Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Uniwersytecki kurs z 'Marnowania czasu w Internecie'

Recommended Posts

Wydział Anglistyki Uniwersytetu Pensylwanii zaprasza studentów na kurs pt. "Marnowanie czasu w Internecie". Początek wiosną przyszłego roku. Prowadzącym ma być prof. Kenneth Goldsmith, znany m.in. z zeszłorocznej próby wydrukowania całej Sieci. Powstałą w ten sposób wystawę poeta dedykował internetowemu aktywiście Aaronowi Swartzowi, który popełnił w styczniu 2013 r. samobójstwo.

Z opisu kursu wynika, że studenci będą musieli wpatrywać się przez 3 godziny w ekran, kontaktując się wyłącznie za pośrednictwem pokojów rozmów, botów i mediów społecznościowych. Jedynymi materiałami mają być laptopy i łącza WiFi.

Punktem wyjścia dla wykładów są dywagacje dotyczące kwestii, czy można zrekonstruować swoją biografię wyłącznie w oparciu o działalność na Facebooku, napisać dobrą powieść, przeglądając wpisy z Twittera czy wreszcie uznać Internet za najwspanialszy poemat, jaki kiedykolwiek napisano.

Zapoznając się z długą historią tracenia czasu, uczestnicy projektu będą czytać krytyczne teksty m.in. Betty Friedan czy Henriego Lefebvre'a. Rozpraszanie się, wielozadaniowość i bezcelowe przeglądanie zasobów obowiązkowe!


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapisałbym się, ale zdjęcia kotków same się nie obejrzą. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...