Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Recommended Posts

Naukowcy twierdzą, że kawa, a konkretnie kofeina, może być panaceum na męskie łysienie. Odkryli, że stymuluje ona wzrost mieszków włosowych u panów, których czupryna zaczęła się już przerzedzać.

Zgodnie z wynikami nowego studium (International Journal of Dermatology) kofeina blokuje działanie związku chemicznego uszkadzającego mieszki. Aby odzyskać dawny wygląd, nie należy jednak pić małej czarnej, ponieważ wymagałoby to sporych poświęceń: wychylenia aż 60 filiżanek dziennie (i na pewno zaszkodziłoby sercu, nie wspominając o żołądku). Zamiast tego niemiecka firma kosmetyczna Alpecin opracowała specjalny preparat do smarowania skóry głowy.

Kofeina jest dobrze znaną substancją, ale na razie mało wiadomo o jej wpływie na wzrost mieszków włosowych — przyznaje dr Tobias Fischer z Uniwersytetu w Jenie. Nasze badanie pokazuje, że jest obiecującą kandydatką do realizacji tego typu zadań.

Guest tomcik

super!!...wiecej takich wiadomosci poniewaz wielu facetów cierpi na to i jest to uciazliwe....ciekawe ile czasu zajmie im wynalezienie jakiegos skutecznego leku:)

kawa, a konkretnie kofeina, może być panaceum na męskie łysienie. Odkryli, że stymuluje ona wzrost mieszków włosowych u panów, których czupryna zaczęła się już przerzedzać.

Trzeba redbula w głowę wmasować. 8)

Guest tymeknafali

Oj waldi, to by było co najmniej nie estetyczne ;)

Kolejna zaleta kawy... chyba się skusze na dobre i zacznę pić regularnie :)

Kolejna zaleta kawy... chyba się skusze na dobre i zacznę pić regularnie :)

Nie rób tego, nie radzę ;) Straszna rzecz! Ja nie wiem, jak można pić to świństwo ;D

Guest macintosh

Jeszcze parę lat temu piłem mix(kawa + cukier wypełniały pół jeszcze niezalanego kubka).

Szybsze myślenie, szybkie omijanie grząskich tematów, wielowątkowość, zdolność do zachwytu.

Nie pobudzało mi to serca, ale mózg 1a klasa. Teraz nie pije nawet z filiżanki, bo serce zaczyna być niegrzeczne.

Przerzuciłem się na zdrowy sen, o czym świadczy teraz, moja całonocna aktywność.

(Podczas dnia sny krótkie, 5o minutowe)

Skłonny jestem przypuszczać, że najlepszym sposobem na zapobieganie łysieniu jest intensywne używanie mózgu. Wśród wybitnych naukowców łysoli jest niewielu.

Kofeina jest dobrym stymulatorem.

Guest tymeknafali
Nie rób tego, nie radzę :) Straszna rzecz! Ja nie wiem, jak można pić to świństwo ;D

;D Hahaha ;)  ;D  ;)  :D Dobre mikroos, to ci się wybitnie udało ;D ;) ;D

Skłonny jestem przypuszczać, że najlepszym sposobem na zapobieganie łysieniu jest intensywne używanie mózgu. Wśród wybitnych naukowców łysoli jest niewielu.

;D Przejedź się na moją uczelnię... bujnych czupryn to oni nie mają, a jak mają, to... ups. spadła perółka, gdy za bardzo zamachnął się kredą po tablicy :)