Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

3grosze

Users
 • Content Count

  1279
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Posts posted by 3grosze


 1. 38 minut temu, thikim napisał:

  No i mam dylemat bo z jednej strony jestem zwolennikiem wolności słowa.

  Ja też mam odczucia ambiwalentne co do tej wolności, bo dzięki niej thikim może bzdury wypisywać:

  40 minut temu, thikim napisał:

  Tak więc wszyscy którzy przepowiadali końce świata: poczynając od wróżek a na naukowcach skończywszy

  Podaj JEDEN przykład prognozy końca świata, która naukowcom się nie sprawdziła.:D


 2. Godzinę temu, mankomaniak napisał:

  Udowodniłem przecież, że w prawach zwierząt nie chodzi wcale o cierpienie tylko to jak bardzo są ludzkie - poziom empatii do człowieka wraz z wyższa świadomością,

  Nie udowodniłeś, tylko wyraziłeś swoja opinię.

  Godzinę temu, mankomaniak napisał:

  w prawach zwierząt nie chodzi wcale o cierpienie tylko to jak bardzo są ludzkie - poziom empatii do człowieka wraz z wyższa świadomością

  Mylisz się. Zwierzęta hodowlane mają (właśnie ze względu na odczuwanie cierpienia) prawnie gwarantowaną "humanitarną" technikę ubojową (nawet ryby) i warunki bytowe. Koty i psy mają trochę inne prawa, ze względu na ich niekonsumpcyjność w naszym kręgu kulturowym, ponieważ:

  Godzinę temu, mankomaniak napisał:

   bardzo są ludzkie - poziom empatii do człowieka wraz z wyższa świadomością,

  i tu masz rację. U AI to będzie tylko symulacja.


 3. Korelacja zalegalizowania marihuany z wypadkami drogowymi w jakimś tam stanie to tylko jakiś tam wskażnik wpływu środków psychomodulujących na funkcjonowanie w technocywilizacji. Obojętnie jaka metoda badawcza, to i tak każdy narkotyk zaburza percepcję, a powszechna jego dostepność to automatycznie  więcej głupków za kółkiem i żulii na ulicy.

  To jedno.

  Drugie to długotrwały wpływ  psychostymulatorów na neurony, które tak niefizjologicznie przeciążane zalewem neuroprzekażników owocują dysfunkcjami psychicznymi. Jak "niewinna" marihuana potrafi zryć mózg, to wystarczy zajrzeć na hyperreal gdzie ludzie szukając pomocy i dzielą się swoimi problemami. 

  Jeszcze raz: 90% będzie korzystało sporadycznie i "rozsądnie";), ale szkody narobi te 10% głupków, którzy zgłupieją bardziej, więc penalizacja stosowania tych środków ma nas chronić przed tą garstką. 

  Po grzybkach można spodziewać się tego samego: nadużywanie psylocybiny to HPPD, zwiększenie ryzyka schizofrenii, psychozy. Dla każdego nic dobrego.

   

  • Like (+1) 1

 4. 17 godzin temu, Danio77 napisał:

  Badania nad tymi substancjami są prowadzone od lat 70 ubiegłego wieku i potwierdzają zbawienny wpływ psychodelików na depresje i nieuleczalnie chorych.

  A więc aplikacja chorym i pod okiem lekarza, a nie rekreacyjnie dla hedonizmu własnego.

   

  17 godzin temu, tempik napisał:

  A zakazywanie czegoś naturalnego, co może wyrosnąć w twoim ogródku, czegoś co nie da się sztucznie hodować to jakaś masakra

  Co z tego, że naturalne? Sztuczne czy naturalne to to są wszystko modyfikatory psychiki,  które w perspektywie degradują  neurony  nasze.

   

  17 godzin temu, tempik napisał:

  Wszystkie narkotyki miękkie i twarde razem wzięte nie przebiją ofiar alkoholu

  No to sobie wyobraż co by było, gdyby doszły do tego narkotyki wszelakie, jeśli by je wszystkie zdekryminalizować. Alkoholu już nie wycofamy z kultury naszej, ale możemy zapobiec wprowadzeniu nowych szkodników. Co z tego, że 90% "mądrze" z nich skorzysta, skoro te 10% bałaganu niemiłosiernego narobi.

   

  17 godzin temu, krzysiek napisał:

  Tutaj masz trochę tych pogłosek: https://kopalniawiedzy.pl/szukaj/grzybki halucynogenne,0,1,0 ;-)

  Tia...znane i stosowane od zarania ludzkości, ale wtedy nawalony mógł najwyżej zderzyć swe czoło z drzewem. Teraz kiedy tyle tych hulajnog, rowerów, wrotek...Prędkości już nie te dla naprutego mózgu, nie wspominając o obsłudze wysokospecjalistycznych maszyn, gdzie błąd z przyczyn ludzkich konsekwencje niepomierne niesie. A kiedyś w pracy, to się najwyżej kamieniem w palec rąbnął.


 5. 6 godzin temu, Warai Otoko napisał:

  Być może (bo pewności bez danych nie ma) w czasach zbieracko-łowieckich QoL była wyższa niż w późniejszych okresach,

  QoL była wtedy najwyższa:D. Nigdy póżniej tak dobrze nie było. Ale wiesz jakie parametry bierze pod uwagę QoL:  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wskaźnik_jakości_życia ? Jedynie parametr drugi nie był doskonały.

