Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Tradycyjne 'komórki' przegrały ze smartfonami

Rekomendowane odpowiedzi

Analitycy Gartnera poinformowali, że w II kwartale bieżącego roku po raz pierwszy w historii sprzedaż smartfonów była większa niż tradycyjnych telefonów komórkowych. Smartfony stanowiły niemal 52% wszystkich "komórek", jakie trafiły do rąk konsumentów. W porównaniu z II kwartałem roku 2012 sprzedano o 46,5% więcej smartfonów i o 21% mniej tradycyjnych telefonów komórkowych. Te pierwsze znalazły 225 milionów nabywców, drugie - 210 milionów.

Anshul Gupta, główny analityk Gartnera poinformował, że motorem napędowym był region Azji i Pacyfiku, gdzie sprzedaż smartfonów zwiększyła się aż o 74%. W krajach azjatyckich, takich jak Indie czy Chiny prym wiodą tanie modele. Cena przeciętnego smartfonu sprzedawanego w Chinach wynosiła około 120 dolarów, podczas gdy mieszkańcy Indii, Filipin czy Indonezji kupowali smartfony średnio za 100 dolarów.

Największym producentem smartfonów pozostaje Samsung. W II kwartale bieżącego roku należało doń 31,7% rynku sprzedaży, czyli o 2 punkty procentowe więcej niż rok wcześniej. Firma sprzedała 71,4 miliona urządzeń. Na drugim miejscu plasuje się Apple, który sprzedał 31,9 miliona telefonów, a jego udziały w rynku spadły z 18,8 do 14,2 procenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mieć nadzieję że telefony z fizycznymi guzikami i rozsądnym czasem działania na baterii (nie mniej niż tydzień) nie znikną z rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ja nigdy w życiu nie miałem telefonu, który by trzymał dłużej niż 5 dni. A miałem swego czasu telefony z monochromatycznymi wyświetlaczami, więc ten Twój limit jest jakiś dziwny. Owszem były telefony takie jak nokia 6310i, które 2 tygodnie to co najmniej trzymały, ale było ich stosunkowo niewiele.

Mój obecny smartfon trzyma ok 5 dni, wiec nie rozumiem skąd Twoje narzekanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile z tych telefonów korzystałeś? bo ja niezbyt wiele (i stąd wymóg dotyczący baterii, leży sobie komórka w kieszeni i czeka aż będzie potrzebna). A wyświetlaczy dotykowych zwyczajnie nie lubię, nie ta precyzja. pozostaje mi mieć nadzieję że jak 12-kaliwszowce znikną (obym tego nie dożył) przynajmniej te z qwerty się ostaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie przypomnieć sobie ile miałem komórek do tej pory. nigdy intensywnie z nich nie korzystałem (nie licząc mp3 w drodze na uczelnię i do pracy).

Obecnie posiadam 3 smartfona z rzędu (z czego drugiego miałem ok 1 miesiąc, bo był beznadziejny) i obecny jest zdecydowanie najprzyjemniejszym w użyciu telefonem jaki miałem na własność.

Do braku klawiszy szybko się przyzwyczaiłem (szczególnie od kiedy ekran jest rozsądnych rozmiarów) mimo, że długo się przed tym broniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...