Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Tendencjom samobójczym towarzyszy zmniejszona aktywność pewnego enzymu

Rekomendowane odpowiedzi

Dotąd wiedziano, że dla osób z historią prób samobójczych charakterystyczny jest stan zapalny we krwi i płynie mózgowo-rdzeniowym. Ostatnio międzynarodowa ekipa naukowców wykazała, że u pacjentów tych występuje zmniejszona aktywność enzymu ACMSD, który reguluje stan zapalny.

Współpraca zespołów badawczych Sophie Erhardt z Karolinska Institutet, Leny Brundin z Van Andel Research Institute oraz Gillesa Guillemina z Macquarie University ma doprowadzić do opracowania metod identyfikowania osób ze skłonnościami samobójczymi. Gdyby dało się identyfikować takich ludzi za pomocą testów krwi, byłby to duży krok naprzód - podkreśla Erhardt.

Autorzy publikacji z pisma Translational Psychiatry analizowali metabolity związane ze stanem zapalnym/zakażeniem, występujące we krwi i płynie mózgowo-rdzeniowym pacjentów po próbach samobójczych. W ten sposób stwierdzono, że aktywność ACMSD jest obniżona.

Sądzimy, że cierpiąc na różne zakażenia bądź stany zapalne, ludzie ze zmniejszoną aktywnością tego enzymu są szczególnie podatni na rozwój depresji i tendencji samobójczych. Sądzimy także, że u osób z upośledzoną aktywnością ACMSD stan zapalny łatwo staje się przewlekły - twierdzi Brundin.

Stężenie kwasu pikolinowego, związku wytwarzanego przez ACMSD, jest znacznie obniżone zarówno w osoczu, jak i płynie mózgowo-rdzeniowym pacjentów targających się na własne życie. Dla odmiany poziom innego produktu, kwasu chinolinowego, jest podwyższony. Kwas chinolinowy działa zapalnie i wiąże się z receptorami glutaminianu w mózgu. Zwykle ACMSD wytwarza kwas pikolinowy kosztem kwasu chinolinowego, podtrzymując w ten sposób ich równowagę.

Teraz chcemy sprawdzić, czy opisane zmiany występują tylko u pacjentów z tendencjami samobójczymi, czy także u ludzi z ciężką depresją. Chcemy też opracować leki, które mogą aktywować ACMSD i odtwarzać równowagę między kwasami pikolinowym i chinolinowym - podsumowuje Erhardt.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna cegiełka dorzucona, bo przy jakiejkolwiek chorobie zapalnej o przebiegu ogólnoistrojowym (np infekcje) jeśli chodzi o psychikę, to kalka objawów depresyjnych.

Fakt ten był znany od dawna, natomiast brakło 100% markerów. Moze teraz się uda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak kolejny ewolucyjny mechanizm wspomagający przetrwanie ludzi jako gatunku. Jednostki zarażone mają większą skłonność do samoeliminacji, co zmniejsza prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania patogenu w cywilizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może brak wiedzy i ukierunkowanie cywilizacyjne zmusza ludzi do zachowania podstawowych instynktów,które skutkują : ja pracuje to mam co zjeść a jak nie mam co zjeść to głupieje(dalej nie przeczytałem artykułu :).......dobra przeczytałem połowę:

 

Stan zapalny to można doebrać na dwojaki sposób:

 

1. Nieświadomość racjonalnego odżywiania się (wizerunek wewnętrzny)

2. Nieświadomość racjonalnego pokazywania się (wizerunek zewnętrzny)

 

    Co jest ważniejsze wewnętrzny spokój ciała,ducha? czy zewnętrzny niepokój o wygląd zewnętrzny?czyli jak by to powiedział ex nihilo entropia.

 

    to nie jest żaden mechanizm samoregulująco-oddzielający dla psychopatycznych wzorców,jest to wzór psychopatycznych samoregulującyco-odzielających się nieświadomych,odrzuconych,niedocenionych,nadwrażliwych,pokrzywdzonych przez los ludzi. 

 

 

Ps:wszelakie utożsamianie się z bohaterami danego odcinka jest nie wskazane i niezalecane przez NFFZZ,BBCCC, tudzież TVVNN i wszelakie próby wyłudzenia piniądzów t tego tytułu będą zdecydowanie tępione przez psełdo kulture jaka jest obecnie przy władzy.niniejszym za wszelakie niedogodności przepraszamy i zachęcamy do korzystania z naszej najnowszej oferty:bądź po niżej przeciętnej....to nasze motto,z wyrazami pogardy firma KOGUCIK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...