Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Gość Astro

Dyskusje filmowe (wydz. z "Naukowcy z rzeszowskiej uczelni badają możliwości kolonizacji Marsa")

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Astro

 

 

Byleby tylko ekranizacji nie robili w Polsce bo jakiekolwiek efekty specjalne to nie jest polska specjalność.

 

Pomyślałem sobie, że nie warto jednak zostawiać takiego przesłania dla potomnych. Zapewne znasz Katedrę Tomka Bagińskiego, ale czy znasz to? ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Link nie jest błędny

Jest błędny. Po prostu nie zrozumiałeś o czym pisałem ja i tomak.

Nie pisaliśmy - że nie działa.

 

 

Pomyślałem sobie, że nie warto jednak zostawiać takiego przesłania dla potomnych

Nie wiem skąd ten nagły przypływ patriotyzmu u Ciebie. Nie przekonałeś mnie jednak.

Pisząc o tych efektach specjalnych nawet pomyślałem na chwilę że przecież mamy Bagińskiego.

Tego filmiku nie znałem.

Natomiast pisząc o filmie miałem na myśli film a nie krótką animację.

Masz jakiś przykład na kontrargument?

https://youtu.be/QM6sRU9b-Y0?t=2394

Natomiast pisarzy mamy całkiem dobrych.

Ogólnie mamy talenty, nie mamy kapitału. Wiec robimy to do czego kapitał nie jest szczególnie potrzebny.

Do filmów zazwyczaj jest potrzebny - stąd te wielomilionowe budżety w USA i ta żebranina w Polsce.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Byleby tylko ekranizacji nie robili w Polsce bo jakiekolwiek efekty specjalne to nie jest polska specjalność.

 

Albo to: https://youtu.be/1J_Y12RqeLM (kontrargument)

Edytowane przez Krzychoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro
Napisano (edytowane)
Nie wiem skąd ten nagły przypływ patriotyzmu u Ciebie. Nie przekonałeś mnie jednak.

 

Trochę mnie nie zrozumiałeś. Każda armia, pod dowolną szerokością i długością geograficzną jest równie genialna jak DEBILNA. :/

Nie mam zamiaru przekonywać. Stwierdzam najwyżej nieprawdy…

 

Google pomaga, i pierwsze z brzegu zapytanie daje np.:

http://next.gazeta.pl/internet/1,104530,16002717,Jak_Polacy_robili_efekty_specjalne_do__Teorii_Wszystkiego_.html

Zastanawiam się, skąd w Tobie takie antypolskie nastawienie?

 

Edycja: zapewne słuszny jest trop pieniążków. Obejrzyj pierwszy z brzegu film Sci-Fi rodem USA, ale z półki B (mnóstwo tego g*wna narobili). Toż 30 lat temu na amigach robiło się lepsze efekty…

 

Edycja druga: wpadł mi właśnie do głowy przemyślny plan. Z błogosławieństwem ministra finansów zawieszamy "pińcetplus" na trzy lata (ludzie zrozumieją, powie im się, że później będzie "czytysiunce" bez plusa ;)), a zaoszczędzoną kasę wykładamy z rozmachem na rodzimą produkcję z efektami specjalnymi, które – o czym jestem głęboko przekonany – powalą cały świat na kolana zdecydowanie lepiej, niż nasze zmagania w Euro. Producenci bander będą zadowoleni, bo przed premierą zapewne każdy polski samochód będzie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. ;) Należy zastanowić się tylko nad scenariuszem, bo Wyklęci, powrót Mocy może nie chwycić w kręgach "światowych" (u nas zapewne wszyscy popłaczą się już przy tytule…).

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Albo to: https://youtu.be/1J_Y12RqeLM (kontrargument)

Nie wiem czemu ale muszę się powtarzać: natomiast pisząc o filmie miałem na myśli film a nie krótką animację.

Znam oczywiście ten filmik. Animację rzeczywiście można wrzucić w kategorię A, ale gra aktorów to już tak okolice C.

Łącznie tak czy inaczej nie jest to ani film ani kategorii A.

 

 

Obejrzyj pierwszy z brzegu film Sci-Fi rodem USA, ale z półki B (mnóstwo tego g*wna narobili)

Drogi Astro  :D toż to ja doskonale znam i A i B i C i D.

Problem nie w tym ile USA zrobiło filmów w kategorii B-D, oczywiście że mnóstwo.

Problem w tym że zrobili masę filmów w kategorii A. A gdzie tu polska kinematografia (z efektami specjalnymi)?

W latach 30-tych byliśmy potęgę filmową. A po wojnie to jesteśmy filmowym dnem. Mimo iż ludzie w Polsce związani z branżą filmową pełni są samozachwytu. Nie wszyscy jednak.

