Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Nastoletni włamywacz

Rekomendowane odpowiedzi

Austriacka policja federalna aresztowała najmłodszego hakera w historii kraju. Zatrzymanym jest 15-latek, którego podejrzewa się o włamania na serwery 259 firm. Miał tego dokonać w ciągu zaledwie 3 miesięcy.

Podczas włamań podejrzany używał ogólnodostępnych narzędzi hakerskich, a swoimi czynami chwalił się na Twitterze. Publikował też odnośniki do miejsc, w których opublikował ukradzione dane. Młodzieniec przyznał się do zarzucanych mu czynów natychmiast po aresztowaniu. Motywem jego działania było zdobycie uznania w oczach innych włamywaczy.

Chłopiec, używający pseudonimu ACK!3STX, zapisał się na jedno z hakerskich forów i gdy odkrył, że przyznaje ono punkty za udane ataki, rozpoczął serię włamań, dzięki czemu trafił do grona 50 najwyżej punktowanych osób w liczącym sobie 2000 członków forum.

W śledztwo przeciwko włamywaczowi zaangażowany był również Europol, gdyż Austriak atakował witryny firm z różnych krajów.

Na razie nie oszacowano wysokości strat jakie spowodował domorosły haker.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlapali 15-latka, po wlamaniach na serwery 259-ciu firm. Brak slow by opisac szybkosc dzialania :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież zrobił to w 3 miesiące i już wpadł (przez własną głupotę). To duży sukces. Nas przez 10 lat truli i dalej nie dowiemy się kto. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nas przez 10 lat truli i dalej nie dowiemy się kto. ;-)

 

To fakt. Postawa urzędników w sprawie soli, suszu czy postawa miłościwie nam urzędującego prezydenta przypomina mi nieodmiennie scenę z szatni w filmie: nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...