Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Muzyczne wiertło poświeci i zabawi

Recommended Posts

Dr Dhanni Gustiana, chirurg stomatolog z indonezyjskiej wyspy Jawa, zmodyfikował wiertło w taki sposób, że zamiast typowego brzęczenia słychać muzykę z odtwarzacza MP3. By uspokoić najmłodszych pacjentów, na głowicy można umieszczać gumowe zabawki. Dodatkowo na przewodzie prowadzącym od ramienia do turbiny znajdują się mrugające światła.

Na realizację autorskiego projektu Gustiana wydał 6 mln rupii (ok. 600 dolarów). Zaprezentował go na tegorocznym Międzynarodowym Kongresie Stomatologicznym w Grecji, przyznając, że konfiguracja sprzętu zajęła mu rok.

Lekarz tłumaczy przestraszonym dzieciom, że zabawka z głowicy wyczyści im zęby. Pomysłowy Dobromir z Purworejo zadbał też o to, by za pomocą stopnia otwarcia ust można było manipulować głośnością. Im szerzej otwarte usta, tym potężniejsze dźwięki wypełniają gabinet, a w takiej sytuacji borujący nie musi powtarzać mantry "nie zamykamy buzi".

Gustiana stosuje muzyczne wiertło już od 6 lat. Okazuje się, że lubią je nie tylko dzieci, ale i dorośli. Pacjenci mogą prosić o konkretne utwory, ale stomatolog stara się ograniczać do uspokajającego repertuaru.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe zy ZA*KS juz go sciga :D

..jeśli puszcza swoim pacjentom muzykę z youtube, to ZA*KS również ma coś do powiedzenia ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...