Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

oneiro

Users
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About oneiro

 • Rank
  Fuks

Recent Profile Visitors

597 profile views
 1. Znając realia zapewnie poprawnie politycznie film z elementami LG bt, zniszczą tylko dzieło
 2. Tylko, że Marconi ukradł pomysł Tesli, Sądu Najwyższego USA w '43 po około 40 latach od złożenia pozwu przeciwko Marconiemu przyznał pierwszeństwo Tesli i oficjalnie on jest twórcą radia. Zresztą w historii technologii i odkryć naukowych dużo było osób pokroju Tesli, które coś wymyśliły z powodu swojego zamiłowania do konstrukcji/tworzenia, a ktoś inny albo ukradł pomysł i go spieniężył, albo rzeczywiście pracował niezależnie równolegle. Tak jakby jakiś wynalazek musiał powstać bo zaistniały ku temu warunki w postaci poprzednich odkryć, a przede wszystkim zmiany mentalności / umysłów ludzi w tym okresie. Osobiście podziwiam Roberta Hookea, dziś znany głównie tylko z jego prawa odkształcenia w wytrzymałości materiałów, ale czytając jego historię (swoją drogą bardzo związanego z tzw. masonerią, ale tą prawdziwą przed 1700 rokiem w Anglii, dzisiejsza to proteza na pokaz), jako członek Towarzystwa Królewskiego (i znowu założonej zgodnie z zasadami starej masonerii, laboratoria Bella działały na podobnej zasadzie) można przeczytać, że Hook stworzył podwaliny pod współczesną naukę, rozpoczął serię eksperymentów naukowych nad światłem, mechaniką, termodynamiką, matematyką, ale dużej części nie kończył tylko prosił o dokończenie ich swoich towarzyszy. Idąc tym tropem są pewne dowody na to, że Newton (swoją drogą bardzo nieprzyjemny gość wg relacji osób z tego czasu) podkradł pomysł Hooka z (i teraz nie pamiętam, musiałbym otworzyć książkę) czy z jego prawami czy grawitacją. Fakt jest taki, że Panowie bardzo się nie lubili, a Newton zniszczył wiele jego wynalazców i prac będąc prezesem Towarzystwa oraz arbitralnie wydał wyrok w swojej sprawie z Hookiem, co za żenada, ale imię Izaak zobowiązuje.
 3. Alergia to symptom odwodnienia. Niestety, u mnie przekształciła się w astmę, ale odkąd więcej pije nie mam prawie objawów, a jeśli mam są zdecydowanie mniejsze. Widzę to też po rodzinie, tam gdzie malało piją płynów nawadniających jest więcej alergii.
 4. Rozwiązanie jest bardzo proste - witamina C (askorbinian sodu/potasu podany dożylnie) rozpuszcza skrzepliny
 5. Zaciekawiło mnie te zdanie "...specjaliści odkryli, że u pacjentów z mukowiscydozą śluz .....jest bardziej odwodniony, " Wiem, że to anegdotyczne, ale jestem astmatykiem i po około 30 latach z chorobą mogę stwierdzić, że potencjalna przyczyna przyczyna astmy to odwodnienie. Tak, za mało piłem to raz, a dwa za mało izotonicznie (nie chodzi o kupne napoje izo, samemu można zrobić lub więcej "wodnistych" owoców jeść). Odkąd pieje więcej jest zdecydowanie lepiej. Do tego łykam magnez (wypiera wapń)., myślę też o włączeniu K2. Dodatkowo przestałem jeść produktów z dużo ilością laktozy. A to dlatego, że wielocukier laktoza (pod wpływem enzymu laktazy) przekształca się w glukozę i galaktozę. A galaktoza w procesie trawienie na koniec wydziela śluz. Jak organizm pozbywa się śluza? - przed drogi śluzowe. Jedną z nich są zatoki, wiem że mam obrzmiałe i muszę to jeszcze wyprostować, ale jeśli organizm nie może pozbyć się śluzu tutaj to stara się go wydalić....w płucach. Acha, no i nie ma sensu kupowanie produktów bez laktozy bo producenci dodają enzym laktazę, więc jak ktoś nie tolerował i miał wzdęcia to teraz ich nie ma, ale problem z galaktozą dalej jest. Organizm ma ograniczone zasoby na pozbycie się tego śluzu. Czemu o tym piszę? Bo astmę mam na tle alergicznym (w sumie sam do tego doszedł, żaden pulmonolog mi tego nie wyjaśnił, a byłem u nastu) i mimo, że jest lepiej to nie jest idealnie i w sezonie pyłków traw (mój alergen) muszę wspomagać się tabletką przeciwalergiczną. Chodzi o to, że jak mam zadyszkę i zaczyna działać tabletka to zaczynam odkaszliwać śluz i oddycha się od razu lepiej. Wg mnie jest to dość lepki śluz, ale odkąd więcej pieje wydaje się jakby jego lepkość wyraźnie zmalała i łatwiej był się go pozbyć. Podsumowując zastanawiam się czy astma (na tle alergicznym) i mukowiscydoza nie są jakoś powiązane ??? Tu i tu jest śluz.
 6. Zauważ gdzie są ogniska odry - w Niemczech imigranci, w Polsce Ukraińcy. Na Ukrainie odra wybuchła po akcji szczepień przeciw odrze (szczepionka skojarzona, wcześniej przeszczepialność było ~30 %) , około 2017/2018 wyszczepialność na odrę wzrosłą do prawie 90% i co - wybuch epidemii. Fakty mówią, że epidemia odry na Ukrainie to niestety odra poszczepienna.
 7. Ciekawe czy to testowali: https://www.wykop.pl/link/3996491/witamina-c-hydrokortyzon-i-witamina-b1-podane-razem-lecza-sepse/
×
×
 • Create New...