  Więc porównanie bez sensu.

  Chodzi o coś innego: nigdy póżniej nie osiągnięta sprawiedliwość społeczna. Brak wytworzonej wartości dodanej, bezpośrednia konsumpcja, wspólne środki produkcji (dzidy, łuki, wilcze doły), solidarność społeczna (fakt:wymuszona warunkami).

  Kwartyli dochodów nie było! Teraz mamy kwartyl dolny (dzieci na wysypisku).

   


 6. Rezerwy naszych zasobów planetarnych, to również możliwości Ziemi w zakresie utylizacji odpadków towarzyszących tej konsumpcji (CO2, eutrofizacja, mikroplastik, antybiotyki, pestycydy itp.).

  PS

  Wbrew pozorom jestem optymistą. Umiarkowanym.;)


 7. Zauważ, że cały czas argumentujesz: bo przecież cały czas się udaje, coś się wymyśli. Słabe

  8 minut temu, Afordancja napisał:

  Z użyciem artykułu który używa "predykcji" w stylu gdyby inni zużywali tak jak dotychczas zużywali np. Australijczycy to...   nie było problemu.

  Przedstaw wyliczenia, które temu zaprzeczą tezom tego artykułu (  http://surowce.igo.org.pl/o-surowcach/skala-konsumpcji/ ) , bo na razie razem z Danielem uprawiacie twórczość literacką.

   


 8. A skąd ta pewność (ze jeszcze będziemy)?

  To predykcja na założeniu: przeżyliśmy ostatnie 50, to przeżyjemy następne 50: czyli znów nam musi się udać. To wyciąganie "wniosków" w stylu w stylu wygranej w Lotto po przebiegnięciu drogi przez czarnego kota, którą to wygraną kot oczywiście spowodował.

   


 9. 48 minut temu, Daniel O'Really napisał:

  Jesteś tak ograniczony ścianami stanu obecnego, że nie jesteś w stanie wyobrazić sobie zakresu zarządzania zasobami wykraczającego poza wydobycie i konsumpcję w obecnej postaci.

  Jasne, Ty masz wyobrażenia:D, ale bez jakichkolwiek wyliczeń, to są tylko Twoje marzenia.:D

  Może poza myśleniem życzeniowym, jakieś argumentacja faktograficzna?;) Z czyjąś fantazją trudno polemizować.:(

   

  32 minuty temu, Afordancja napisał:

  Ja tylko podam przyklad z podstawówki kiedy to pani z geografii opowiadała nam jak to jest źle z węglem

  Odgrzewany już prawie 50 lat kotlet. Oparła się na granicach wzrostu Raportu Rzymskiego z roku 1972. A możliwości prognostyczne i badania geologiczne wtedy były jakie były. Czyżbyśmy nie byli z wiedzą 50 lat do przodu? 


 10. 25 minut temu, Daniel O'Really napisał:

  Oczywista nieprawda. Zasobów na ziemi jest wystarczająco dużo, żeby KAŻDY chętny człowiek miał wszystko o czym tylko pomyśli, co jest w zasięgu naszych technologicznych możliwości.

  Ty to  jak dokarmiana rybka akwariowa: inna rzeczywistość  poza moim ograniczonym ściankami naczyniem nie istnieje. Zanim coś palniesz, to głęboko się zastanów i poświęć kilka dni na naukę własną:

  http://surowce.igo.org.pl/o-surowcach/skala-konsumpcji/

  a tam np.:

  "Sytuację nadmiernej konsumpcji w stosunku do możliwości Ziemi dobrze ilustruje wykres. Przedstawia on symbolicznie ile planet potrzebowalibyśmy, gdyby każdy człowiek żyjący na świecie konsumował tyle, co przeciętna osoba mieszkająca w wymienionych na wykresie krajach. Przykładowo, gdyby każdy człowiek miał zużywać tyle zasobów, ile przeciętny mieszkaniec Australii, to do zaspokojenia takiej konsumpcji konieczne byłoby 5,5 Ziem. "

   


 11. 8 godzin temu, Tomasz Winter napisał:

  większość tego co uprawiamy i hodujemy i tak idzie na śmietnik, na karmę dla kompletnie niepotrzebnych zwierząt domowych

  Jak nie rozumiemy jaką rolę pełnią zwierzaki w domu, to się nie kompromitujmy swoją ….psychiczną abnegacją. Hmm...daltonista, który tęczę krytykuje.


 12. 39 minut temu, Tomasz Winter napisał:

   Ziemia jest w stanie wyżywić  TYSIĄCE RAZY WIĘCEJ LUDZI bez żadnych specjalnych zabiegów technicznych. 

  Owszem: ale jak u kur w systemie klatkowym. Głód kalorii na świecie znika, a tam gdzie jest to polityka. Pozostaje głód nienasyconej konsumpcji: na Ziemi brak zasobów aby KAŻDY (chętny) człowiek miał samochód, TV4K, butki Adidasa, koszulkę Lacoste, wakacje na Kanarach, zdobycie M.Everestu w CV, itp.

  PS

  Zapostowałem razem z nihilo i te kury to nie plagiat, tylko takie samo skojarzenie.

×
×
 • Create New...