Jest taki wywiad, chyba nawet z młodym Stuhrem ale nie mogę znaleźć, o różnicy filmów w USA i Polsce.

W Polsce siedzi dwóch aktorów w rowie i mówią: jak tu strasznie, mam myśli samobójcze, itd.,

A w USA nic nie mówią, po prostu oglądający

 

 

Edycja druga: wpadł mi właśnie do głowy przemyślny plan. Z błogosławieństwem ministra finansów zawieszamy "pińcetplus" na trzy lata

Ale może jednak wrócimy na Ziemię ;)

Pieniędzy nie ma. Mamy słabych aktorów (grają tak jak i są wynagradzani), montaż wielu polskich filmów w sposób nie zamierzony przypomina Blair Witch Project :D, no i jeszcze kadrowanie gdzie kamerzysta ucina część głowy :D

 

 

Google pomaga, i pierwsze z brzegu zapytanie daje np.:

Ba, ja nigdzie nie napisałem że Polacy nie potrafią. Pewnie że potrafią. I nie potrzebuję Google do tego :D

Ja pisałem że w Polsce nie potrafią. Cały czas piszę o polskiej kinematografii a nie Polakach którzy pracowali przy wielu filmach i byli nagradzani za wiele rzeczy.

 

 

Zastanawiam się, skąd w Tobie takie antypolskie nastawienie?

Zastanawiam się skąd te fałszywe tezy?

Naprawdę udajesz że widzisz możliwość obecnie ekranizacji jakiejś książki z gat. s-f albo fantasy w Polsce jako filmu kategorii A o długości >1,5 h?

Skąd w Tobie to zaślepienie? :D

W zasadzie możemy tu pieprzyć farmazony ale wszystko sprowadza się do jednego prostego pytania:

ile zarabiają polskie filmy? :D

I albo dostrzeżemy konsekwencje odpowiedzi albo będziemy coś tam pitolić o antypolskim nastawieniu :D

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

Animację rzeczywiście można wrzucić w kategorię A, ale gra aktorów to już tak okolice C.

 

Przesadzasz. Przeciętna (eufemizm :)) gra mniej niż przeciętnego DiKapara w oskarowych produkcjach klasy A jest zapewne wyświetlana dla studentów polskiej PWST jako przykład gry, której z pewnością nie można nazwać AKTORSKĄ. :D

 

 

 

Łącznie tak czy inaczej nie jest to ani film ani kategorii A.

 

Daj polskim chłopakom ćwierć tego, co dostają jankesi, a zrobią Ci cztery razy lepszy film niż wypociny, które zdobywają łoskary.

 

 

 

Problem w tym że zrobili masę filmów w kategorii A

 

Statystyka. Wiesz jak ma się ilość A do B-D?

Generalnie produkują g*wna. Nawet w klasie A. :)

 

 

 

A gdzie tu polska kinematografia (z efektami specjalnymi)?

 

Spójrz wyżej. Podałem już rozwiązanie tego problemu. ;):D

 

 

 

A po wojnie to jesteśmy filmowym dnem.

 

Szkoda, że zamknąłeś się w przedwojennej POLSKIEJ kinematografii, ale o gustach się nie dyskutuje (być może mylę się, i zwyczajnie nie masz dostępu do rodzimej kinetografii powojennej…).

 

 

 

W Polsce siedzi dwóch aktorów w rowie i mówią: jak tu strasznie, mam myśli samobójcze, itd.,

 

Napisałem już wyżej:

 

 

Należy zastanowić się tylko nad scenariuszem, bo Wyklęci, powrót Mocy może nie chwycić w kręgach "światowych"

:D

 

 

 

Pieniędzy nie ma.

 

BZDURA! Obacz: pińcet plus. :)

 

 

 

Mamy słabych aktorów

 

Wybacz, ale skomentuję to krótko Thikim: PIERD*LISZ.

 

 

 

Ja pisałem że w Polsce nie potrafią.

 

Bo Polska to takie magiczne miejsce, gdzie właśnie Thikim zamiast doceniać WARTOŚCI, musi (jak prezio) pokazywać, że to nie wartości, ale coś kompletnie odwrotnego. Powodzenia w dalszej działalności. :)

 

 

 

Zastanawiam się skąd te fałszywe tezy?

 

Dobra; tylko Ty jesteś prawdziwym Polakiem…

 

 

 

W zasadzie możemy tu pieprzyć farmazony

 

Nie włączaj mnie proszę do swojej działalności. :)

 

 

 

ile zarabiają polskie filmy?

