Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Andrzej Pruski

LENR (dawn. cold fusion) staje się rzeczywistością?

Rekomendowane odpowiedzi

Przez długi czas traktowałem kolejne doniesienia o przełomach w pozyskiwaniu energii w drodze "zimnej fuzji" ze sporym dystansem. Moje potrzeganie tematu zmieniło się niecały tydzień temu. Wygląda na to, że doczekaliśmy wyjścia tego tematu z kręgu pobożnych życzeń i mitów porównywalnych z UFO czy też przejażdżką na smoku pałającym ogniem.

Jeśli ktoś inwestując własne środki, nie pozyskując pieniędzy od inwestorów doprowadza do sprzedaży podobno działającego produktu wykorzystującego Low Energy Nuclear Reactions (LENR) to sprawa jest intrygująca. Jeśli jednak za tym idą dość jednoznacznie brzmiące deklaracje wysoko postawionych facetów z NASA, to sprawa zakrawa na rzeczywisty przełom. Poczytajcie to: http://ecatnews.com/?p=1570 artykuł długi, po angielsku, ale warto dotrwać zwłasza do prezentacji podlinkowanych na końcu.... Czyżby 2012 rzeczywiście miał przynieść koniec świata jaki znamy (tego opartego o paliwa kopalne)? Oby!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, ale nadal jestem sceptyczny.

Gdyby źródłem było chociaż nasa.gov

 

Chciałem napisać, że gdyby to było możliwe, to jest bardzo prawdopodobne, że jakiś rodzaj istot żywych dawno by tego używał.

No ale przecież rośliny umieją dokonać kontrolowanych operacji rozszczepiania wody w procesie fotolizy.

Proces jest więc dość powszechny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dotychczsowych usilnych prób prowadzonych w ciągu ostatnich dwudziestu lat wynika, że proces wymaga dość szczególnych warunków trudnych do osiągięcia w naturze. Trudno też porównywać fotolizę będącą reakcją czysto chemiczną wymagajającą kilka rzędów wielkości mniejszej energii ze zjawiskami opartymi najprawdpodobniej na oddziaływaniach słabych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 20-50 lat do wprowadzenia w faze produkcyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak podejrzewam, że za 20-50 lat perspektywy będą dokładnie takie same jak dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak to tak, bez VATu, każdy może mieć w piwnicy...

Chyba, że znajdą sposób opodatkowania i pozwolą wynaleźć wynalezione. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam. Nałożenie VATu (podejrzewam jednak, że byłaby to akcyza ;)) to działanie niemal całkowicie bezwysiłkowe wobec zimnej fuzji. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...