Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Windows Phone pokonał iPhone'a na siedmiu rynkach

Rekomendowane odpowiedzi

Firma analityczna IDC poinformowała, że na niektórych rynkach Windows Phone pokonał... iPhone'a w wielkości sprzedaży. System Microsoftu spisał się lepiej w kilku regionach. To niewątpliwie dobra wiadomość dla koncernu z Redmond, jednak trudno mówić o wielkim sukcesie, gdyż wspomniane regiony to przeważnie niewielkie rynki.

Badania IDC wykazały, że WP był popularniejszy od iPhone'a w Argentynie, Indiach, Polsce, Rosji, RPA, na Ukrainie i w reszcie centralnej i wschodniej Europy. Dla Microsoftu szczególnie interesujący jest sukces w Indiach, gdyż jest to potencjalnie wielki rynek. W pozostałych wymienionych regionach rocznie sprzedaje się nie więcej niż 100 000 smartfonów.

W wielu krajach udział Windows Phone w rynku smartfonów sięgnął 10%. W 26 krajach sprzedaż urządzeń z Windows Phone była większa, niż sprzedaż BlackBerry.

Rynek smartfonów wciąż pozostaje niezwykle dynamiczny i jeszcze mogą zajść na nim spore zmiany. Windows Phone powoli rośnie w siłę, BlackBerry się nie poddaje i ma szansę na wyjście z kłopotów, a Samsung, największy producent smartfonów na świecie, pracuje nad własnym systemem operacyjnym Tizen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jakoś mnie to nie dziwi.

Tańszy od iPhona, zbiera raczej dobre opinie. A iPhone w Polsce ma słabą pozycję z tego co się orientuję.

Jest też sporo ludzi ciekawych nowego systemu i jednocześnie ufających marce jaka jest Nokia.

 

Sam się skusiłem na komórkę z WP8, a po 3 tygodniach ją sprzedałem dalej - ja jednak zdecydowanie wolę wieszającego i przymulającego chwilami androida niż biednego w aplikacje WP. Na forach deweloperów WP więcej jest narzekań na to, czego nie da się zrobić niż użytecznych aplikacji :/

 

Pewnie na forach twórców softu na iPhona byłoby podobnie gdyby nie przyzwyczajenie, że większości się nie da. Ale tego nie sprawdzałem, to tylko przeczucie...

 

Ludzie tworzący na WP często wywodzą się z programistów Androidowych (takie odniosłem wrażenie czytając fora), więc nie trudno zrozumieć dlaczego narzekają na ograniczenia. Za to programiści na iOSa chyba do zawsze siedzą w tym i są przyzwyczajeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas ajfon to w sumie fajny wynalazek, tylko drogi - kupują go ci, którym bardziej zależy na komforcie użytkowania niż na kasie. I to chyba jedyny powód tego "sukcesu" WP. Co do ograniczeń, to liczba jailbrake'ów wykonywanych na iPhonach / iPadach jest liczona w grubych milionach, więc ludzie, którzy chcą od sprzętu czegoś więcej też jakoś sobie radzą. I wcale nie chodzi o piratowanie, tylko np. kupowanie aplikacji gdzie indziej niż w itunes.

 

Nowe Nokie mogłyby kusić ze względu na mapy/nawigację, a poza tym to nie wiem czym (i nawet niespecjalnie mnie to interesuje). Wniosek: najwyraźniej brakuje "killer app", bo w dominujących systemach jest takich sporo, i to w każdej prawie niszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie, w Polsce w ogóle produkty apple jakoś ciężko się przyjmują. Mam ipoda i średnio z niego korzystam, Jakieś Itunsy, które średnio współpracują z windowsem, Lepiej by zrobili, gdyby można było podpiąć ipoda do komputera i korzystać z niego jak np. z nośnika pamięci, a tu jakaś lipa.

Edytowane przez wilk
Usunięto link reklamowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...