-
Podobna zawartość
-
przez KopalniaWiedzy.pl
Jak poinformował na oficjalnym blogu Google'a prezes firmy Larry Page, wyszukiwarkowy gigant kupi Motorola Mobility Inc. Transakcja warta 12,5 miliarda dolarów położy kres niezależności amerykańskiego producenta telefonów komórkowych, a jednocześnie spowoduje, że Google będzie mógł produkować własne smarfony i wzbogaci swoje słabe dotychczas portfolio o bardzo potrzebne firmie patenty.
Możliwość produkcji własnych urządzeń niewątpliwie pozwoli Google'owi na lepsze konkurowanie z Apple'em, może jednak budzić niepokój dotychczasowych partnerów firmy - Samsunga, HTC czy LG - którzy wykorzystują platformę Android i staną się konkurentami Google'a. Larry Page zapewnia, że „przejęcie nie zmienia naszej decyzji i Android pozostanie otwartą platformą. Motorola będzie go licencjonowała, a Android pozostanie otwarty. Motorola będzie osobną firmą. Wielu producentów sprzętu ma swój wkład w sukces Androida i zamierzamy nadal z nimi współpracować". HTC już wydało oświadczenie, w którym popiera zakup Motoroli przez Google'a.
Po ogłoszeniu transakcji cena akcji Motoroli wzrosła o 56%. Akcje Google'a spadły o około 3%.
W obliczu zaostrzającej się walki na rynku urządzeń mobilnych niezwykle ważne jest też przejęcie przez Google'a patentów Motoroli. Dzięki temu koncern będzie mógł się bronić przed pozwami ze strony konkurencji.
-
przez KopalniaWiedzy.pl
Co pewien czas pojawiają się doniesienia o związkach telefonów komórkowych z guzami mózgu, bólami głowy czy przyspieszeniem starzenia. Po raz pierwszy podniesiono jednak kwestię ich wkładu w powstawanie kamieni nerkowych oraz uszkodzeń serca.
Europejski Instytut Badawczy ds. Komponentów Elektronicznych w Bukareszcie określał wpływ promieniowania emitowanego przez telefony na krew. Jej próbki wystawiano na oddziaływanie mikrofal o różnym natężeniu, a czas ekspozycji wahał się od 10 do 60 godzin.
Nawet przy dawkach promieniowania mniejszych od "komórkowego" dochodziło do wycieku hemoglobiny z erytrocytów. Akumulacja hemoglobiny w organizmie może zaś prowadzić do chorób sercowo-naczyniowych oraz tworzenia się kamieni nerkowych.
Ponieważ wyniki są co najmniej alarmujące, brytyjski Departament Zdrowia poinformował, że w przyszłym roku zostanie sporządzony specjalny raport. Na razie nie wiadomo, jaka będzie (i czy w ogóle się pojawi) reakcja agend medycznych innych krajów.
-
przez KopalniaWiedzy.pl
LG.Philips LCD zaprojektowało ultrapłaski ekran TFT-LCD, przeznaczony dla płaskich telefonów komórkowych.
Panel o grubości 1,3 mm ułatwi produkcję bardzo płaskich komórek — cieńszych aniżeli dostępne obecnie urządzenia o grubości 6,9 mm. Ekran pozwoli również na wyprodukowanie rozsuwanego telefonu, którego grubość nie przekroczy 10 mm.
Nowy panel jest o 32 procent cieńszy od obecnie stosowanych — ich grubość wynosi przeciętnie od 1,9 do 2,9 mm. Co ważne, ekran charakteryzuje się niższym profilem aniżeli modele OLED, których grubość wynosi od 1,5 do 1,8 mm.
Jasność nowego panelu wynosi 400 cd/m2 (obecnie ekrany LCD stosowane w telefonach komórkowych charakteryzują się jasnością na poziomie 200-300 cd/m2).
LG.Philips LCD zaprezentuje oficjalnie swój produkt trzeciego października podczas wystawy SID Mobile Displays 2006, która odbędzie się w San Diego.
-
-
Ostatnio przeglądający 0 użytkowników
Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.