Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
pogo

Wydzielone z "Kropla kropli wreszcie równa – w bibliotekach nanokropel".

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za jednostka kh? Czy moze chodziło o kH (kilohenr)?

Tylko od kiedy liczymy indukcyjność dla dźwięków? :|

 

Nic bardziej podobnego nie mogę znaleźć, chyba że nie mówimy o jednostkach SI... na imperialnych się nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

Co to za jednostka kh? Czy moze chodziło o kH (kilohenr)?

 

Raczej kilogodzina zawracania d*py. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kHz .ultra dźwięki

 

Astro jesteś jak Hiszpańska inkwizycja, nikt by się ciebie nie spodziewał w tym temacie.

Edytowane przez ojciec detecktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

kHz .ultra dźwięki

 

Nie sądzę:

 

 

11 kh .........

 

 

1 kh

Przynajmniej ja to słyszę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest propozycja  ultra eksperymentu nie fakt stwierdzony. nie łap mnie za literówki. pracujesz w urzędzie statystycznym czy jak?

 

jak byś kiedyś wyściubił nos z poza encyklopedii i zajrzał do laboratorium to byś nie był taki pewny matematyki  :P

Edytowane przez ojciec detecktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro
to jest propozycja ultra eksperymentu nie fakt stwierdzony

 

Przed dokonywaniem "ultra eksperymentu" proponuję jednak sprawdzenie "faktów stwierdzonych". Te ostatnie podpowiadają, że zakres słyszalności Homo sapiens to jakieś 16 Hz - 20 kHz (osobiście wyciągam jedynie do 16 kHz ;)), a ultradźwiękami nazywamy te, których częstotliwość jest większa niż to, co odbieramy (moje psiury oczywiście śmieją się z "ultradźwięków" ;)).

 

Edycja: prace referencyjne to zdecydowanie większa część sukcesu. :D

 

Edycja2: właściwie zaintrygowałeś mnie – dawaj! Dawno nie było tu nikogo na miarę Lurdana. :)

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje eksperyment i podaje dwa zjawiska autenyczne(sonoluminescencja i fala stojąca) a ty mi wyjeżdżasz co słychać a czego nie .słuchasz sam siebie?to klucz do poznania siebie

 

Przelicz mi to teraz brzytwo Ockhama na Dżule

Edytowane przez ojciec detecktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro
jak byś kiedyś wyściubił nos z poza encyklopedii i zajrzał do laboratorium to byś nie był taki pewny matematyki :P

 

Trafiłeś kulą w płot. Całe moje życie to jeden wielki eksperyment (wyjrzyj z laboratorium na pole – tam się dopiero dzieje). :D

 

Proponuje eksperyment i podaje dwa zjawiska autenyczne(sonoluminescencja i fala stojąca) a ty mi wyjeżdżasz co słychać a czego nie .słuchasz sam siebie?

 

Wybacz, ale chyba coś w główce Ci się pomieszało, bo jakoś nie widzę PROPOZYCJI EKSPERYMENTU. :)

Dla złagodzenia klimatu zadam pytanie: jaki eksperyment (oczywiście poproszę o trochę szczegółów)? Może wtedy podyskutujemy…

 

Edycja:

 

 

Przelicz mi to teraz brzytwo Ockhama na Dżule

 

Niestety, ale "łojce detektory" i dżule to jednostki całkowicie różnych wielkości, przy czym te pierwsze z pewnością nie są fizyczne (tu mam za krótkie łapki :)). Nie wiem, ale słyszałem kiedyś o kiloimbecylach. W tej kwestii jesteś poza mierzalnym zakresem. :)

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prostolinijność w twoim mniemaniu nie ma szansy zaistnienia jesteś korpuskularno falowy i do tego lewo skrętny

 

Począwszy od artykułu : bierzemy nano krople wstawiamy ją do fali stojącej, traktujemy sonoluminescencją(czyli zjawiskiem zmiany dźwięku w UV) i do uzupełnienia układu 1khz lub 33khz nie zdążyłem sprawdzić bo mnie w poniedziałek wy***ali z roboty pod pretekstem nie uzasadnionego użycia narzędzi laboratoryjnych.

 

czego i jakich szczegółów chcesz więcej? 

 

Sztuka polega na tym żeby coś zrobić nie tylko wiedzieć 

Edytowane przez ojciec detecktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

bierzemy nano krople wstawiamy ją do fali stojącej, traktujemy sonoluminescencją(czyli zjawiskiem zmiany dźwięku w UV) i do uzupełnienia układu 1khz lub 33khz

 

No nie wiem… Zapewne sam siebie rozumiesz, ale ja kompletnie nie wiem o co chodzi. Wyluzuj może i spróbuj jeszcze raz. Być może będzie potrzebne nieco więcej słów, ale nie lękaj się, PRAWDA zwycięży. Zacznijmy może od tego, że góra-dół to nasza główna oś układu współrzędnych, gdzie grawitacja (oczywiście :)) skierowana jest zgodnie z nią.

