Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
ane.lewandowska

Wydrukowany dom

Rekomendowane odpowiedzi

Któż inny jeśli nie Chińczycy wpadłby na pomysł uzytkowania drukarek 3D w celu... budowy domów? :) Okazało się, że ogromna drukarka #d potrafi wydrukować 10 domów w ciągu doby! To się nazywa szybka budowa. domek 200m2 - 4800 USD.

Edytowane przez wilk
usunięto reklamę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda raczej jak składane z prefabrykatów zrobionych na drukarce, a ich łączenia nie napawają optymizmem w kwestii trwałości.

No i jakoś nie ma na zdjęciach drukarki przy pracy. To ostatnie trudno określić co przedstawia, to w sumie może być ten sprzęt.

Domy są raczej brzydkie, ale to pewnie kwestia projektu, a nie możliwości (wiem, że są bez elewacji, ale kształt mają taki nieciekawy).

 

Coś mi nie pasują te obecne drukarki do domów... Wydaje mi się, że mogłoby to być prostsze, mniejsze i tańsze... Taka drukarka jeżdżąca po ścianie, którą dopiero co sama wydrukowała. Nie mam tylko jeszcze koncepcji jak dostarczać wtedy surowce i jak budować stropy.

No i taka drukarka chyba nie wykopie dziury na fundamenty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda pogo, że już odpowiedziałeś, bo temat do usunięcia był. Szybkie wyszukanie po nazwie usera oraz załączonym linku ujawnia, że to akcja reklamowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki...

Teraz już nie można wywalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, tylko nie mam powodu, by Twoje (czy kogoś innego) posty z tego powodu kasować. ;-) Link usunąłem, a w tym przypadku treści odrobinę jest, więc może jakaś dyskusja się jeszcze rozwinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, fajny był obrazek. ;) Kto wie, może i w drukowaniu domów jest przyszłość? Jakoś jednak plastikowe buty, które są chlebem powszednim w Państwie Środka, jakoś nie chcą się przyjąć w Europie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drukowane domy maja moim zdaniem całkiem spore szanse.

Wygląda na to, że są tanie w produkcji, a i materiał raczej nie daje powodów do zastrzeżeń (mieszanka jakiegoś dobrego betonu i włókna chyba węglowego).

Kwestia tego aby pokazać bardziej kompleksowe efekty (dołożyć drukowanie izolacji termicznej i elewacji, bo to chyba będzie możliwe) i ciekawsze projekty domów.

No i wciąż pozostaje kwestia fundamentów, nic się o tym nie mówi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fundamenty? Na zdjęciu widać było jakieś belki na dole. :D To chyba dobry pomysł w krajach o dużym ryzyku wstrząsów tektonicznych. A jeśli dom "przejedzie" do sąsiada, to przecież można się dogadać. :D

Izolacja termiczna? Przy średniej rocznej temperaturze, dajmy +18, chyba nie ma sensu. ;)

Elewacja? Można wziąć fajne farbki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Izolacja termiczna? Przy średniej rocznej temperaturze, dajmy +18, chyba nie ma sensu.

Czasem trzeba ludziom pozwolić na jakieś fanaberie aby poprawić sprzedaż ;)

Elewacja? Można wziąć fajne farbki.

No i o tym mówię - aby te farbki założyła drukarka przy okazji robienia ściany.

 

Jakby jeszcze instalacje elektryczną, wodno-kanalizacyjną i co tam jeszcze trzeba też od razu drukowało... to zacznę narzekać, że nie drukuje od razu mebli i dywanów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasem trzeba ludziom pozwolić na jakieś fanaberie aby poprawić sprzedaż ;)

 

Fanaberie w Chinach? Trochę pojechałeś… :D

 

No i o tym mówię - aby te farbki założyła drukarka przy okazji robienia ściany.

 

Jak jeszcze dodasz zapach, to nie będzie drukarka 3D, tylko 5D. :D

 

Jakby jeszcze instalacje elektryczną, wodno-kanalizacyjną i co tam jeszcze trzeba też od razu drukowało... to zacznę narzekać, że nie drukuje od razu mebli i dywanów :D

 

Ja bym zaczął narzekać, że nie drukuje przy okazji mieszkańców. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeżo wydrukowani mieszkańcy mogą nie posiadać stosownej zdolności kredytowej.

 

Poza tym ja już myślę o wprowadzeniu podobnej technologii do Europy. Tu się ludzie mają większe wymagania podobno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeżo wydrukowani mogą mieć całkiem niezłą zdolność kredytową; statystycznie chyba lepszą. ;)

W Europie wolimy jednak klasykę. Tak sądzę. Porównaj np. statystyczny dom europejski ze statystycznym domem amerykańskim. O drukowanym nie wspomnę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...