Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Google chce sprzedać Motorolę Mobility

Rekomendowane odpowiedzi

Google ma zamiar sprzedać firmę Motorola Mobility, za którą wyszukiwarkowy koncern zapłacił w 2011 roku 12,5 miliarda dolarów. Reuter, The New York Times i inne media donoszą, że przedstawiciele Google kończą właśnie rozmowy z Lenovo. Chińska firma miałaby odkupić Motorola Mobility za 2,91 miliarda dolarów.

Google nie tylko straci okrągłą sumkę na sprzedaży Motoroli. Przez sześć kwartałów, w czasie których firma należała do Google'a, przynosiła straty, a jej przychody spadały. Pomiędzy II a IV kwartałem 2012 roku przychody Motorola Mobility wyniosły 4,13 miliarda USD, a strata zamknęła się kwotą 1,05 miliarda. Pomiędzy I a III kwartałem ubiegłego roku przychody wyniosły 3,20 miliarda USD. Firma straciła w tym czasie 861 milionów dolarów. W III kwartale 2013 roku Motorola sprzedała tylko 500 000 sztuk swojego flagowego smartfonu Moto X. Mimo to firma wciąż cieszy się sporą popularnością w USA i Ameryce Łacińskiej co da jej nowemu właścicielowi dobrą pozycję startową.

Google sprzeda Lenovo firmę i jedynie część jej portfolio patentów. Chińczycy staną się właścicielami około 2000 patentów, a pozostałe 9000 będą licencjonowali od Google'a.



« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google mogło zarabiać na moto... ale chyba za bardzo uważali na to by nie wchodzić w drogę swoim partnerom.

Pozbycie się marki i zachowanie większości patentów wydaje się sensownym posunięciem dla wszystkich, łącznie z marką Motorola. Zobaczymy tylko czy marka nie zniknie za jakiś czas całkowicie z rynku tak jak kiedyś zniknął pentium wykupiony przez intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobaczymy tylko czy marka nie zniknie za jakiś czas całkowicie z rynku tak jak kiedyś zniknął pentium wykupiony przez intela.
To niby od kogo Intel wykupił własną markę? I kiedy zaprzestał produkcji procesorów oznaczonych tą marką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem... rzeczywiście... widać opierałem się na jakimś urban legend z czasów moich studiów... lub nawet liceum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogo na czym się opierałeś to nie wiem, ale towar dobry ;)

 

Co do Motoroli

Google zrobił błąd integrując się pionowo.

Błąd nie błąd w sumie, powinien porostu chwile poczekać i przywalić na ostro.

Atakując rynek hardware dał innym impuls do kombinowania z alternatywnym softem a to androidowi nie służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powinien porostu chwile poczekać i przywalić na ostro.

Nie bardzo rozumiem o co Ci z tym chodziło.

Google potrzebował patentów, nic więcej... ale żeby je uzyskać musiał kupić całą moto mobility.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...