytkowników - jak Legimi, Empik Go, Publio, Woblink, Ebookpoint, Kindle czy Tolino.
Zdrowo dla oczu – w dzień i w nocy
Na komfort lektury, której nie zapewni żaden tablet czy smartfon, w głównej mierze wpływa zastosowanie ekranu typu E Ink. Nie tylko nie męczy on naszego wzroku, bo jest dla naszych oczu zdrowy, ale dodatkowo pozwala czytać w każdych warunkach (dzięki płynnie regulowanemu podświetleniu – dostosować możemy zarówno jego intensywność, jak i barwę). Ekran jest oczywiście dotykowy – choć jeśli ktoś woli, może przekładać strony korzystając z przycisków.
Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to w modelu inkBOOK Calypso Plus zastosowano w szybki procesor ARM Cortex-A35, 1024 MB pamięci RAM, moduł Bluetooth (co pozwala na podłączenie do urządzenia bezprzewodowych słuchawek lub głośnika – co umożliwia słuchanie audiobooków). Nowością jest też funkcja USB OTG.
Energia kolorów
Z dodatkowych informacji należy podkreślić, że e-czytnik ma 16 GB pamięci, co pozwala pomieścić tysiące książek i jest dostępny w 5 kolorach - czarnym, czerwonym, niebieskim, szarym i różowym. Z dodatkowych akcesoriów, dedykowanych e-czytnikowi Calypso Plus, jest etui inkBOOK Yoga dostępne w ośmiu kolorach (czarny, niebieski - blue jeans, błękitny, czerwony, miętowy, butelkowa zieleń, amarantowy, złoty).
Cena urządzenia w sklepach: 529 PLN. Szczegółowe informacje o urządzeniu, w tym m.in. pełną specyfikację techniczną, znaleźć można na stronie https://inkbook.pl/collections/czytniki.
« powrót do artykułu -
przez KopalniaWiedzy.pl
Amazon udostępnił aplikację, która pozwala na bardzo proste przesyłanie dokumentów z komputera z systemem Windows na czytnik Kindle. Program „Send To Kindle“ pracuje z poziomu Eksploratora Windows. Użytkownik Windows XP, Visty lub Windows 7 może, po zainstalowaniu oprogramowania, kliknąć prawym przyciskiem na dokumencie przechowywanym na dysku twardym komputera i wybrać opcję „Send To Kindle“. Resztą zajmie się oprogramowanie, które przesyła dokumenty do chmury Amazona, a stamtąd na czytnik. Wysyłane w ten sposób dokumenty zostaną przekonwertowane na rodzimy format Kindle’a, AZW.
Nowy program Amazona instaluje też opcję „Send To Kindle“ z poziomu każdej aplikacji Windows, z której można drukować. Wówczas należy wybrać „Drukuj“, a następnie „Send To Kindle“. Możemy zatem, pracując w Wordzie, nakazać wysłanie dokumentu do czytnika. Zostanie on zapisany i wysłany w formacie PDF.
Program współpracuje z następującymi formatami: PDF, DOC, DOCX, TXT, RTF, JPEG, JPG, GIF, PNG, BMP.
Wysyłany plik nie może być większy niż 50 megabajtów. Jednocześnie można wysłać do 25 plików.
Program można pobrać ze strony Amazona.
-
przez KopalniaWiedzy.pl
Osoby rozważające zakup czytnika książek elektronicznych mają coraz większy wybór. W sklepach Vobis pojawiło się właśnie urządzenie Onyx Boox i62. Jak twierdzi Vobis jest to pierwszy na polskim rynku czytnik e-booków wyposażony w ekran dotykowy na podczerwień.
Urządzenie korzysta z 6-calowego wyświetlacza E-Ink Perl o rozdzielczości 800x600 wyświetlającego obraz w 16 odcieniach szarości. Całością steruje 800-megahercowy procesor Freescale iMX 508 Cortex A8 Mobile. Czytnik wyposażono w 128 megabajtów pamięci RAM, 4 GB pamięci nieulotnej oraz interfejs USB 2.0, gniazdo SD/SDHC/MMC i gniazdo audio. Całość waży 250 gramów i pracuje na pojedynczym ładowaniu baterii przez kilka tygodni.
W cenie 899 złotych otrzymamy Onyx Boox i62 oraz biografię Steve'a Jobsa. Czytnik objęty jest 12-miesięczną gwarancją.
-
przez KopalniaWiedzy.pl
Na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji przeprowadzono pierwsze na świecie badania dotyczące wygody czytania książek papierowych, e-booków oraz książek elektronicznych wyświetlanych na ekranie tabletu.
E-booki i inne typy książek elektronicznych odgrywają coraz ważniejszą rolę na światowym rynku. Jednak w Niemczech klienci są szczególnie sceptyczni w odniesieniu do czytników książek elektronicznych i e-booków. Nasze badania miały pokazać, czy istnieją rzeczywiste powody tego sceptycyzmu - stwierdził autor badań, profesor Stephan Fussel. Badania dają nam naukowe podstawy do odrzucenia szeroko rozpowszechnionej opinii, jakoby czytanie z ekranu niosło ze sobą negatywne skutki. Nie ma czegoś takiego jak zderzenie kultur czytania - dodaje uczony.
Niemal wszyscy uczestnicy badań mówili, że najbardziej lubią czytać książki w postaci papierowej. Była to dominująca subiektywna odpowiedź, jednak nie potwierdziły jej wyniki badań - stwierdził profesor Matthias Schlesewsky.
Z badań wynikało bowiem, że informacje czytane na ekranie tabletu są łatwiej przyswajane niż wówczas, gdy są odbierane z drukowanej książki czy czytnika książek elektronicznych. Ponadto okazało się, że starsze osoby czytają szybciej, gdy korzystają z tabletów. U osób młodszych takiej zależności nie zauważono.
Subiektywne odczucia dotyczące różnicy pomiędzy czytnikami książek a książkami również nie znalazły odbicia w wynikach badań. Uczestnicy eksperymentów stwierdzali bowiem, że wygodniej czyta im się książkę drukowaną, tymczasem naukowcy nie zauważyli żadnej różnicy. Subiektywne preferencje dla druku nie znalazły odbicia ani w szybkości czytania, ani w przyswajaniu informacji - mówi Schlesewsky.
Badania prowadzono na dwóch grupach: młodszych i starszych dorosłych. Każdy z uczestników czytał różne teksty o różnych poziomach trudności. Miał do dyspozycji drukowaną książkę, Kindle'a oraz iPada. Wyniki były zbierane dzięki pomiarom ruchów oczu oraz za pomocą EEG.
Badania były współorganizowane przez stowarzyszenie niemieckich wydawców i księgarzy.
-
-
Ostatnio przeglądający 0 użytkowników
Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.