Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Badacze ze Szkoły Medycznej Indiana University postanowili sprawdzić, czy jest jakieś ziarenko prawdy w 7 najczęściej powtarzanych mitach medycznych, np. że włosy i paznokcie rosną po śmierci, a człowiek wykorzystuje jedynie 10% swojego mózgu. Po przejrzeniu fachowej literatury okazało się, że większość to oczywista nieprawda, a reszty nie da się udowodnić w taki sposób, by rozwiać wszelkie wątpliwości.
Aby uzupełnić poziom płynów, należy każdego dnia wypić 8 szklanek wody. Nieprawda. W rzeczywistości zapotrzebowanie to zaspokajają także soki, zupy, mleko, a nawet kawa czy herbata. Co więcej, picie zbyt dużych ilości wody bywa szkodliwe.Wykorzystujemy tylko 10% naszego mózgu. Mit. Nie od dziś wiadomo przecież, że uszkodzenie każdego regionu mózgu prowadzi do charakterystycznych i trwałych deficytów. Wpływają one na nasze możliwości intelektualno-emocjonalne, zachowanie oraz funkcje życiowe. Badania obrazowe ujawniły ponadto, że nie ma w mózgu obszaru, który byłby nieaktywny.Zmarłemu człowiekowi nadal rosną włosy i paznokcie. Zdecydowanie nie. To złudzenie optyczne, które jest skutkiem skurczu skóry po śmierci. Aby paznokcie i włosy mogły się wydłużać, konieczne jest oddziaływanie hormonów.Golenie powoduje, że włosy odrastają szybciej i są ciemniejsze oraz mocniejsze. To również złudzenie optyczne. Golenie zwyczajnie pozbawia włosy stożkowatej końcówki, którą mają włosy nieobcinane.Czytanie w półmroku psuje wzrok. Nie ma na to dowodów.Używanie telefonów komórkowych w szpitalach jest niebezpieczne. Pisaliśmy o tym, że komórka musiałaby dotykać aparatury medycznej, aby zakłócić jej działanie.Jedzenie indyka nie wywołuje w ludziach specjalnej senności. Miałby za nią odpowiadać jeden z aminokwasów: tryptofan. W rzeczywistości tak różne rodzaje mięsa, jak indyk, kurczak czy mielona wołowina, zawierają podobne jego ilości. Naukowcy podkreślają, że każdy duży posiłek powoduje senność, ponieważ zmniejsza się dopływ krwi i tlenu do mózgu. Organizm ma po prostu inny cel i w tym momencie skupia się na trawieniu. Opisywane objawy nasilają się, gdy zjedliśmy coś obfitującego w białka lub węglowodany i popiliśmy to np. winem.
Eksperci podkreślają, że trudno jest obalić tego typu teorie. Z drugiej strony – brak dowodów nie musi oznaczać nieobecności postulowanego efektu... O analizach zespołu doktor Rachel Vreeman można przeczytać więcej na łamach British Medical Journal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aby uzupełnić poziom płynów, należy każdego dnia wypić 8 szklanek wody. Nieprawda. W rzeczywistości zapotrzebowanie to zaspokajają także soki, zupy, mleko, a nawet kawa czy herbata. Co więcej, picie zbyt dużych ilości wody bywa szkodliwe.

 

Bzdura woda przegotowana jest pozbawiona informacji (woda do mycia)

 

 

Wykorzystujemy tylko 10% naszego mózgu. Mit. Nie od dziś wiadomo przecież, że uszkodzenie każdego regionu mózgu prowadzi do charakterystycznych i trwałych deficytów. Wpływają one na nasze możliwości intelektualno-emocjonalne, zachowanie oraz funkcje życiowe. Badania obrazowe ujawniły ponadto, że nie ma w mózgu obszaru, który byłby nieaktywny.

 

Zgoda, nic co w organiźmie nie jest niepotrzebne, kwestią jest ile obsługujemy (i jak) swiadomie a ile obsługuje autopilot.

 

Zmarłemu człowiekowi nadal rosną włosy i paznokcie. Zdecydowanie nie. To złudzenie optyczne, które jest skutkiem skurczu skóry po śmierci. Aby paznokcie i włosy mogły się wydłużać, konieczne jest oddziaływanie hormonów.

 

Bzdura, wójek przy ekskumacji miał brodę i to długą oraz był cały spleśniały i czarny i śmierdziało. (2tyg po pochówku).

 

Golenie powoduje, że włosy odrastają szybciej i są ciemniejsze oraz mocniejsze. To również złudzenie optyczne. Golenie zwyczajnie pozbawia włosy stożkowatej końcówki, którą mają włosy nieobcinane.