 

 

 

nie zdążyłem sprawdzić bo mnie w poniedziałek wy***ali z roboty pod pretekstem nie uzasadnionego użycia narzędzi laboratoryjnych.

 

Po Twoich wpisach można się nie dziwić, że JAKIŚ pretekst był potrzebny. ;)

(przepraszam, ale WYLUZUJ nieco. Nie będę silił się na wyrazy współczucia, ale wcale się z tego powodu nie cieszę…).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieprzyć współczucie  ja siebie rozumiem a ty zachowujesz się jak matka cenzura próbująca dowieść racji niemożliwego .gdzie logika szukania eksperymentalnej prawdy? 

 

Góra dół to w nichnieszym przypadku fala stojąca ,czyli lewitacja akustyczna 

 

Prawo lewo to sonoluminescencja czyli świecenie wody za pomocą ultra dzwięków

 

Przód tył jest do dyskusji .....to wyniknie w doświadczeniu 1khz lub 33khz 

 

Ps: dlaczemu mącisz i nie masz możliwości sprawdzenia ekserymentu ?

 

Liczba forów do któruch się ustosonkuwywuje jest równa 33...

Edytowane przez ojciec detecktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

 

 

ja siebie rozumiem a ty zachowujesz się jak matka cenzura próbująca dowieść racji niemożliwego .gdzie logika szukania eksperymentalnej prawdy?

 

Cieszę się, że siebie rozumiesz. Nauka polega jednak na tym, że powinni to też zrozumieć inni. Trochę współczucia…

Nie próbuję robić za jakąkolwiek matkę (pieluchy prałem ręcznie ponad dwadzieścia lat temu ;)) i niczego nie dowodzę. Najwyżej czepiam się idiotyzmów. ;):)

 

 

 

Pieprzyć współczucie

 

Nie potrafię. Twoje wypowiedzi, jak widzę, przesiąknięte są Twoją traumą. To dosyć kiepski pomysł na dyskusję. Życzę Ci wszystkiego tak dobrego, jak sobie mógłbym zażyczyć. EOT (choć liczę, że kiedyś, gdy Twoje emocje już opadną, może podyskutujemy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czepiani się lecz nie mam czasu uwzględnić jego bo czas nie istnieje biorąc pod uwagę samoświadomosć . w naszym rozumieniu mozemy uwzlędnić jedynie nasze postrzeganie tego świata a nasze doświadczenie możemy tylko dodać do zapisu DNA.


jutr wam powie gdzie  dlaczego leżykierunek aaa i za damo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu lecą posty na temat z d... wzięty.

Dzięki Astro - największy karmicielu.

ojciec detektor chciał coś z siebie wyrzucić. Myślę że dla większości było to bezsensowne i w ciągu paru dni przepadłoby w czarnej dziurze informacji.

Ale Astro bohatersko zdecydowałeś się go nakarmić i nabić sobie posty.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popołudniowa drzemka minęła i nie czepiaj się d*py że pierdzi a asro pracuje w uzedzie statstycznym

 

tak swoją drogą Thinkim wiesz do czego zmiezam? w jego naturze leży przeliczanie wszystkiego w twojej zazdrość!

 

jak chcesz wnieść coś do tematu to przelicz mi dzule uzyskane albo nie uzyskane w doświadczeniu...........asro wybrną z tego semantyką ty masz szansę nabicie sobie statystyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ten atak troli jest taki szeregowy? To nie szturm tylko planowe zasiedlanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astro

Ująłbym to raczej jako planowe "uruchamianie śpiochów"… ;)

 

Thikim, użyję jednak komunikatora. :)

Edycja: publicznie tylko wyrażę może życzenie: weź Ty się ode mnie odwal!

(jeśli masz problem, to odwołuj się do prawa (Regulamin! :)), a nie do własnych przekonań i przyzwyczajeń, bo te (zgodnie z Regulaminem :)) mogę mieć głęboko gdzieś.

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam psa ogrodnika (jACENTY) aaaaaa wracając do tematu to matematyki nie da się wykorzystać w tym przypadku do przewidywań.zrobiłem podobny eksperyment i popękała mi zlewka na głośniku szerokokątnym (do wytwarzania ultra dźwięków) pojawiły się rysy w kształcie pioruna ale dlaczemu? . do tego błysk  światła i ....skąd taka energia? 

 

a jak mi tu ktoś wpadnie z obelgami to wypytam od arystotelesa po marie cuire.   w doświadczeniu znajdowało się około 300ml wody co mogło być pochłaniaczem energii jak by tak zastąpić ją jedną kroplą i w dodatku ciężkiej wody?jest tu ktoś z dziedziny chemii/fizyki doswiadczalnej czy tylko banda teoretyków z dziedziny moja racja jest najmojsza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...