Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Znowu będą zabijali wieloryby

Recommended Posts

Japonia poinformowała, że w przyszłym roku ponowi polowania na wieloryby. Japońscy wielorybnicy nie polowali na te zwierzęta przez rok, gdyś Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości nakazał Japonii zaprzestania polowań. Teraz rząd w Tokio oświadczył, że bierze pod uwagę wyrok i zredukuje liczbę zwierząt zabijanych w ramach "programu naukowego". Decyzja ta spotkała się ze sprzeciwem obrońców środowiska oraz rządów Australii i Wielkiej Brytanii.

Japonia jest stroną międzynarodowego zakazu polowań na wieloryby podpisanego w 1982 roku. Zakaz obejmuje polowania komercyjne, pozwala jednak na polowania w celach naukowcych. Japończycy od lat twierdzą zatem, że zabijają setki wielorybów w celach naukowych i masowo polują na nie od 1987 roku. Mięso upolowanych zwierząt trafia na stoły w całej Japonii. Specjaliści oceniają, że od 2005 roku japońscy wielorybnicy zabili 3600 płetwali karłowatych.

Japońskie polowania nie mają nic wspólnego z badaniami naukowymi. Do ich prowadzenia nie jest bowiem potrzebne zabijanie zwierząt. Japoczycy mają zamiar zabić w przyszłym roku 333 wieloryby.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Astro

Cóż, już tu padało: taka kultura i tradycja. Zanim ktoś weźmie się za "obróbkę mechaniczno-termiczną" mentalności, mam prośbę. Proszę pomyśleć o tysiącachlub więcej rozrzuconych po całym globie koncentracyjnych obozach tuczu braci naszych mniejszych, gdzie nikt nawet nie próbuje udawać dr. Mengele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astro: Jest ogromna różnica pomiędzy hodowlą zwierząt w celach konsumpcyjnych, a wybijaniem w naturze gatunków zagrożonych!

 

Czy niema na świecie metody perswazji, by wpłynąć na Japonię, aby zupełnie zakazać zabijania waleni?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Astro

 

 

Jest ogromna różnica pomiędzy hodowlą zwierząt w celach konsumpcyjnych, a wybijaniem w naturze gatunków zagrożonych!

 

Owszem, jest. Hasło klucz: rzeź przemysłowa. Poznaj może "swoje mięso":

https://www.youtube.com/watch?v=kBEqoXy9drU

 

Osobiście uważam, że taka eufemistyczna "hodowla zwierząt w celach konsumpcyjnych" jest bardzo jaskrawym przykładem zwyrodnienia naszego człowieczeństwa, a sprowadza się, jak wspomniałem, do obozów koncentracyjnych i rzezi na skalę przemysłową. Nie namawiam do wegetarianizmu. Namawiam do bycia mężczyzną. Stań twarzą w twarz ze swoim mięsem. Upoluj, zabij i zjedz. Tak czyniliśmy drzewiej, jako LUDZIE. Często oddawaliśmy cześć naszym ofiarom.


Przewrotnie dodam, że kiedyś po Ziemi stąpały dinozaury, ale się "skończyły". Japońcy są "źli", bo wieloryby są takie mądre, tak ładnie śpiewają itp. Nikt już nie nosi futra, bo ich "dawcy" mają takie sympatyczne pyszczki… Wiesz ile gatunków zwierząt ginie bezpowrotnie każdego roku? Wciąż jednak odkrywamy nowe, a Matka Natura niezmiennie powoduje rozbawienie mądrych ludzi:

http://forum.kopalniawiedzy.pl/topic/25220-plankton-zaskoczy%C5%82-naukowc%C3%B3w/

Wierzę w mądrość bezrozumnej matki. W końcu znajdzie receptę na największe dla Niej zagrożenie jakim jesteśmy my.

  • Upvote (+1) 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...