Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Szef AMD trzyma kciuki za Windows i tablety

Recommended Posts

Zdaniem Rory’ego Reada, dyrektora wykonawczego AMD, w ciągu najbliższych lat będziemy świadkami ostrej konkurencji pomiędzy producentami tabletów. Read przewiduje, że do roku 2017 tablety z Windows 8 i Windows 9 zdobędą 20% rynku.

Dzięki pojawieniu się Windows 8 tradycyjni producenci pecetów będą mogli efektywniej konkurować z iPade czy Galaxy Tab Samsunga. Prezes AMD sądzi, że bardzo szybko staniemy się świadkami wojny na rynku tabletów. Producenci, którzy od lat konkurują na rynku pecetów, będą oferowali coraz lepiej wyposażone i coraz tańsze tablety.

Read trzyma kciuki za taki rozwój sytuacji, gdyż dzięki temu jego firma będzie mogła zaznaczyć swoją obecność na rynku tabletów. Obecnie dominuje na nim Apple, który korzysta z procesorów ARM, zatem nie kupuje układów x86, a takie oferuje ARM. Co prawda AMD współpracuje obecnie z Google’em by zapewnić lepszą współpracę swoich kości z Androidem, jednak najwyraźniej Read większą nadzieję pokłada w Windows.

Problem jednak w tym, że dotychczas AMD nie podpisał żadnej umowy z producentem sprzętu, który były zainteresowany wykorzystaniem przeznaczonych dla tabletów układów Hondo. Główny rywal AMD - Intel - już poinformował, że w ciągu roku na rynek trafi 20 modeli tabletów z Windows 8 i procesorem Atom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wojnę wygra twórca zwijanego tabletu, zwijanego niczym gazeta. Na którym będzie można pograć ;) [ale to jeszcze kupa czasu]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomo, że cieńsze jest wrogiem grubszego, a jak coś jest elastyczne to znajdzie więcej zastosowań. Ale wiotki tablet jak gazeta to nie jestem przekonany.

 

Oczywiście znajdzie się nowe zastosowanie np. komara na suficie można nim trzepnąć ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...