Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

W Singapurze jeżdżą autonomiczne taksówki

Recommended Posts

Dzisiaj, w czwartek 25 sierpnia, na ulice Singapuru wyjechały pierwsze na świecie autonomiczne taksówki dostępne dla pasażerów z zewnątrz. W ramach testów będą one bezpłatnie woziły ludzi po niewielkiej dzielnicy biznesowej zdominowanej przez firmy technologiczne. Taksówki należą do firmy nuTonomy, założonej przez dwóch badaczy z Nassachusetts Institute of Technology. Nie jest to pierwszy test samochodów autonomicznych, ale po raz pierwszy w dziejach z tego typu pojazdów mogą osoby z zewnątrz.
Niewielka nuTonomy rozpoczęła swoje testy szybciej niż potężny Uber. Szczerze mówiąc Uber to przy nas Goliat, musimy więc udowodnić, że nasza technologia działa i jest gotowa do rynkowego debiutu. Prowadzimy wyścig technologiczny i myślę, że zwycięży w nim niewielka liczba firm - stwierdził Doug Parker, dyrektor wykonawczy nuTonomy.

Samochody testowe nuTonomy to elektryczne Renault Zoe i Mitsubishi i-MiEV.  W czasie testów w pojazdach siedzi kierowca oraz inżynier nadzorujący pracę wszytkich elementów. Samochody będą testowane na 6-kilometrowej trasie, a zamówić taksówkę będzie mógł każdy posiadać odpowiedniej aplikacji na smartfona.

Doug Parker mówi, że rząd Singapuru - który chce, by kraj ten stał się wylęgarnią nowoczesnych technologii - postawił surowe warunki, które firma musi spełnić, jeśli chce powiększyć obszar, na którym będą prowadzone testy. Parker jest jednak dobrej myśli i ma nadzieję, że warunki uda się spełnić i autonomiczne taksówki zagoszczą w innych dzielnicach Singapuru.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

no prosze.... i juz są chetni do testów. a jak statystyki będą dobre to pewnie rozszerzą zasięg i komercyjne zastosowanie. raczej musieliby sie natrudzić, żeby zepsuć algorytmy do tego stopnia żeby przegrały z fantazją na drodze Homo Sapiens....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...