Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

sig

Users
 • Content Count

  476
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

sig last won the day on March 3 2017

sig had the most liked content!

Community Reputation

11 Pretty Good

About sig

 • Rank
  Sztygar

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Akurat przy ataku na ten system najłatwiej będzie posłużyć się jego użytkownikami, takie czasy. Uruchomić kompa z pendrive-a/microsd, a potem metodą prób i błędów stworzyć obraz jakiejś mini dystrybucji Linuksa która doda jakiegoś rootkita znoszącego ograniczenia S-ki dzięki czemu będzie krążyć wśród uczniów, a przy okazji doda kompa do bot-netu, ale to już bez informowania o tym posiadacza wspomnianych pamięci. Skoro sam Windows nie będzie uruchomiony, to jego zabezpieczenia też. A jak już zostanie uruchomiony będzie za późno na jakiekolwiek przeciwdziałanie.
 2. To jak by ta wyszukiwarka na siebie zarabiała? Popularność to nic, trzeba ją przekuć w kasę na pensje. O ile dobrze pamiętam, firefox od jakiegoś czasu pokazuje reklamy w nowej karcie, ale tylko w prostokątach niezajętych przez często odwiedzane strony (więc widzą je tylkko "nowi" użytkownicy).
 3. To w zasadzie fork Firefoksa, więc jak jeden "padnie" to drugi pewnei też. Skoro książki mają tekst a nie obrazki, to pasowało by jakiś format tekstowy np epub albo mobi. A djvu został chyba porzucony parenaście lat temu.
 4. Zamierzam korzystać z Firefoksa na komputery tak długo jak się tylko da, z jednego powodu: nie znam żadnej innej przeglądarki, która umozliwiała by tak dużą personalizację interfejsu (ja np mam osobny pasek dla pola adresu, a ikonki i wyszukiwanie przesunołem na pasek zakładek). Tak więc cieszę sie że przetrwa. A urządzeniami z ekranem dotykowym i tak nie jestem zainteresowany, niech się tam dzieje co chce.
 5. Ciekawe czy tylko ja mam wrażenie że z czasem 2 pierwsze opcje zostaną usunięte, w końcu jakoś trzeba zmusić developerów żeby korzystali z Windows Store, bo "po dobroci" raczej nie chcą. Tak czy siak albo Microsoft stanie się drugim Apple (mało prawdopodobnie) albo rynek OSów x86 przejmie kto inny (przydało by się).
 6. A jaka jest różnica w zachowaniu wyżej wymienionych przy różnych źródłach światła (przecież latarnie uliczne to nie tylko LEDy) ? Bo mam dziwne wrażenie że chodzi o dowolne oświetlenie, niekoniecznie LED
 7. Zawsze można też otworzyć jakiś sklepik/punkt usługowy i zacząć "emitować" bony do niego na okaziciela. Pod pieniądz w żaden sposób nie podpada, a wartość wyraźnie napisaną ma. Czyli funkcję środka płatniczego może pełnić, o ile obie strony się na to zgodzą.
 8. A po co ci ten bezpaństwowiec? Sprzęt do satelity/drona i fruu. Ze względu na koszty strącenia będzie dużo bezpieczniejszy niż na dratwie. A na wystarczająco niskiej orbicie nie będziesz potrzebował stosownych zezwoleń, co wykorzystują np twórcy cubesat-ów. Prawo krajowe "kończy się" na określonej wysokości, wiec możesz go umieścić nawet i nad własnym domem jak ci będzie wygodnie.
 9. Nie zapomnij że to działa w obie strony, czyli każdy (wojsko dowolnego kraju też) będzie mógł całkowicie bezkarnie wejść na twój pokład celem przejęcia jednostki.Nawet jak statek pływa pod czyjąś banderą ale jest na wodach międzynarodowych abordaż (np celem jego przeszukania) jest dopuszczalny. A co do Antarktydy, to nie ma tam czasem problemów z i-netem?
 10. A gdzie go umieścisz? Na tratwie? bo jak na statku to takowy zwykle jest zarejestrowany w jakimś kraju, i obowiązuje na nim prawo tegoż. Swoją drogą patrz Sealand, niby na brytyjskich wodach terytorialnych, ale po strzelaninie z brytyjskim kutrem patrolowym sąd orzekł że w jej momencie platforma była na wodach międzynarodowych, więc prawo krajowe nie ma tu zastosowania. I to powinno wystarczyć dla tych twoich usług finansowych, mimo że od tamtej pory wody terytorialne "rozciągnęły się" i w teorii platformę obejmują. Jest też kilka obszarów na lądzie do których "nie przyznaje się" żadne państwo bo zwyczajnie nie ma tam nic godnego uwagi (w tym mieszkańców do opodatkowania). Ostatnio nawet jakiś czeski liberał ogłosił jeden z nich swoim państwem.
 11. Z tą pozycją może chodzić o to, że nośnik został podzielony na jakiegoś rodzaju "sektory 3d" i od położenia środka środka tejże kropki względem środka sektora. Mówiąc prościej chodzi o to gdzie dokładnie na nośniku jest dana kropka. Do tego pion/poziom/ukos? (4 wymiar) oraz rozmiar (5 wymiar)
 12. A w jaki sposób zostaną zapisane plany/instrukcją obsługi i tym podobne urządzenia które będzie w stanie to odczytać? Nośnik którego nic nie potrafi przeczytać na niewiele się zda.
×
×
 • Create New...