Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

oneiro

Users
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

oneiro last won the day on June 24

oneiro had the most liked content!

Community Reputation

-2 Poor

About oneiro

 • Rank
  Fuks

Recent Profile Visitors

1862 profile views
 1. Prof Marcin Majewski prowadzi kanał na yt na tematy biblijne (interpretacje tekstów, stara się być zgodny z bieżącą wiedzą światowa) mówi, że izraelici (nie mylić ze współczesnymi Izraelczykami) jasno mówi, że był to lud podrzędny w stosunku do sąsiadów, mało liczące się plemię i poprzez tzw święte teksty wzmacniano i ubogacano swoją historię w tym mit założycielski, miało to na celu podbudowa ich wątłą pozycję w ówczesnym świecie. Od siebie dodam, że Biblia to starożytny plagiat ściągnięty głównie z krajów, w których byli albo przepędzeni albo więzieni, co nie zmienia faktu, że wydarzenia historyczne mogę tam być, ale czasami są przeinaczone na korzyść Izraelitów.
 2. Ciekawostki wokół naukowych tematów fajnie jest przeczytać, ale wpisując się w promowanie ideologicznych rzeczy jak przedstawienie społeczeństwa na wychowywanie psiecka zamiast dziecka, często ideologii sterowanej i narzuconej z zewnątrz, które jest w czyimś interesie jest po prostu żałosne na takim portalu jak ten. Komentując artykuł to prywatny właściciel linii lotniczej może wszystko zarządzić u siebie, zresztą to jest dedykowane dla bogatej klienteli która nie tłoczy się z pospólstwem i żyje z psami. Natomiast promowanie takich zachowań jest dźwignią, gdzie naciski będą szły w kierunku podobnych zachowań wśród państwowych lub rejsowych liniach lotniczych. Ostatnie badania pokazują, że zdecydowana większość ludzi nie życzy sobie psów na plaży, zapewne podobnie byłby w liniach lotniczych, a także i na zakupach, pomimo tego, że niektóre centra handlowe zezwalają już na to teraz (osobiście na chodzie po takich, pomimo, że stać mnie). Dalsze promowanie wychowywania psynów idp. tylko zwiększy i tak już duży ruch/ideologię, gdzie kobiety i pary wychowują psiecko zamiast dziecka, obecnie demografia PL jest najgorszą w historii, gorsza niż podczas II WŚ, takie artykuły są po prostu antypolskie szkodzące sobie samemu, bo niestety system emerytalny tego nie udźwignie bo to piramida finansowa na poziomie państwa (swoją drogą system ten zerwał więzi rodzinne, ale to temat na inną okazję). Już niektórym takim psuedo-rodzicom wydaje się, że na mają takie same prawa jak podczas wychowywania dziecka. Ogólnie źle się czyta takie "ciekawostki" programujące niepoprawne, a wręcz anty ludzkie zachowania.
 3. Tutaj chyba zabrakło "z" "[...] który zaadaptował się do klimatu umiarkowanego, przybył wraz europejską kolonizacją, czy też tysiące lat wcześniej, gdy ludzie [...]"
 4. Takie same efekty są po spożyciu alkoholu etylowego, także wspominane cukry jak erytrOL, ksylitOL, sorbitOL, mannitOL i inne, ogólnie poliole zapewne działają podobnie. Z drugiej strony alkoholicy chyba nie umieraj na "serce" tylko na ogóle wyniszczenie organizmu lub wątrobę.
 5. ...krótszym niż 4 minuty Iseult MRI wykonuje obrazy o rozdzielczości 0,2 mm i grubości warstwy 1 mm. Chyba nie 0.2mm tylko mniej jakieś mikro lub nano metry, chyba ctrl+c do deepl i ctrl+v na portal bez weryfikacji w tym przypadku.
 6. Jakieś brednie, koordynacja czasu jest ważna, ale żeby wygenerować dwa zamówienia? Przecież jest jeszcze jakieś uniq ID w komunikacie, nie sądzę, że jakaś upośledzona osoba projektowała i wdrażała krytyczne usługi nie przewidując takich rzeczy, przecież opóźnienia w sieciach się zdarzają i co, jakoś hula i nie tworzą się zdublowane zamówienia
