Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Astroboy

Liczniki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem kto i po co zmienił sposób zliczania wyświetleń, ale strzelacie sobie w kolano. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się zmieniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdradziłbyś jednak co się w ich (rozumiem, że chodzi o liczniki wyświetleń tematów na forum) zachowaniu ostatnio zmieniło? Ja nic nie zmieniałem i nie widzę w logach, by ktoś inny.

Edytowane przez wilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewniłem się, i wygląda na to, że jako ilość wyświetleń wyświetlana jest ich ilość do ostatniej odpowiedzi. Nie zauważyłeś np., że od jakichś dwóch tygodni wszystkie artykuły bez odpowiedzi świecą zerową liczbą wyświetleń? Jest to nieprawda, gdyż osobiście parę przeczytałem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że wraz z ostatnią odpowiedzią resetuje licznik i leci od zera?

No widzę, że gdy wejdę na jakiś temat i wyjdę, to licznik się nie zmienia. Nie wiem, czy zawsze tak było bo, np. licznik aktualizuje raz na jakiś czas, czy to nowy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, potestowałem i widzę w czym problem. Licznik wyświetleń zlicza wyświetlenia cały czas, ale liczba na forum aktualizuje się (wizualnie) tylko gdy pojawi się nowa odpowiedź w danym temacie. Usunięcie posta, odświeżanie strony i wejścia w temat nie aktualizują (wizualnie) licznika. Zaraz zobaczę czy to kwestia ustawień czy "feature".

 

Według ustawień licznik wyświetleń aktualizuje się co 3 godziny. Poobserwuję to jeszcze, bo jak Astroboy pisze - wygląda na to, że przestał.

 

Minęły 3h i nie drgnęły liczby. Zrestartowałem cache (off-on). Zobaczymy za kolejne 3h. Możliwe, że nie odpala się zadanie aktualizujące w cronie.

Edytowane przez wilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możliwe, że nie odpala się zadanie aktualizujące w cronie.

 

W crontab masz MAILTO określającą użytkownika, któremu pocztą przesyłany jest potencjalny stdout/stderr wywołania czegoś przez crona (przy braku tej zmiennej poczta wysyłana jest do właściciela crontab).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest taki cron. ;)


OK, raczej naprawione. Z jakiegoś powodu kolejne uruchomienie zadania było ustawione dopiero na koniec tego miesiąca. Teraz wyświetlenia powinny aktualizować się tak jak powinny, czyli co 3 godziny. Dzięki Astroboy za czujność!

Edytowane przez wilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest taki cron. ;)

 

Czyli jednak nie cron. ;)

Cóż, pewne systemy są nie tylko "najlepciejsze", ale na trwałe odciskają piętno w kulturze. :D

 

Edit: nieśmiało podejrzewam, że kłopoty miały naturę "problemu milenijnopodobnego", czyli związane były ze zwyczajnym przestawieniem czasu na letni. Niektórzy nie znają takich problemów. :P

Edytowane przez Astroboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też początkowo podejrzewałem zmianę lub chwilowe przestawienie czasu, ale inne zadania mają poprawne terminy uruchomień, a przeskok daty musiałby być o jakieś 2-3 tygodnie, nie z 2 na 3, bo po 3h powinno się i tak zsynchronizować samo. Tylko to jedno zwariowało. Dzisiaj widzę, że ok jest, ale jeszcze poobserwuję, bo nie znam/znalazłem przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...