Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Jak odróżnić żywych od martwych?

Recommended Posts

Niemiecka firma Dermalog Identification Systems opracowała mechanizm zabezpieczające czytniki linii papilarnych przed ich oszukaniem za pomocą martwej tkanki. Zapobiegnie to np. takim sytuacjom jaka miała miejsce przed laty w Malezji, gdy przestępcy porwali właściciela mercedesa zabezpieczonego czytnikiem linii papilarnych, a następnie odcięli mu palec, by móc korzystać z samochodu.

Niemieccy specjaliści wykorzystali fakt, że żywa tkanka zmienia kolor pod wpływem nacisku. Jest to spowodowane wyciskaniem krwi z naczyń włosowatych.

Testy wykazały, że początkowo, gdy dochodzi do pierwszego kontaktu palca z czytnikiem, skóra absorbuje światło o długości 550 nanometrów, a po przyciśnięciu, absorbowane jest światło o długości 1450 nm. Zmian takich nie zauważono, gdy posłużono się palcami nieżyjących osób.

Spektrum światła było mniej więcej identyczne dla żyjących i inne dla martwych - mówią badacze Dermalog.

Jednak posłużenie się odciętym palcem to niejedyny sposób na oszukanie czytników linii papilarnych. Znacznie bardziej popularne jest wykonanie żelowego odlewu palca bądź też wykonanie go na podstawie fotografii odcisku. Nad systemami, które uniemożliwiłyby tego typu oszustwo pracuje szwajcarski Instytut Nauk Policyjnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest simian raticus

Jak Ci zrobili murzyńskie łapy policjanci to obetnij łapy! Jak zrobili zdjęcie to kartoteki to pochlastaj se mordę! Jak oskarżają o kradzież to powiedz, że świadkowie podstawieni i wrabiają! Jak jak wpadną twins'y to bądź zawsze pijany! Jak jesteś kleptoman to kradnij! [OCENZUROWANO - namawianie do przestępstwa MB] Nigdy się nie przyznawaj, że coś pisałeś! Pismo ręczne to już przeszłość! Zrób se tatuaż (penisa skrzydlatego na klacie). Będziesz jak lovelA(AS). Jeśli nie ma moduso operandi to genetyka lub socjalizacja kieruje, a w ostateczności genetyka! Jak derma wysiądzie ze stresu to masz przewalone - organizm się sypie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koleżanka miała lapka z logowanie za pomocą rozpoznawania twarzy. Robiliśmy sobie jaja z kolegami, jej zdjęcie zrobili i z telefonu przyłożyli. Program rozpoznał twarz...

@zdechlak

Zmień dealera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...