Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

mnichv10

Users
 • Content Count

  177
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Posts posted by mnichv10


 1. I jak tu pogodzić nowość z jeszcze bardziej nowoczesną aktualizacją, która spowoduje,

  że coś, co działało 10 lat, nagle przestaje działać...

  Czyli przez 10 lat program działa, część z tego czasu na systemie innym, niż ten, na który był pisany, a ty masz jeszcze problem, że "już" nie działa? To nie jest wina systemu, bo chyba ten ma prawo być nowszy, tylko braku aktualizacji aplikacji...


 2. Ja pierniczę, to chyba jakaś ściema! W którym to miejscu oceanu na dnie osiada wyłącznie pył kosmiczny? W wodzie oceanicznej rozpuszczone jest tyle minerałów, pływa w niej tyle piachu naniesionego z lądów i taka ilość skorupiaków, okrzemków i innych żyjątek, że na dno oceanu ciągle opada pełno "śmiecia". Gdzie oni znaleźli tak czystą wodę, że opada tam na dno tylko pył kosmiczny?

  Badali pył kosmiczny zawarty w próbkach z dna, nie powiedziane jest, że próbki składają się z samego kosmicznego pyłu.


 3. agresor musi uważać nie tylko na swoje życie (swoich żołnierzy), ale też co powie opinia publiczna w jego kraju.

   

  Masz rację co do ponoszonych ofiar w "żołnierzach", ale sam nie bądź naiwny- opinię publiczną łatwo zmanipulować, jak widzimy to zresztą i dziś. Z drugiej strony w dobie tak szybkiego obiegu informacji, które może przesłać każdy, raczej znaczna ilość ofiar nie będzie możliwa do zatuszowania. Teraz też można po prostu wysłać drona z odpowiednim ładunkiem i unicestwić bez strat własnych całe małe miasteczko, żeby tylko pozbyć się jakiejś wrogiej komórki, a jednak się tego nie robi.


 4. BRING IT ON!!! :D Szczerze, to mam nadzieję, że dożyję czasów, w których wojny prowadzi się za pomocą robotów, a nie szafuje arbitralnie życiem setek tysięcy żołnierzy, bo ropa. Argument o braku równowagi w przypadku niemożliwości wyprodukowania robotów przez jedną ze stron jest chybiony, bo to samo można powiedzieć o możliwościach produkcji broni i sprzętu dla żołnierzy.


 5. mcezar szukasz dziury w całym. Przykład przez Ciebie podany jest nieadekwatny, bo w takiej wiadomości stało by, jakie nowe rozwiązania w takim silniku chcą zastosować, a to już jest ciekawe.


 6. @up A co, chciałbyś od razu patent przejrzeć? Przecież to dopiero koncepcja. Fakt, że takie pomysły już od dawna istnieją, ale istotną częścią tej wiadomości jest to, że koncepcję tą opracowuje wojsko, a- jak wiadomo- na potrzeby wojskowe projekty opracowuje się z dużym nakładem finansowym i dosyć uparcie, więc widać, że w końcu coś się pewnie ruszy w tej materii, nie tylko w SimCity ;)


 7. Pod warunkiem, że chcemy żeby dzieci mało jadły... lepiej niech powiedzą co zrobić jak dziecko nie chce jeść obiadów w szkole w ogóle, bo mu nie smakują?:) Jak to zbadają i podadzą działający sposób to sam osobiście im przeleję 10 dolców na dalsze badania ;)

   

  Może by sprawdzić, bo może rzeczywiście obiady są niedobre?:) A jeśli są dobre, to po prostu trochę dzieciaka przygłodzić. Nic mu się nie stanie, a spałaszuje w mig wszystko, co mu się podsunie ;D


 8. Od dłuższego już czasu przekonuję się, że do każdej informacji trzeba podchodzić ze sceptycyzmem i nie wierzyć w nic tylko dlatego, że łechce nam to ego. I odnoszę wrażenie (bardzo silne), że im bardziej rozdmuchiwana teza, tym mniej wiarygodna. To jak z reklamą- im bardziej nachalna, tym bardziej nie chce mi się w nią wierzyć. Pomijając oczywiście fakt, że reklamy z założenia nie mają przedstawiać prawdy. A może już jestem stetryczały?...


 9. Od małego, oglądając filmy przyrodnicze o lwach, stwierdzane było, że samce lwów nie polują wcale albo prawie wcale i są jak trutnie, bo polują głównie samice i utrzymują stada, więc nie wiem, gdzie podziała się ta wiedza...

×
×
 • Create New...