Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

W Singapurze jeżdżą autonomiczne taksówki

Recommended Posts

Dzisiaj, w czwartek 25 sierpnia, na ulice Singapuru wyjechały pierwsze na świecie autonomiczne taksówki dostępne dla pasażerów z zewnątrz. W ramach testów będą one bezpłatnie woziły ludzi po niewielkiej dzielnicy biznesowej zdominowanej przez firmy technologiczne. Taksówki należą do firmy nuTonomy, założonej przez dwóch badaczy z Nassachusetts Institute of Technology. Nie jest to pierwszy test samochodów autonomicznych, ale po raz pierwszy w dziejach z tego typu pojazdów mogą osoby z zewnątrz.
Niewielka nuTonomy rozpoczęła swoje testy szybciej niż potężny Uber. Szczerze mówiąc Uber to przy nas Goliat, musimy więc udowodnić, że nasza technologia działa i jest gotowa do rynkowego debiutu. Prowadzimy wyścig technologiczny i myślę, że zwycięży w nim niewielka liczba firm - stwierdził Doug Parker, dyrektor wykonawczy nuTonomy.

Samochody testowe nuTonomy to elektryczne Renault Zoe i Mitsubishi i-MiEV.  W czasie testów w pojazdach siedzi kierowca oraz inżynier nadzorujący pracę wszytkich elementów. Samochody będą testowane na 6-kilometrowej trasie, a zamówić taksówkę będzie mógł każdy posiadać odpowiedniej aplikacji na smartfona.

Doug Parker mówi, że rząd Singapuru - który chce, by kraj ten stał się wylęgarnią nowoczesnych technologii - postawił surowe warunki, które firma musi spełnić, jeśli chce powiększyć obszar, na którym będą prowadzone testy. Parker jest jednak dobrej myśli i ma nadzieję, że warunki uda się spełnić i autonomiczne taksówki zagoszczą w innych dzielnicach Singapuru.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

no prosze.... i juz są chetni do testów. a jak statystyki będą dobre to pewnie rozszerzą zasięg i komercyjne zastosowanie. raczej musieliby sie natrudzić, żeby zepsuć algorytmy do tego stopnia żeby przegrały z fantazją na drodze Homo Sapiens....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...