Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Wegetarianie rzadziej chorują i umierają na serce

Recommended Posts

28 minut temu, cyjanobakteria napisał:

Co godzinę każdy z nas wydycha jakieś 65g czystego węgla C, z tego co pamiętam, w postaci CO2

Ta liczba mi się nie podoba. Mol glukozy to jakie 673 kcal -> 6 moli CO2 -> 72g C przy 2000kcali na dobe to jakieś 9 gramów C na godzinę.

20 minut temu, cyjanobakteria napisał:

Można kostkę masła popijać oliwą

No ostatnio w gorącej dyskusji wyszło że nie można. Masło jest złe. Za to orzechy zapijane olejem... choć  ich kaloryczność może się okazać stosunkowo niska.

Chyba się pomyliłem. Cytowałem z pamięci, chodziło może o około 60g CO2 na godzinę. Nie jestem chemikiem i z molami zawsze byłem na bakier. Wiedziałem, że to się kiedyś zemści :) Co prawa mole już zaczęły się mścić, głównie na skarpetkach porzuconych w szafie, ale teraz dopadły mnie na KW :)

Pamiętam, że zamknięto kiedyś breathariankę, co to rzekomo nic nie je od kilkunastu lat, w pokoju z kamerami. Miała do dyspozycji tylko wodę i traciła około 1.4kg masy dziennie. Straciła łącznie 6kg w 4 dni.

Swoją drogą powinni ją wykończyć, bo po eksperymencie dalej twierdziła, że tak właśnie żyje od kilkunastu lat. Patologiczna kłamczyni.

Edited by cyjanobakteria

10 minut temu, cyjanobakteria napisał:

Pamiętam, że zamknięto kiedyś breathariankę na 4 dni w pokoju z kamerami. Twierdziła, że nic nie je od kilkunastu lat, więc to sprawdzili. Miała do dyspozycji tylko wodę i traciła około 1.4kg masy dziennie.

Za mało piła. Tu masz prawdziwego bretarianina na diecie ketogenicznej:  https://en.wikipedia.org/wiki/Angus_Barbieri's_fast 

0.3 kg dziennie. 

Edited by Jajcenty

Pamiętam, że wrzucałeś już kiedyś tego linka. Czy nie jest tak, że po kilku dniach spada trochę metabolizm? To na pewno częściowo tłumaczy średnią w tak długiej głodówce. Nie pamiętam szczegółów, ale ona akurat nie miała nadwagi. Czy byłaby różnica w spadku masy, jakby spalała głównie mięśnie w porównaniu do Angusa z linku? Wiadomo, że tłuszcz ma więcej kalorii niż białka i cukry, a mięśnie do tego składają się w dużej części z wody, która musi zostać usunięta z organizmu.

Edited by cyjanobakteria

24 minuty temu, cyjanobakteria napisał:

Czy nie jest tak, że po kilku dniach spada trochę metabolizm? To na pewno częściowo tłumaczy średnią w tak długiej głodówce.

Nie mam pojęcia. Podobno tak. Utrata mięśni i mitochondriów obniża metabolizm. Licząc spalanie tłuszczu Barbieri: 0.3 * 7000 = 2100 kcal/dzień - nie tak znowu mało. A 1.4 kg dziennie to masa energii. W przeliczeniu na węglowodany to 5600 kcal/dzień. To raczej wydatek ciężko trenującego lekkoatlety albo pływaka. Imho paliła głównie glikogen i traciła wodę z nim związaną. To jest wielka tajemnica wszystkich diet 4 tygodnie 6 kilo mniej. To głównie woda z glikogenem. W pierwszym dniu diety palisz 2 kcal/gram w ostatnim 9 kcal/gram tłuszczu. Pojawia się plateau, depresja, zniechęcenie, halucynacje i śmierć z niedożywienia. Dlatego trwają 4 tygodnie, żeby się nikt nie domyślił :)

Edited by Jajcenty

Zostawię to tak, bo pewnie masz rację. Faktycznie 1kg to sporo energii, szczególnie po przemnożeniu przez c kwadrat :)

Trochę się pospieszyłem z wyliczeniami, bo Thunderf00t opublikował w nocy video o kolejnym podejrzanym startupie, ale na początku (02:00 -> 10:00) pokazuje na prawdziwych substancjach ile masy spala człowiek w ciągu jednego dnia. Chociaż chyba trochę przesadził z tym 1kg cukru.

Edited by cyjanobakteria