 

Są napewno twardsze (kłują) a cebulki są większe (próba na wyrwanie ;D)

 

Czytanie w półmroku psuje wzrok. Nie ma na to dowodów.

 

Czym innym czytamy w półmroku a czym innym w jasnym świetle.

 

Używanie telefonów komórkowych w szpitalach jest niebezpieczne. Pisaliśmy o tym, że komórka musiałaby dotykać aparatury medycznej, aby zakłócić jej działanie.

 

Szpital to miejsce ciszy gdzie można sie zastanowić nad popełnianymi błedami a telefon w tym przeszkadza.

 

Jedzenie indyka nie wywołuje w ludziach specjalnej senności.

 

Bardziej smakuje mi kurczak.

 

 

Po przejrzeniu fachowej literatury okazało się, że większość to oczywista nieprawda, a reszty nie da się udowodnić w taki sposób, by rozwiać wszelkie wątpliwości

 

Za mało literatury i nie na temat , a zupełnie brak praktyki (jednym słowem bzdety).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

Aby uzupełnić poziom płynów, należy każdego dnia wypić 8 szklanek wody. Nieprawda. W rzeczywistości zapotrzebowanie to zaspokajają także soki, zupy, mleko, a nawet kawa czy herbata. Co więcej, picie zbyt dużych ilości wody bywa szkodliwe.

 

Bzdura woda przegotowana jest pozbawiona informacji (woda do mycia)

No to nieźle, powinienem już dawno nie żyć. Masz może jakąś morfogenetyczną hipotezę, dlaczego wciąż bezczelnie żyję?

 

nic co w organiźmie nie jest niepotrzebne

To za przeproszeniem zatkaj sobie odbyt i wytnij nerki - zobaczymy, ile dni przeżyjesz.

 

Są napewno twardsze (kłują)

Bo są pozbawione stożkowatej końcówki, która jest zbyt miękka, by kłuć.

 

cebulki są większe

Mierzyłeś? Pokaż proszę jakieś badania na ten temat.

 

Za mało literatury i nie na temat , a zupełnie brak praktyki (jednym słowem bzdety).

Odezwał się spec od wiedzy, której prawdziwości od pół roku nie potrafi konkretnie wykazać. I jak zawsze arbitralnie uznaje, co jest prawdą, a co nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to nieźle, powinienem już dawno nie żyć. Masz może jakąś morfogenetyczną hipotezę, dlaczego wciąż bezczelnie żyję?

 

Bo jeszcze się nie nauczyłeś tego czego się miałeś nauczyć.

 

To za przeproszeniem zatkaj sobie odbyt i wytnij nerki - zobaczymy, ile dni przeżyjesz

 

Ilość materii wydalanej na skład i ilość jest porównywalna z wchłanianą

Pytanie to po co wchłaniać następną??

Odpowiedź: Dla energi wiązań, bieżącej informacji o środowisku .

 

cebulki są większe

Mierzyłeś? Pokaż proszę jakieś badania na ten temat.

 

 

Widać ze broda ci jeszcze nie rosnie ;D .

Wyrwiesz włosa z cebólka z brody i porównasz z włosem z głowy i przy wyrywaniu już poczujesz różnice wielkości cebulki ;D a potem sobie oglądnij nawt bez lupy. (NAUKA wymaga poświęcenia a nie żądania udowodnienia) :)

 

Odezwał się spec od wiedzy, której prawdziwości od pół roku nie potrafi konkretnie wykazać. I jak zawsze arbitralnie uznaje, co jest prawdą, a co nie.

 

Rozumiem nie poda jakigoś utytuowanego wtórnego analfabety któremu już bez reszty uwierzysz 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to nieźle, powinienem już dawno nie żyć. Masz może jakąś morfogenetyczną hipotezę, dlaczego wciąż bezczelnie żyję?

Bo jeszcze się nie nauczyłeś tego czego się miałeś nauczyć.

Udowodnij, że żyję tylko dlatego, że jeszcze się czegoś nie nauczyłem.

 

To za przeproszeniem zatkaj sobie odbyt i wytnij nerki - zobaczymy, ile dni przeżyjesz

Ilość materii wydalanej na skład i ilość jest porównywalna z wchłanianą

Pytanie to po co wchłaniać następną??

Odpowiedź: Dla energi wiązań, bieżącej informacji o środowisku .

Udowodnij to z informacją.

Tymczasem jeśli w organizmie pojawi się rtęć, a z powietrza wdychamy siarczany, to mam rozumieć, że jest to potrzebne organizmowi? :>

 

 

cebulki są większe

Mierzyłeś? Pokaż proszę jakieś badania na ten temat.

Widać ze broda ci jeszcze nie rosnie ;D .

