Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Kolejny OS Microsoftu za dwa lata

Recommended Posts

Ledwo zadebiutował najnowszy OS Microsoftu – Windows Vista – a już pojawiły się informacje, że za dwa lata będziemy świadkami debiutu kolejnego systemu operacyjnego. W 2009 roku do sklepów trafi Vienna.

Microsoft już od dłuższego czasu sugerował, że sytuacja, w której pomiędzy premierami kolejnych systemów mija 5 lat (Windows XP i Windows Vista) więcej się nie powtórzy. Specjaliści koncernu mówią, że dwa i pół roku to optymalny okres pomiędzy kolejnymi premierami.

Oczywiście, żadne szczegóły dotyczące nowego systemu nie są znane. W ciągu najbliższych miesięcy powinny jednak pojawić się kolejne informacje na ten temat. Projektanci Microsoftu już bowiem przystąpili do pracy.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest CANIS

Windows serji 90 potrzebował 20-40MHz,serja 2000 potrzebowała 250-900MHz a serja V tj.Vista Vienna potrzebują 3GHz i więncej.

Windows Vista Ultimate Extraks + Aero potrzebuje do wygodnej pracy CPU 3.73GHz x 2 oraz karty GF8800 Ultra GDDR4 i DDR2 1066MHz.

Wymagania do Vienny Ultimate Ekstraks to:

CPU-3.73GHz x 4(45nm)

GPU-2.5GHz x 2(45nm) GDDR4 6GB-3.2GHz(45nm) Dx-11

RAM-2.5GHz x 2. 8GB(45nm)

Sound Cart X-Fi.(50nm)

HDD SATA Raptor 150GB(10000 rpm) lub SCSI 300GB(10000 rpm)

Zasilacz 2KW.

Te wymagania nie są ani trochę na wyrost bo za dwa lata obecne wymagania to bendźie żart.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Przemek

@CANIS

Człowieku... chyba Cię pogięło...

MS ma zamiar wprowadzić w rdzeniu systemu operacyjnego kompilację programów na dowolną liczbę procesorów/rdzeni.

Co z tego, że masz Core Duo, czy Quad lub więcej jak pisanie aplikacji pod więcej niż jeden procesor jest ZNACZNIE trudniejsze niż por jeden procesor jednordzeniowy...

Intel też nad tym pracuje. Jeśli im się to uda, to będziesz miał w procesorze 2-rdzeniowym np. 2GHz na rdzeń wydajność ok 4GHz. Teraz (jeśli masz quad) to możesz sobie te trzy rdzenie w całości [ocenzurowano] chyba, że używaż mało popularnych programów.

Wydajniejsze są komputery jednordzeniowe....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest CANIS

@Przemek.

Źle mnie zrozumiałeś wydajność owszem ale lepiej mieć dużo rdzeni bo tak jeden zajmie się OS-em inny np grą jeszcze inny Jaką inną aplikacją.

To nie jest marketing tylko konieczność gdyby chodźiło o demonstrację to byśmy mieli jednordzeniowe taktowane co raz szybcej np w 2004 AMD pokazał CPU taktowany 3300GHz(15nm) jedank 1000 rdzeni taktowanych po 3.3GHz jest wydajnejsze.

Dlaczego w firmie każdy wykonuje inne zadanie? bo tak by niczego nie zaczął i nieczego nie skończył a tak kazdy ma konkretne zadanie lepiej mieć 4 mocnych ochroniarzy niż jednego Chucka Norrisa:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Przemek

@CANIS

Niestety, w dalszym ciągu się nie zgadzam ;)

Weźmy jako przykład procesor 4-rdzeniowy.

Mając 4 aplikacje lub jedną wykorzystującą 4 rdzenie (np. gra), co się dzieje w trakcie wykonywania obliczeń ?

Można wziąć pod uwagę taki scenariusz:

Rdzeń #1 - Dźwięk

Rdzeń #2 - Tworzenie siatki

Rdzeń #3 - Nakładanie tekstur

Rdzeń #4 - Sztuczna inteligencja przeciwników

(Nie wnikam tutaj które funkcje przejmuje karta graficzna, bo nie o to chodzi)

mając np w sumie 4 rdzenie (każdy po np. 2 GHz) nie wszystkie z nich wykorzystywane są w 100%

Załóżmy, że moc jest rozłożona w następujący sposób

#1 - 50%

#2 - 80%

#3 - 90%

#4 - 100%

Przy bardziej dynamicznych scenach gra będzie zauważalnie zwalniać.

Komputer będzie zużywał (w tym przypadku) 80% mocy, gdyż najwięcej będzie pochłaniać sztuczna inteligencja przeciwników a jeśli oni się nie poruszają, to nie można kontynuować gry i w ten sposób wszystko jest opóźniane aż ostatni procesor się wyrobi z obliczeniami.

W przypadku procesora z jednym rdzeniem o mocy 8GHz wszystko jest rozłożone równomiernie. Zadania są wykonywane po kolei i wykorzystanie procesora jest 100%.

Procesory wielordzeniowy poprawiają jedynie wygodę. Jeśli np. wykonujesz jakieś obliczenia (np. RAR jednowątkowo), to system nie zwalnia i możesz pracować nadal, gdyż drugi rdzeń jest wolny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@CANIS: przypadkiem usunąłem Twój komentarz z dwoma linkami (jeden był do SanDiska). Przepraszam ;) Celowałem w spamera, a trafiłem w Ciebie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Przemek

Widzisz CANIS... nawet przypadkowo kulkę oberwałeś ;)

Ale nie martw się... żyje się dalej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest BG

@Przemek

Tylko dlaczego porównujesz procesor 4 rdzeniowy gdzie jeden rdzeń ma 2Ghz do procesora jednordzeniowego który ma 8 Ghz.

