Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Hidden

Pytanie o źródła newsów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałem spytać, dlaczego ostatnio wszystkie źródła prowadzą wyłącznie do strony głównej serwisów, a nie do konkretnego newsa? Tzn. nie jestem pewien czy kiedyś było inaczej, ale wydaje mi się że było.

 

Rozumiem, że tu w grę wchodzi jakiś problem z tymi nieszczęsnymi prawami autorskimi, ale czy to sprawia, że nie jest możliwe podanie przynajmniej oryginalnej nazwy artykułu, by można go sobie na stronie źródłowej wyszukać?

 

Pozdrawiam yyy redakcję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę odpowiedzi ze strony Mariusza lub Ani, więc pozwolę sobie odpowiedzieć.

 

Dokładne źródła nigdy nie były podawane (a temat był wiele razy wałkowany). Linki na stronach, z których wzięto publikacje, mogą się zmienić i wtedy zaczynają celować w próżnię. Zamiast tego w artykule podany jest zawsze autor odkrycia oraz (prawie zawsze) uczelnia, na której pracuje autor. Oprócz tego masz do dyspozycji adres strony głównej źródła, a słowa kluczowe do szukania znajdziesz w artykule - w tej sytuacji wyszukanie artykułu lub publikacji w Google'u zajmuje kilka sekund. W tej sytuacji jest to mniejsze zło od linków prowadzących donikąd.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...