Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Robin_Otzi

Users
 • Content Count

  129
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Robin_Otzi

 • Rank
  Gwarek
 • Birthday 09/12/1975

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Poznań
 • Zainteresowania
  Chemia, sprzęt komputerowy, antropologia, kosmos i inne

Recent Profile Visitors

5229 profile views
 1. Nareszcie ktoś poruszył ten temat! Już ponad 20 lat temu oglądałem program (w jakiejś angielskojęzycznej tv) program o dowodach na istnienie ludzi w Ameryce południowej przed przybyciem ludności z północy. Wzmianki o pemionach znacznie odbiegających wyglądem od "indian". O znacznie jaśniejszej skórze i wyglądzie bardziej jak ludy Oceanii czy Ainu. Znaleziono również kamienne posągi na brzegu oceanu bardzo podobne do maoryskich. Powinni zrobić szersze badania genetyczne i sprawdzić lokalne legendy...
 2. @Antylogik ty zdecydowanie jesteś miłośnikiem "Konfederacji" głoszącej, że kobiety są słabsze i głupsze, ale muszę cię zasmucić, to tobie brakuje podstawowej wiedzy! Wszyscy ludzie są bliżej spokrewnieni niż szympansy z jednego stada!
 3. To się pokrywa z naporem napływającej fali H. S. I wracamy do sedna: Co było powodem tak małej ich liczebności w stosunku do H. S. ? Może po prostu dzietność była znacznie większa? Może kobiety N. miały większe problemy w trakcie ciąży lub porodu, w stosunku do kobiet H. S. Podobnie może być z "białą rasą" w szczególności na zachodzie Europy, gdzie przyrost naturalny wśród takich jest mocno ujemny, natomiast ludność pochodzenia Afro-Azjatyckiego mnożą się jak króliki... (Proszę nie posądzać mnie o rasizm, tylko przytaczam fakty).
 4. W/g mnie bardzo wątpliwa jest teoria chowu wsobnego skoro wcześniej przetrwali 400 tys. lat! Zdecydowanie musiało się coś mocno zmienić! Może to połączenie zmian klimatu i konkurencja z sapiensami...
 5. poprawcie literówki w godzinach bo raz jest 21 a zaraz 12 i szkoda, że "rakietowy plecak" nie może spokojnie wylądować gdzieś w oddali i choćby przesyłać zdjęcia i pogodę :(
 6. Już od dawna podejrzewałem, że przewagą Homo S. była różnorodność genetyczna. Co daję również szybką adaptację do różnych warunków życia. Ta bioróżnorodność genetyczna powstała widać bardzo dawno, z dużej niechęci do chowu wsobnego. Co skutkowało wymianą osobników (zazwyczaj kobiet) zarówno dobrowolną jak i z przymusem. Jak widać po śladach innych Homo w naszym genomie mieszali się z każdą napotkaną grupą nawet znacznie inną. Trochę szkoda, że nie mamy możliwości współistnieć w obecnych czasach z innymi gatunkami człowieka. Z drugiej strony słyszałem, że szympansy mają większą różnorodność genetyczną w obrębie jednego stada niż wszyscy ludzie na Ziemi...
 7. Zobaczcie jak dawno i prawie wszędzie ludzie dostrzegli, że chów wsobny prowadzi do degeneracji genetycznej. Dlatego tak wiele społeczności albo porywało kobiety albo wymieniało się nimi.
 8. Nie mieszaj polityki do nauki! Nie wiele o nich wiadomo, ale mam wrażenie, że Denisowianie byli lepiej rozwinięci od Neandertalczyków. Wielce żałuję, że obecnie nie żyją już różne gatunki Homo, ale może w tym tkwi nasza zdolność do adaptacji, że nosimy w sobie kawałki DNA różnych gatunków... Dawniej sądzono, że Homo Sapiens ma może ze 100 000 lat, ja uważam, że nie zmieniliśmy się wiele od 500 000 lat. Tylko nie mogę zrozumieć co zaszło około 5-6000 lat temu, co zainicjowało tak gwałtowną zmianę naszego gatunku?
 9. Prędzej czy później dojdzie do jakiejś super epidemii! Natura jakoś musi sobie poradzić z przeludnieniem ;) Może powstanie jakaś hybryda grypy z gorączką krwotoczną? Dziwne, że ludzie chcą latać na Marsa, a nie potrafią wyeliminować malarii itp... Mniejszy prestiż? Wielkie korporacje i państwa mało obchodzi, że w Afryce czy Azji umierają setki tysięcy biedaków!
 10. To sonda obcych! Odpaliła silniki jonowe i leci dalej
 11. 2000 lat to mgnienie oka historii ziemi! Poniżej jest drugi wykres o trochę szerszym polu widzenia 8 tys lat temu było cieplej - to też wina człowieka?
 12. Nie wierzę, żeby teraz było jakoś znacząco cieplej lub mniej wody niż przez ostatnie 2000 lat!!! Nie zrzucajcie winy wyłącznie na człowieka! Oczywiście należy dbać o przyrodę i ograniczać zanieczyszczanie, ale nie przeceniałbym tego wpływy! Bywały w historii szybkie zmiany klimatu, gdy człowiek palił jedynie ogniska!
 13. Winne jest dążenie do pop-kultury! TV kino i inne media nie próbują być ambitne! Wszyscy starają się komercyjnie dotrzeć do jak największej rzeszy odbiorców, więc zaniżają poziom! To samo w szkole i na uczelniach. Rozmawiałem z kilkoma wykładowcami i sami mówią, że muszą ciągle obniżać poprzeczkę! Gry czy facebook nie gra roli, jeśli ktoś podchodzi rozsądnie i nie jest uzależniony! Papierosy też nie, bo dawniej więcej się paliło i to bez filtrów! Chyba, że ten nadmiar chemii i leków w jedzeniu...
 14. Porównajcie do powieści Hobbita... Jedna fala wysocy z jasną karnacją, o wyżej rozwiniętej kulturze "elfy" druga fala: niscy krępi o dużej znajomości metalurgii "krasnoludy" do tego dochodzą jeszcze jakieś inne ludy, wyjątkowo niscy "hobbici" wiele dziwnych nieznanych stworzeń... a wszystko upiększone i zwielokrotnione przez przekaz ustny legend. Ciekawi mnie, czy istniejące w wielu miejscach przekazy tubylców o dzikich ludziach typu Yeti, Wielka Stopa... mogą zawierać elementy prawdy?
×
×
 • Create New...