Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Wanilinowy sposób na łuszczycę

Recommended Posts

Wanilina zapobiega łuszczycowemu zapaleniu skóry.

Wanilina jest jednym ze składników zapachowych wanilii. Przemysłowo uzyskuje się ją z gwajakolu i z ługów powstających podczas produkcji papieru.

Na łuszczycę choruje ok. 125 mln ludzi z całego świata. Czerwone wykwity pojawiają się najczęściej na łokciach, kolanach i skórze głowy. W rozwoju choroby mają swój udział interleukiny 17 i 23 (IL-17 oraz IL-23). Wiedząc, że wanilina wpływa na interleukiny powiązane z innymi chorobami zapalnymi, chińscy naukowcy Chien-Yun Hsiang i Tin-Yun Ho postanowili sprawdzić, czy terapia waniliną pomoże zapobiec objawom łuszczycowym.

Stan zapalny skóry wywoływano, nakładając na skórę myszy imikwimod. Przez tydzień zwierzętom podawano też doustnie różne dawki waniliny: 1, 5, 10, 50 lub 100 mg/kg wagi. Grupa kontrolna jej nie dostawała.

Okazało się, że gryzonie, którym podawano 2 najwyższe dawki (50 i 100 mg/kg masy ciała), miały lżejsze objawy od myszy z grup z niższymi dawkami i z grupy kontrolnej. U wszystkich zwierząt z grup eksperymentalnych zaobserwowano spadek poziomów IL-17 oraz IL-23.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Łuszczyca to choroba genetyczna, więc to chyba raczej tylko redukcja objawów

Choroba genetyczna? Skąd takie niedorzecznie absurdalne brednie? Tego nawet nie twierdzą lekarze!

Co więcej, leczy się to skutecznie, i np. leczona takimi sposobami jak w tym filmiku wyleczyły się trwale osoby z mojego otoczenia:

  • Downvote (-1) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jerzy Zięba?? Przecież to oszust i naciągacz. Tylko naiwni, ograniczeni i mający naprawdę niewielką wiedzę mogą wierzyć w te bzdury. Ludzie pokroju antyszczepionkowców, zaślepieni akolici i korzystający z usług znachorów. Wstyd takie coś w ogóle zapodawać na tym forum...

 

Po pierwsze, to ten komentarz jest nie na temat. Po drugie, to choćby podstawowy poziom ludzkiej godności wymaga tego, aby takie niczym nie podparte oszczerstwa i zmanipulowane brednie  uargumentować. Czyli już po raz drugi pisze Pani od rzeczy a nie do rzeczy, czyli merytorycznie i metodologicznie jest to poziom czwartego gatunku rabarbaru. Po trzecie, na szczęście jest coraz większa ilość świadomych i niezmanipulowanych osób, którym takie osoby jak choćby np. Zięba czy Czerniak wiele pomogły, i osobiście znam takie osoby, i tego żaden żałosny i absurdalny komentarz nie zmieni. Po czwarte, mimo wszystko, przerażające jest to, jak wciąż dużo liczba osób jest pozbawiona samodzielnego myślenia i powtarza jakieś denne, niczym nie podparte slogany niczym z szamba. Niestety widać mass media wciąż robią wielu osobom papkę z mózgu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ludzie pokroju antyszczepionkowców, zaślepieni akolici i korzystający z usług znachorów.

 

 

 

czyli jednak fanatyczny akolita
 

 

e, raczej płatny troll, wynajęty klepacz wpisów. W sieci działa sporo tego typu "agentur pijarowych". Wszędzie gdzie opłaca się nakłamać w żywe oczy - jest ich na pęczki. Polityka. Altmed. Niestety wynik prawa popytu - podaży :/

  • Upvote (+1) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...