Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Robin_Otzi

Users
 • Content Count

  123
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Robin_Otzi

 • Rank
  Gwarek
 • Birthday 09/12/1975

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Poznań
 • Zainteresowania
  Chemia, sprzęt komputerowy, antropologia, kosmos i inne

Recent Profile Visitors

4628 profile views
 1. Już od dawna podejrzewałem, że przewagą Homo S. była różnorodność genetyczna. Co daję również szybką adaptację do różnych warunków życia. Ta bioróżnorodność genetyczna powstała widać bardzo dawno, z dużej niechęci do chowu wsobnego. Co skutkowało wymianą osobników (zazwyczaj kobiet) zarówno dobrowolną jak i z przymusem. Jak widać po śladach innych Homo w naszym genomie mieszali się z każdą napotkaną grupą nawet znacznie inną. Trochę szkoda, że nie mamy możliwości współistnieć w obecnych czasach z innymi gatunkami człowieka. Z drugiej strony słyszałem, że szympansy mają większą różnorodność genetyczną w obrębie jednego stada niż wszyscy ludzie na Ziemi...
 2. Zobaczcie jak dawno i prawie wszędzie ludzie dostrzegli, że chów wsobny prowadzi do degeneracji genetycznej. Dlatego tak wiele społeczności albo porywało kobiety albo wymieniało się nimi.
 3. Nie mieszaj polityki do nauki! Nie wiele o nich wiadomo, ale mam wrażenie, że Denisowianie byli lepiej rozwinięci od Neandertalczyków. Wielce żałuję, że obecnie nie żyją już różne gatunki Homo, ale może w tym tkwi nasza zdolność do adaptacji, że nosimy w sobie kawałki DNA różnych gatunków... Dawniej sądzono, że Homo Sapiens ma może ze 100 000 lat, ja uważam, że nie zmieniliśmy się wiele od 500 000 lat. Tylko nie mogę zrozumieć co zaszło około 5-6000 lat temu, co zainicjowało tak gwałtowną zmianę naszego gatunku?
 4. Prędzej czy później dojdzie do jakiejś super epidemii! Natura jakoś musi sobie poradzić z przeludnieniem ;) Może powstanie jakaś hybryda grypy z gorączką krwotoczną? Dziwne, że ludzie chcą latać na Marsa, a nie potrafią wyeliminować malarii itp... Mniejszy prestiż? Wielkie korporacje i państwa mało obchodzi, że w Afryce czy Azji umierają setki tysięcy biedaków!
 5. To sonda obcych! Odpaliła silniki jonowe i leci dalej
 6. 2000 lat to mgnienie oka historii ziemi! Poniżej jest drugi wykres o trochę szerszym polu widzenia 8 tys lat temu było cieplej - to też wina człowieka?
 7. Nie wierzę, żeby teraz było jakoś znacząco cieplej lub mniej wody niż przez ostatnie 2000 lat!!! Nie zrzucajcie winy wyłącznie na człowieka! Oczywiście należy dbać o przyrodę i ograniczać zanieczyszczanie, ale nie przeceniałbym tego wpływy! Bywały w historii szybkie zmiany klimatu, gdy człowiek palił jedynie ogniska!
 8. Winne jest dążenie do pop-kultury! TV kino i inne media nie próbują być ambitne! Wszyscy starają się komercyjnie dotrzeć do jak największej rzeszy odbiorców, więc zaniżają poziom! To samo w szkole i na uczelniach. Rozmawiałem z kilkoma wykładowcami i sami mówią, że muszą ciągle obniżać poprzeczkę! Gry czy facebook nie gra roli, jeśli ktoś podchodzi rozsądnie i nie jest uzależniony! Papierosy też nie, bo dawniej więcej się paliło i to bez filtrów! Chyba, że ten nadmiar chemii i leków w jedzeniu...
 9. Porównajcie do powieści Hobbita... Jedna fala wysocy z jasną karnacją, o wyżej rozwiniętej kulturze "elfy" druga fala: niscy krępi o dużej znajomości metalurgii "krasnoludy" do tego dochodzą jeszcze jakieś inne ludy, wyjątkowo niscy "hobbici" wiele dziwnych nieznanych stworzeń... a wszystko upiększone i zwielokrotnione przez przekaz ustny legend. Ciekawi mnie, czy istniejące w wielu miejscach przekazy tubylców o dzikich ludziach typu Yeti, Wielka Stopa... mogą zawierać elementy prawdy?
 10. Od dawna powtarzam: Nobla temu, kto wytępi wszystkie komary na całej ziemi!!! Wierzcie mi, malaria to paskudna choroba!!!
 11. Bardzo mnie cieszą takie informacje! Pokazuje to, że nadal więcej jest pytań niż odpowiedzi. Kiedy powstał Homo Sapiens. Którędy się rozprzestrzeniał. Z kim się krzyżował. To część naszej nieodkrytej historii!
 12. Im dłużej badamy historię powstania naszego gatunku, tym więcej pojawia się pytań niż odpowiedzi. Jeszcze jakiś czas temu, "naukowcy" myśleli, że ewolucja wyglądała jak drabina po której kroczyliśmy kroczek po kroczku... Ja myślę, że wyglądała bardziej jak mocno rozgałęzione drzewo wraz z korzeniami! Wiele dróg się krzyżowało, mieszało. Schodziło i rozchodziło! Trudno nam pojąć teraz, że dawniej mogło być wiele gatunków homo chodzących po świecie w jednym czasie. Pytanie czy wyginęły przez niedostosowanie się do zmian, zostały wchłonięte przez większą społeczność, czy eksterminowane?
 13. Jaka szkoda, że na przestrzeni wieków było tylu bezmyślnych wandali niszczących bezcenne zabytki... Tyle można było się dowiedzieć!
 14. Przejęcie części genów nie musi oznaczać przejęcia całości zachować neandertalczyków! Kilka genów mogło zakłócić nasz genom i stąd domniemanie predyspozycji na pewne choroby! To głównie biała rasa ma część genów po neandertalczykach.
×
×
 • Create New...