Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Dane z Gmaila, Hotmaila i Yahoo Maila na sprzedaż

Recommended Posts

W sieci krążą informacje, że rosyjscy cyberprzestępcy oferują na sprzedaż dane milionów użytkowników Mail.ru, Gmaila, Hotmaila i Yahoo Maila. Spośród nich 42,5 miliona rekordów to dane, które nigdy wcześniej nie wyciekły. Informację taką przekazał Reutersowi Alex Holden odpowiedzialny za bezpieczeństwo w firmie Hold Security. To człowiek, który w ubiegłym roku odkrył największy z dotychczasowych wycieków danych. Teraz Holden mówi, że na rosyjskim czarnym rynku można kupić dane 272,3 miliona kont pocztowych. Część tych danych jest zduplikowana. Po wyeliminowaniu powtarzających się kont okazuje się, że znaczna część z nich, bo 57 milionów, to konta użytkowników Mail.ru, jednak w ofercie znajdują się też dziesiątki milionów kont z pozostałych serwisów. Przestępca, który jest w ich posiadaniu, oferuje je w wolnej sprzedaży, zatem dane mogą trafić do wielu grup przestępczych i zostać wielokrotnie wykorzystane.

Co interesujące, osoba sprzedająca żądała za dane... 50 rubli, czyli mniej niż 1 USD. Gdy Holden powiedział, że jego firma nie płaci za skradzione dane, zgodziła się oddać całą bazę za korzystne dla siebie komentarze na forach hakerskich.
Przedstawiciele Mail.ru oraz Microsoftu przyznali, że dane rzeczywiście pochodzą z kradzieży z ich serwerów pocztowych. Yahoo i Google nie odpowiedziały na prośbę o komentarz.

Holden informuje, że po usunięciu duplikatów okazało się, żę przestępcy ukaradli dane 40 milionów kont z Yahoo Mail, 33 miliony z Hotmaila i 24 miliony z Gmaila.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takich sytuacjach dobrze mieć włączone uwierzytelnianie dwustopniowe. Gdyby nawet dane do konta znalazły się w takim wycieku, to znacznie utrudni lub wręcz uniemożliwi to nieautoryzowany dostęp do konta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za cenę przekazania firmie na G swojego numeru telefonu. Chociaż, po latach używania ich usług, i tak pewnie go mają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy powinien dobierać poziom zabezpieczenia indywidualnie i ... uczyć się na błędach :D

Mnie jasna ch... strzela jak chcąc się dostać do jednego z dziesiątków miejsc ze swoją  tożsamością cyfrową muszę na to tracić więcej niż 1 s.

Nigdy do tej pory nie zdarzył mi się atak hakerski.

Za to zdarzyło mi się zgubić telefon i kartę i dowód na raz.

Edited by thikim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...