Istnienie rdzeni samych w sobie nie jest główną zaletą tych procesorów tylko to ze jeden rdzeń jest porównywalny z pojedynczym procesorem jednordzeniowym i dla dobrego przykładu powinieneś tutaj raczej podać rdzenie np po 7Ghz. Wiem że nie istnieje procesor z rdzeniami po 7Ghz każdy, tak samo jak i nie ma procka jednordzeniowego który miałby 8Ghz. Dodatkowe rdzenie to przyszłość bo już niedługo wydajność procesorów będzie można zwiększać tylko poprzez dokładanie kolejnych rdzeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Przemek

@BG

Wiem, że rdzenie będą w dalszym ciągu dodawane... jednak porównywałem wydajność i zastosowanie procesorów wielordzeniowych...

No i problem z wykorzystaniem pełnej mocy, bo w jednordzeniowych to jest o wiele łatwiejsze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest CANIS

Luzik Przemek nic się nie stało:)

Tamten mi trół to mu podałem żeby uwierzył miał czas do usuniencia jak nie zdążył to jego strata:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest CANIS

Chodźiło mi o Marjusza Błońskiego a nie o Przemka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By KopalniaWiedzy.pl
   Symantec informuje, że cyberprzestępcy coraz bardziej interesują się 64-bitowymi systemami operacyjnymi. Firma ostrzega przed trojanem backdoor.Conpee, który potrafi zainfekować w pełni załatany system Windows 7. Nowy szkodliwy kod występuje zarówno w 32- jak i 64-bitowej wersji. Stanowi on kolejny dowód, że - do niedawna tylko teoretyczna - możliwość infekowania 64-bitowych systemów stała się rzeczywistością. W 64-bitowej wersji Windows Vista i Windows 7 zastosowano m.in. Kernel Mode Code Signing oraz Kernel Patch Protection. Pierwszy z mechanizmów wymaga, by każde oprogramowanie działające w trybie jądra posiadało cyfrowy podpis, a drugi uniemożliwia nieautoryzowane zmiany w jądrze.
   Pomimo tych zabezpieczeń zarówno backdoor.Conpee, jak i Backdoor.Hackersdoor są w stanie zainfekować 64-bitowy system. Obecnie wiadomo, że drugi ze szkodliwych kodów, który został odkryty w grudniu ubiegłego roku, posługuje się skradzionymi cyfrowymi certyfikatami.
   Na razie istnieje niewiele kodu atakującego 64-bitowe systemy, ale ostatnie odkrycia stanowią dowód, że przestępcy są w stanie zainwestować dużo czasu i pieniędzy, by osiągnąć swój cel.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Niewykluczone, że wersja Beta systemu Windows 8 zostanie udostępniona jeszcze w bieżącym miesiącu. Microsoft poinformował bowiem, że 29 lutego w Barcelonie odbędzie się impreza o nazwie Windows 8 Consumer Preview. To wywołało spekulacje, publiczna beta nowego systemu w Redmond trafi wówczas do rąk użytkowników.
   W tym samym czasie co impreza Microsoftu w Barcelonie będzie odbywał się też Mobile World Congress. Koncern chce najwyraźniej skorzystać z okazji i podkreślić w ten sposób, jak ważny jest dlań rynek urządzeń mobilnych. Będzie miał też okazję pokazać, czym zamierza konkurować z Androidem oraz iOS-em.
   Jeśli publiczna beta rzeczywiście zadebiutuje w najbliższych tygodniach, to z niemal 100-procentową pewnością można będzie stwierdzić, iż premiera Windows 8 nastąpi w bieżącym roku.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Microsoft ogłosił, że pod koniec lutego udostępni publiczną wersję beta systemu Windows 8. Wraz z nią zadebiutuje Windows Store, w którym będziemy mogli kupić aplikacje dla systemu Windows. Sklep będzie dostępny we wszystkich wersjach językowych, w których dostępny jest system operacyjny Microsoftu.
   Warto przypomnieć, że publiczna beta Windows 7 ukazała się w lutym, a pełna wersja systemu zadebiutowała w październiku. Jeśli prace nad Windows 8 będą przebiegały równie sprawnie, to premiery nowego systemu możemy spodziewać się w listopadzie lub grudniu.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Microsoft oskarżył jednego z największych brytyjskich sprzedawców detalicznych o produkowanie pirackich kopii Windows. Zdaniem koncernu firma Comet Group PLC, która posiada drugą co do wielkości sieć sprzedaży elektroniki, w jednej ze swoich fabryk nielegalnie produkuje CD z Windows.
   Microsoft wystąpił do sądu przeciwko Comet Group. Jak napisaliśmy w złożonej dzisiaj skardze, Comet wyprodukował i sprzedał niczego niepodejrzewającym klientom w Wielkiej Brytanii tysiące podrobionych płyt. Działania Cometa były nieuczciwe wobec klientów. Oczekujemy innej postawy od sprzedawców produktów Microsoftu - i nasi klienci zasługują na lepsze traktowanie - powiedział David Finn, prawnik z Microsoftu.
   Koncern twierdzi, że w fabryce w Hampshire Comet wyprodukował dziesiątki tysięcy płyt z Windows XP i Windows Vista i rozprowadził je wśród klientów w Wielkiej Brytanii.
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...