Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

oneiro

New Users
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About oneiro

 • Rank
  Fuks

Recent Profile Visitors

245 profile views
 1. Zaciekawiło mnie te zdanie "...specjaliści odkryli, że u pacjentów z mukowiscydozą śluz .....jest bardziej odwodniony, " Wiem, że to anegdotyczne, ale jestem astmatykiem i po około 30 latach z chorobą mogę stwierdzić, że potencjalna przyczyna przyczyna astmy to odwodnienie. Tak, za mało piłem to raz, a dwa za mało izotonicznie (nie chodzi o kupne napoje izo, samemu można zrobić lub więcej "wodnistych" owoców jeść). Odkąd pieje więcej jest zdecydowanie lepiej. Do tego łykam magnez (wypiera wapń)., myślę też o włączeniu K2. Dodatkowo przestałem jeść produktów z dużo ilością laktozy. A to dlatego, że wielocukier laktoza (pod wpływem enzymu laktazy) przekształca się w glukozę i galaktozę. A galaktoza w procesie trawienie na koniec wydziela śluz. Jak organizm pozbywa się śluza? - przed drogi śluzowe. Jedną z nich są zatoki, wiem że mam obrzmiałe i muszę to jeszcze wyprostować, ale jeśli organizm nie może pozbyć się śluzu tutaj to stara się go wydalić....w płucach. Acha, no i nie ma sensu kupowanie produktów bez laktozy bo producenci dodają enzym laktazę, więc jak ktoś nie tolerował i miał wzdęcia to teraz ich nie ma, ale problem z galaktozą dalej jest. Organizm ma ograniczone zasoby na pozbycie się tego śluzu. Czemu o tym piszę? Bo astmę mam na tle alergicznym (w sumie sam do tego doszedł, żaden pulmonolog mi tego nie wyjaśnił, a byłem u nastu) i mimo, że jest lepiej to nie jest idealnie i w sezonie pyłków traw (mój alergen) muszę wspomagać się tabletką przeciwalergiczną. Chodzi o to, że jak mam zadyszkę i zaczyna działać tabletka to zaczynam odkaszliwać śluz i oddycha się od razu lepiej. Wg mnie jest to dość lepki śluz, ale odkąd więcej pieje wydaje się jakby jego lepkość wyraźnie zmalała i łatwiej był się go pozbyć. Podsumowując zastanawiam się czy astma (na tle alergicznym) i mukowiscydoza nie są jakoś powiązane ??? Tu i tu jest śluz.
 2. Zauważ gdzie są ogniska odry - w Niemczech imigranci, w Polsce Ukraińcy. Na Ukrainie odra wybuchła po akcji szczepień przeciw odrze (szczepionka skojarzona, wcześniej przeszczepialność było ~30 %) , około 2017/2018 wyszczepialność na odrę wzrosłą do prawie 90% i co - wybuch epidemii. Fakty mówią, że epidemia odry na Ukrainie to niestety odra poszczepienna.
 3. Ciekawe czy to testowali: https://www.wykop.pl/link/3996491/witamina-c-hydrokortyzon-i-witamina-b1-podane-razem-lecza-sepse/
×
×
 • Create New...