Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Recommended Posts

Najcięższy człowiek świata, 42-letni Manuel Uribe Garza, waży 360 kg.

Wcześniej Meksykanin ważył więcej, ale udało mu się schudnąć o 200 kg. Świętował to osiągnięcie w marcu, opuszczając po raz pierwszy od długiego czasu swoją przyczepę w Monterrey na północy kraju. Sukces zawdzięcza grupie lekarzy i specjalistów ds. żywienia oraz diecie strefowej (zone diet), spopularyzowanej przez Barry'ego Searsa.

Uribe wystąpił w 2006 roku w telewizji, szukając pomocy przy zmniejszeniu wagi. Nakręcono wtedy o nim film dokumentalny pt. "Najcięższy człowiek świata". Ze skrajną otyłością mężczyzna walczy od 20 lat. Prawie pół życia spędził w łóżku. Aby ulżyć podobnym sobie, pan Manuel założył fundację dla ludzi z nadmierną wagą ciała. Na stronie WWW można się zapoznać z historią jego życia, napisać do niego maila, złożyć datek lub podyskutować na forum.

W przyszłorocznym wydaniu Księgi rekordów Guinnessa ukażą się zdjęcia Meksykanina oraz lista sposobów odchudzania i zabiegów chirurgicznych, jakie przeszedł. W 2008 roku ma go odwiedzić wydawca, który rozpozna możliwość uznania jego drugiego rekordu: największej liczby zrzuconych kilogramów.

W marcu br. Garza ustalił sobie kolejny cel: ostatecznie chce osiągnąć wagę 120 kg.

500kilosów?!  ;)  ;)  ;) przeciez to...okropne! :/ co za patologie na tym swiecie - jak nie skrajnie chudy to skrajnie gruby :[

Mi takich ludzi nie szkoda ... co nie widział że d*pa mu rośnie ? czy też udawał że nie ma problemu puki mógł się ruszać ?

to jest jak napisał kolega wyżej patologia ... 500 KG to waga 6-7 dorosłych ludzi ...

Dlaczego od razu patologia? Pamiętajcie że otyłość to nie zawsze wynik obżarstwa, niedbalstwa, ale czasem jest to niezależne od ludzi. Otyłość przecież może wynikać z nieprawidłowego metabolizmu czy pewnych wad, np genetycznych.

Guest XaD

Sebaci ma rację i to samo też dotyczy chudzielców!!!  >;)

500kilosów?!  ;)  :(  :( przeciez to...okropne! :/ co za patologie na tym swiecie - jak nie skrajnie chudy to skrajnie gruby :[

;D

czyżbyś nie trafiła na odpowiedniego dla siebie :> ;) haha

wiesz... zaloże sie że to nie do końca jego wina.... to chyba jest jak nałóg

zresztą nie wiem, nie znam sie, zapracowany jestem ;)

pozdrawiam.... :-*

hehehe nie miałam problemu z trafieniem na odpowiedniej grubości faceta  ;) Wiecie,jak to faktycznie nie jest wina kogoś chorego to już nic się nie da zrobić.Ale ta waga skądś musiała przyjść?Np z jedzenia?Sam tłuszcz się chyba tak nie naprodukował... ;D

Guest XaD

hehehe nie miałam problemu z trafieniem na odpowiedniej grubości faceta  ;) Wiecie,jak to faktycznie nie jest wina kogoś chorego to już nic się nie da zrobić.Ale ta waga skądś musiała przyjść?Np z jedzenia?Sam tłuszcz się chyba tak nie naprodukował... ;D

Hormony - Geny etc. :;) Widziałaś ludzi ze wzrostem ponad 220 cm ? Myślisz że to od picia mleka ? Oświadczami Ci iż to z winy guza mózgu, a dokładniej przysadki mózgowej, która odpowiada za wydzielanie nie których hormonów - głównie hormonu wzrostu. Większa przysadka = większa ilość hormonu wzrostu! To dotyknąć może dzieci, jak i starszych ludzi którzy to przez tego guza mają pogrubione rysy twarzy i kości.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_Wadlow

http://pl.wikipedia.org/wiki/Akromegalia

W drugiej połowie cyklu miesiączkowego kobiety posiadają dużo estrogenu i teraz wiem dlaczego dojrzałe laski lubią młdzików

ano ratują ich przed gigantyzmem . ;D