 7. Wchodziliśmy do unii gospodarczej (co prawda na słabych warunkach w stosunku do istniejących członków, ale takie mamy "elity" do dziś), a dziś to jest unia ideologiczna, EU rozgrywana jest przez USA i Chiny. Zamiast zająć się gazami trującymi lub chemią typu glifosat to zajmują się czyimiś uczuciami (mowa nienawiści) i innymi jak fit for 55 i innymi zielonymi ładami, genderami itp. Być może powinniśmy wyjść, ale zostać w Schengen jak np. Szwajcaria.
 8. Wszystko wrzucone do jednego wora. Otóż występują trzy postacie witaminy B3 i są to niacyna (kwas nikotynowy), nikotynamid (niacynamid) i rybozyd nikotynamidu. Wszystkie trzy formy witaminy B3 są przekształcane w organizmie w dinukleotyd nikotynamidoadeninowy (NAD). Przy czym amin kwasu niacynamidowego nie powoduje zaczerwienia skóry przy przedawkowanie, ogólnie ciężko go przedawkować. Nie obniża też poziomu cholesterolu we krwi co wg mnie jest dobre, bo obniżać należy utlenionych cholesterol (zajęczały) czy oxLDL, oxHDL, oxVLDL, a nie potrzebny HDL, LDL i VLDL.
 9. Dzień świra to nie jest żadna komedia, to dramat naszych czasów. Być może za pierwszym razem jest śmieszny, ale za każdym kolejnym dostrzegasz drugie dno ukazujące nasze życie
 10. Znając realia zapewnie poprawnie politycznie film z elementami LG bt, zniszczą tylko dzieło
 11. Tylko, że Marconi ukradł pomysł Tesli, Sądu Najwyższego USA w '43 po około 40 latach od złożenia pozwu przeciwko Marconiemu przyznał pierwszeństwo Tesli i oficjalnie on jest twórcą radia. Zresztą w historii technologii i odkryć naukowych dużo było osób pokroju Tesli, które coś wymyśliły z powodu swojego zamiłowania do konstrukcji/tworzenia, a ktoś inny albo ukradł pomysł i go spieniężył, albo rzeczywiście pracował niezależnie równolegle. Tak jakby jakiś wynalazek musiał powstać bo zaistniały ku temu warunki w postaci poprzednich odkryć, a przede wszystkim zmiany mentalności / umysłów ludzi w tym okresie. Osobiście podziwiam Roberta Hookea, dziś znany głównie tylko z jego prawa odkształcenia w wytrzymałości materiałów, ale czytając jego historię (swoją drogą bardzo związanego z tzw. masonerią, ale tą prawdziwą przed 1700 rokiem w Anglii, dzisiejsza to proteza na pokaz), jako członek Towarzystwa Królewskiego (i znowu założonej zgodnie z zasadami starej masonerii, laboratoria Bella działały na podobnej zasadzie) można przeczytać, że Hook stworzył podwaliny pod współczesną naukę, rozpoczął serię eksperymentów naukowych nad światłem, mechaniką, termodynamiką, matematyką, ale dużej części nie kończył tylko prosił o dokończenie ich swoich towarzyszy. Idąc tym tropem są pewne dowody na to, że Newton (swoją drogą bardzo nieprzyjemny gość wg relacji osób z tego czasu) podkradł pomysł Hooka z (i teraz nie pamiętam, musiałbym otworzyć książkę) czy z jego prawami czy grawitacją. Fakt jest taki, że Panowie bardzo się nie lubili, a Newton zniszczył wiele jego wynalazców i prac będąc prezesem Towarzystwa oraz arbitralnie wydał wyrok w swojej sprawie z Hookiem, co za żenada, ale imię Izaak zobowiązuje.
 12. Alergia to symptom odwodnienia. Niestety, u mnie przekształciła się w astmę, ale odkąd więcej pije nie mam prawie objawów, a jeśli mam są zdecydowanie mniejsze. Widzę to też po rodzinie, tam gdzie malało piją płynów nawadniających jest więcej alergii.
 13. Rozwiązanie jest bardzo proste - witamina C (askorbinian sodu/potasu podany dożylnie) rozpuszcza skrzepliny
×
×
 • Create New...