Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Mt. Gox bankrutuje

Rekomendowane odpowiedzi

Największa na świecie giełda bitcoinów, Mt. Gox, złożyła w Tokijskim Sądzie Okręgowym wniosek o ogłoszenie upadłości. We wniosku poinformowano, że przyczyną jego złożenia była utrata wszystkich bitcoinów wskutek włamania do systemu komputerowego giełdy.

Przed kilkoma dniami przedstawiciele Mt. Gox odkryli, że z jej kont zniknęło 750 000 bitcoinów należących do użytkowników giełdy oraz 100 000 będących własnością samej giełdy. Mark Karpeles, dyrektor wykonawczy giełdy, przeprosił za zaistniałą sytuację.

Aktywa giełdy są warte 3,84 miliarda jenów, podczas gdy jej zobowiązania sięgają 6,5 miliarda jenów.

Japońskie instytucje nadzorujące rynek finansowy informują, że ich jurysdykcja nie rozciąga się na wirtualną walutę.



« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spodziewalem sie czegos takiego od dluzszego czasu.

Ciekawy jestem jak bedzie wygladal dalszy los waluty.

Wielu ciagle wierzy, ze to przyszlosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ostro ;P

 

O, to zmienia postać rzeczy. Masz Pan tu książkę życzeń i zażaleń i pisz Pan, że Pan majster odmawia wykonania naprawy gwarancyjnej.

Będzie Pan miał nieprzyjemności.

Kochany, wiesz co oni mogą mi zrobić? [histeryczny śmiech] Jasiu, powiedz Panu.

Oni mogą Panu majstrowi skoczyć. Tak?

Tak jest. Mogą mnie skoczyć.

A gdzie mogą Panu skoczyć?

[Zniesmaczony ignorancją klienta] No Jasiu, powiedz Panu.

Oni mogą Panu majstrowi skoczyć tam, gdzie Pan może Pana majstra w d*pę pocałować. Dobrze?

 

 

I tyrudno o lepszy komentarz do tego.

Choc nalerzy pamietać ze "piniadz" w formie papierowej czy elektroniczniej jest wart dokładnie tyle samo co bitcoin.

 

Wężykiem, wężykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spodziewalem sie czegos takiego od dluzszego czasu. Ciekawy jestem jak bedzie wygladal dalszy los waluty. Wielu ciagle wierzy, ze to przyszlosc.

 

Zwykłe banki też bywają okradane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe banki też bywają okradane, fakt. Ale kwota 850 kBTC robi wrażenie, choć (o ile dobrze przeliczyłem dzisiejsze kursy) to "tylko" ok. 10 ton złota. Ale w końcu, to "tylko" 0,5 m3 tego kruszcu. ;) Czyli chyba łatwo wywieźć gdzieś w las i zgubić wszelkie tropy... ;)

Wiem, 480 milionów dolarów brzmi lepiej. ;)

Prognozuję źle. Kto z "inwestorów" zaufa czemuś tak łatwemu do wywiezienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym leży gdzieś indziej.

Waluta opiera sie na potrzebie kupienia czegoś za ta kasę.

Taka kradzież ogranicza przekonanie o tym ze bitcoin taką potrzebę zaspokoi naruszając warunek konieczny czyli powiedzmy sobie zaufanie ale nie tyle do samej waluty jako waluty ale co do jej płynności czyli de facto jako środka tezauryzacji zgodnie z prawem Kopernika.

Bo taka jest idea prawa Kopernika ze lepsza forsę się chowa. Lepsza forsa to właśnie taka która będzie płynna tez jutro takiej która może nie być należy się pozbyć w pierwszej kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tolo, problem właśnie leży TUTAJ. Wierz mi, Kopernik jednak zainwestowałby w Au. ;)

Po browarach oczywiście... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była jedna trzech giełd, i to ta najmniej poważna, bo ich de facto okradziono dwa lata temu, a oni zwyczajnie spekulowali bez pokrycia waluty ;) Ale to w ogólnej perspektywie niewiele zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiele zmienia, fakt. BTC toczy się jeszcze siłą rozpędu "wiary", ale ta, jak powszechnie wiadomo, też ma skończoną siłę przebicia. W końcu zawsze będą "wyznawcy", nawet w dość sporej sile... ;)

 

Edit: tacy "zwykli" inwestorzy wolą jednak zaufać ludziom w pełnej "płycie", z "hełmami", z dobrym "kałaszem" w dłoni, itp. Oczywiście wiem, że to "iluzja", ale chyba jednak trochę lepsza i pewniejsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu poproszę o mały look:

http://bitcoinity.org/markets/bitstamp/USD

(z ustawieniem skali najlepiej na sześć miesięcy) :D

Trend jest już wszak dość wyraźny. ;)

 

Edit: łoj, leci na łeb...

Edit: przepraszam, mój błąd, ale najlepiej widać to na skali miesiąca. :)

Jakoś zaczynam podejrzewać, że był to niezły żart tego z brodą od: ho, ho. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zbyt szybko skreślacie tę walutę.

Fakt, jest "stabilny" trend spadkowy. Są duże dobowe wahania kursu, ale jest już znacznie spokojniej. BTC po bańce spekulacyjnej sprzed kilku miesięcy teraz wydaje się stabilizować i dojrzewać. Kwestia tylko tego, że wciąż jest przewatrościowany.

 

A co do bezpieczeństwa i zaufania... czas pokaże, jedna wpadka to jeszcze nie koniec życia rynku.

 

Osobiście nie mam zamiaru wkładać tam pieniędzy, zdecydowanie nie teraz. Może za 3-4 lata, jeśli rzeczywiście to przeżyje tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...