Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

ARM powalczy o rynek IoT

Rekomendowane odpowiedzi

Część ekspertów rynku IT uważa, że pomimo agresywnej polityki ARM nie będzie w stanie w ciągu najbliższych dwóch lat zdobyć znaczących udziałów na rynku serwerów. Jednak producenci procesorów ARM będą mogli liczyć na solidne zyski z rynku pecetów. Co prawda wzrosty na nim nie są tak duże, jak w przeszłości, jednak rynek pecetów odzyskuje część klientów, których niedawno stracił na rzecz urządzeń mobilnych.

W niedalekiej przeszłości nadzieją dla ARM był Windows RT. Wydawało się, że dzięki temu systemowi architektura ta odbierze część rynku architekturze x86. Jednak problemy z kompatybilnością ze starszymi programami dla Windows i brak nowych aplikacji sprawiły, że Windows RT się nie przyjął.

Pozycja Intela i x86 wydaje się, w krótkiej perspektywie, niezagrożona. Szczególnie na rynku serwerów, które są rzadziej wymieniane przez firmy niż pecety przez klientów indywidualnych. Jednak najnowszym polem starcia pomiędzy Intelem i ARM staje się Internet of Things (IoT). Rynek ten w ostatnim czasie rośnie, żadne z firm nie ma na nim zdecydowanej przewagi, zatem walka o zdominowanie IoT dopiero się rozpoczyna.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jestem dziwny, ale chyba chętniej bym podpiął mózg pod internet niż lodówkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jestem dziwny, ale chyba chętniej bym podpiął mózg pod internet niż lodówkę...

 

Nie sądzę. Podłączenie mózgu ma głęboki sens: od dostępu do elementarnych danych (koniec z kuciem Inwokacji) po zbiorową świadomość i może nawet wybory online :)

Przyłączanie lodówki to jakaś dziwna moda. Że niby nie starcza mi sił i czasu by wiedzieć że kończy mi się mleko? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi pewnie za jakiś czas przyjdzie rozwijać IoT... o ile nie zmienię pracy. Wszak pracuję w dziale RnD software house'u należącego do sieci reklamowej. Nie widzę opcji by nie było pomysłu na wykorzystanie tej technologii w naszej branży, a ja będę jedną z pierwszych osób do pierwszych realizacji tych pomysłów.

 

W robieniu to pewnie będzie fajne, ale w samodzielnym korzystaniu z tego... Konto na FB też założyłem tylko dlatego, że było potrzebne w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...