Oj, żebyś się nie zdziwił :)

 

Wyrwiesz włosa z cebólka z brody i porównasz z włosem z głowy i przy wyrywaniu już poczujesz różnice wielkości cebulki ;D a potem sobie oglądnij nawt bez lupy. (NAUKA wymaga poświęcenia a nie żądania udowodnienia) :P

Chyba mam ciekawsze rzeczy do robienia, niż depilacja brody. Wolę golarkę :P

 

Rozumiem nie poda jakigoś utytuowanego wtórnego analfabety któremu już bez reszty uwierzysz 8)

Nie. Nie poda badań człowieka, który swoimi badaniami potrafi udowodnić, że ma rację, zamiast wygadywać puste hasła, których prawdziwości nie potrafi w żaden sposób udowodnić. W tym ostatnim akurat jesteś wybitnie dobry. A jak coś jest niezgodne z Twoją wolą, żeby tak było, to opluwasz to jako nieprawdę i oszustwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udowodnij, że żyję tylko dlatego, że jeszcze się czegoś nie nauczyłem

 

Przecież żyjesz i się uczysz..

 

Tymczasem jeśli w organizmie pojawi się rtęć, a z powietrza wdychamy siarczany, to mam rozumieć, że jest to potrzebne organizmowi? :>

 

To jest informacja o zagrożeniu życia , ciągle powtarzana wywoła procesy adaptacyjne aż do raka włącznie..

 

A jak coś jest niezgodne z Twoją wolą, żeby tak było, to opluwasz to jako nieprawdę i oszustwo

 

Wola tu nic nie ma do rzeczy , jeśli jest sprzeczne z moim doświadczeniem to zwracam uwagę na to bo inni mogą mieć mniejsze doświadczenie lub inne to wszystko. (nie ufam współczesnym autorytetom) 8) stąd post 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój eksperyment z cebulkami włosów z brody i głowy, waldi, nie ma sensu. Włosy na brodzie i włosy na głowie mogą się różnić, np. pigmentem (niektórzy mają czarne włosy i rudą brodę np. :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udowodnij, że żyję tylko dlatego, że jeszcze się czegoś nie nauczyłem

 

Przecież żyjesz i się uczysz.

Ale udowodnij mi, że żyję tylko dlatego, że się czegoś nie nauczyłem. To swoją drogą dziwne, bo ludzie w wyniku demencji starczej nie uczą się, a raczej tracą zdolności intelektualne. A mimo to żyją ciągle. Daj mi wreszcie jakiś dowód, a nie puste hasła!!!

 

Poza tym powtarzam: UDOWODNIJ mi to. To, że żyję, równie dobrze może być czystą korelacją (a nie związkiem przyczynowo-skutkowym) z faktem, że się ciągle uczę. UDOWODNIJ, że żyję tylko dlatego, że się czegoś jeszcze nie nauczyłem. Mnie to na serio zaczyna martwić, że nie rozumiesz słowa "dowód" :)

 

Tymczasem jeśli w organizmie pojawi się rtęć, a z powietrza wdychamy siarczany, to mam rozumieć, że jest to potrzebne organizmowi? :>

To jest informacja o zagrożeniu życia , ciągle powtarzana wywoła procesy adaptacyjne aż do raka włącznie..

No dobra, ale sam napisałeś, że jeśli coś jest w organizmie, to jest potrzebne.

 

Poza tym: udowodnij, że nowotwór jest ADAPTACJĄ organizmu do obecności toksyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym powtarzam: UDOWODNIJ mi to. To, że żyję

 

Hmm ::)..  może się uszczypnij??

 

Jak jeszcze raz poprosisz o dowód to go dostaniesz.  8)

 

Powiedziano: O cokolwiek poprosicie to otrzymacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym powtarzam: UDOWODNIJ mi to. To, że żyję

 

Hmm ::)..  może się uszczypnij??

Czyli po raz kolejny: jak brakuje argumentu, to wyrwiesz słowo z kontekstu i zapewne myślisz, że jesteś dowcipny.

 

Jak jeszcze raz poprosisz o dowód to go dostaniesz.  8)

No, czekam, proszę ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co, gdzie ten dowód? Przecież mi go obiecałeś, napisałeś że go dostanę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ręce opadają, aż boli jakie to jest dziecinne

 

To ich nie unoś , tylko szczerze poproś o dowód. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno poprosiłem. A ty znów swoją paplaninę uprawiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, wygląda na to, że się nie lubicie..

chociaż z drugiej strony - kto się czubi, ten się lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chociaż z drugiej strony - kto się czubi, ten się lubi

 

Przysłowia to skondensowana do granic zrozumienia wiedza ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2008 o 00:42, mikroos napisał:

Dawno poprosiłem. A ty znów swoją paplaninę uprawiasz

Widzę że sporo tutaj ofiar Jurka Ziemby :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...