 

Proporcjonalnie do tego, co się w nie wkłada. Podejrzewam, że jest znacznie lepiej niż w przypadku jankeskiej statystyki B-D. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmm. No przecież raczej nie trafiłem w Twoje ego. Więc w co? :D

I proporcjonalnie do tego wkładu są coś warte.

Chyba że chcesz udowadniać przeciwną tezę: najlepsze są filmy za 1 PLN. Powodzenia.

Hmm. Cieszy mnie jak już pisałem Twój patriotyzm. Mniej brak lepszych argumentów.

PS. Powyżej były Twoje cytaty. Ale stwierdziłem że szkoda transferu :D

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

No przecież raczej nie trafiłem w Twoje ego. Więc w co? :D

 

W minimalne poczucie estetyki, smaku itp. ;)

 

 

 

Chyba że chcesz udowadniać przeciwną tezę: najlepsze są filmy za 1 PLN.

 

Przed laty, gdy zaczynał, Tarantiono zrobił film za przysłowiową złotówkę. Ludziom z Hollywood szczęki opadły i długo nie mogli ich podnieść z ziemi.

 

 

 

Cieszy mnie jak już pisałem Twój patriotyzm

 

Cieszę się Twoją radością. Zawsze.

 

 

 

Ale stwierdziłem że szkoda transferu

 

Cieszy mnie Twoja patriotyczna postawa. Oszczędność transferu to oszczędność kluczowych dla narodu surowców! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za temat.

Tym bardziej cieszy Twój wyraźnie rządowy optymizm :D i patriotyzm, lepszego sortu Polaku.

Trochę w stylu Korei Północnej ale ważne żeby wierzyć jacy to zajebiści jesteśmy w kinematografii. W końcu media zmierzają do narodowych więc muszą być najlepsze.

No ale uczciwie muszę przyznać youtuberów mamy dobrych. Z tym że to nie jest kinematografia, ani ta rządowa ani ta klikowa. To są niezależni twórcy, których oficjalna scena nie uznaje.

http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1064160,Oscary-2014-jak-zarabia-sie-na-filmach-w-Polsce-i-na-swiecie

 

- Nie są w polskich filmach ważne te wszystkie efekty specjalne, które windują budżet każdej produkcji, dlatego w Polsce porównując ze skalą światową mamy do czynienia z budżetami małymi. Wahają się one w przedziale od miliona do półtora miliona Euro. W porównaniu nawet z filmami angielskimi czy niemieckimi są to filmy niskobudżetowe – mówi dyrektor PISF.

 

Jak jednak podkreśla, patrząc jednak na kino światowe wciąż widać ogromną przepaść. Daleko nam jest i oczywiście będzie do kina amerykańskiego, indyjskiego czy nawet nigeryjskiego, gdzie produkuje się dziesiątki a nawet setki filmów rocznie.


PS.

Polska jak wiadomo to kraj biedniejszy niż USA. Mamy 35 razy mniejszy PKB.

A budżety na filmy mamy jakieś 200 razy mniejsze. Więc o czym my tu mówimy?

W naszej gospodarce filmy się nie liczą. No chyba że ktoś lubi sztukę dla sztuki :D

Właściwie podsumuję to jednym zdaniem: tam gdzie mamy wolność, czyli animacje, filmy weselne czy youtuberzy - tam mamy wysoki poziom, w przeciwieństwie do polskiej szkoły filmowej,która uczy produkcji miernych seriali czy filmów klasy C i D.
O proszę:

https://youtu.be/7uutyRjF9jk

Da się zmontować jak widać dobrze, ale nie po szkole filmowej tylko po nauce w domu. Ba, nawet ci występujący po raz pierwszy w swoim filmie ludzie lepiej grają niż nasi aktorzy.
 

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=hUcYvkfMgYM

To jest prawdziwa niezależna polska kinematografia. Dofinansowana zgodnie z potrzebami i wymaganiami :)

 

I to nic, że jest klasy gdzieś w okolicach R.

 

To jest kradzione i już ma straty na jakośći, oryginalne już chyba nie istnieje na YT :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim występują bardziej mainstreamowi aktorzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Drodzy Modzi. Wydzielenie uważam za tendencyjne/ trywialne/ itp., bo dyskutowana teza

 

 

Byleby tylko ekranizacji nie robili w Polsce bo jakiekolwiek efekty specjalne to nie jest polska specjalność.

pozostała w wątku "rodzicielskim" bez odpowiedzi, co sugeruje, że nikt się z tym nie zgadza. Osobiście PROTESTUJĘ!

Tak rodzi się kinematografia PIS…


A nie można tak?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...