Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Efamon

Users
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Efamon last won the day on June 1

Efamon had the most liked content!

Community Reputation

5 Promising

About Efamon

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Do tego potrzeba mieć dostatecznie wykształconą inteligencję emocjonalną. Pewnie stąd identyfikowanie się z programem komputerowym. Niestety tak, ale co się dziwić skoro koronnym argumentem jest To rzeczywiście można prowadzić rzeczową dyskusję Nie. Istnieje hierarchizacja w medycynie opartej na dowodach naukowych - EBM. Dobrze to wyjaśnia prof. Witczak w komentarzach - https://proremedium.pl/2021/04/05/maski-skuteczne-i-bezpieczne-klamstwo-powtorzone-tysiac-razy-staje-sie-prawda/ Gdyby tak było, to nigdy by nie było obowiązku stosowania masek. Już przed pandemią było wiadomo, że ich skuteczność jest znikoma, a szkodliwość oczywista. Nie ma sensu wybielać tych szkodników, ani innych przykładających rękę do kowidopsychozy. Skąd miał uciec? Coś o tym słyszałem, ale zawsze brałem to za informacje nie do zweryfikowania, więc nie interesowałem się tym i wkładałem to pomiędzy inne, pandemiczne bajki. I nic nie wspominałem o latach. @3grosze też usilnie starał mi się wmówić coś podobnego, aż w końcu zaniemówił
 2. Badanie w którym stwierdzono, że niski poziom witaminy D3 znacznie zwiększa szansę na hospitalizację z powodu covida - https://academic.oup.com/jcem/article/106/11/e4708/6303537 . W tym badaniu wychwycono zależność między niskim poziomem witaminy D3, a śmiertelnością na covida oraz ustalono teoretyczny, minimalny poziom witaminy D3 przy którym śmiertelność spada do zera - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8541492/ . Ostatnie badanie w temacie witaminy D3 - najbardziej ciekawe, czyli od teorii do praktyki. W Hiszpanii, w ramach pilotażowego badania, chorym na covid w szpitalu dołączono do leczenia metabolit witaminy D3. Efektem tego znacznie zmniejszyła się ilość pacjentów trafiających na OIOM oraz nikt nie zmarł - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7456194/ . Te badania tłumaczą również czemu ten wirus występuje sezonowo. Badanie w którym udowodniono, że probiotyki skutecznie wspierają leczenie covida - https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/02601060211049631 . Badania potwierdzające występowanie słynnego koronawirusa w dużej skali na kilka miesięcy przed pandemią - https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/0300891620974755 , https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.06.13.20129627v1.full-text . Testy PCR były użytkowane niezgodnie z ich instrukcjami. Każdy wynik testu powinien oceniać lekarz w oparciu o stan zdrowia pacjenta - https://www.certest.es/wp-content/uploads/2020/10/VS-NCO324enpo1020-rev-00.pdf , https://blirt.pl/wp-content/uploads/sites/3/2020/03/Blirt_Protokół_PL_Coronavirus_COVID_19_CE_IVD-1.pdf . Jak to wyglądało w praktyce - wie chyba każdy, a na dodatek w naszym kraju rząd się oficjalnie przyznał, że wystarczy pozytywny wynik takiego testu żeby uznać kogoś za ofiarę kowida - https://fakehunter.pap.pl/raport/20ff81f3-d21d-455b-bbc4-fa4e0379da33 . O tym czemu tych testów nie należy używać, tak jak to miało miejsce, mówili już w sierpniu 2020 roku prof. Zieliński oraz prof. Polok (genetycy) - https://www.cda.pl/video/5639531fc . IFR kowida jest na poziomie sezonowej grypy - https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33768536/ . Podsumowując - mamy wirusa, który występował powszechnie już kilka miesięcy przed ogłoszeniem "pandemii" (nawet przed "pierwszym" przypadkiem z Wuhan), a którego po raz pierwszy w historii starano się wykrywać u kogo się tylko dało za pomocą testów, które wykonywane były niezgodnie z instrukcją. Wirusa, który zabija jak sezonowa grypa (co też tłumaczy dlaczego go wcześniej nie zauważono), a którego w większości przypadków można skutecznie zwalczać przy pomocy witaminy D (którą oczywiście można również skutecznie stosować jako prewencję zamiast szczepień) oraz samo leczenie wspierać z powodzeniem probiotykami. Jak ktoś chce wierzyć w makabryczną bajkę o "pandemii" spowodowaną "zabójczym" wirusem, to niech sobie wierzy, ale uprzejmie proszę o nie wciąganie innych w swój foliarski świat.
 3. To oczywiste. Algorytm SI opiera się na analizie faktów, a nie prywatnych teorii spiskowych. To przeczytaj jeszcze raz jakie informacje uzyskałem od tego programu, bo chyba ciężko Ci to przyswoić. Poza tym nie wiem, czy jest się czym szczycić. Po pierwsze ChatGPT w teście teorii umysłu wypadł jak dziewięciolatek - https://www.techradar.com/news/chatgpt-is-only-2-months-old-but-has-a-brain-of-a-9-year-old . Po drugie - na prawie połowę pytań jakie zadawałem tym algorytmom odpowiedź brzmiała: "Jak asystent IA nie mam zdolności...", "Jako AI nie mogę stwierdzić...", "Jako sztuczna inteligencja nie jestem w stanie stwierdzić...", "Jako AI, nie mam zdolności..." itp., itd. Różnica jest taka, że ten program zamiast ignorować pytania, to oznajmia wprost o swoich ograniczeniach. Bardzo możliwe, ponieważ to dokładnie ten sam poziom co fiołkowe simony. Inna ewentualność jest taka, że to ktoś nieświadomy swoich poważnych problemów natury psychicznej. Efekt końcowy ten sam, choć całkowicie różne pobudki.
 4. Jakbyś sprawdził o jakie ustawy chodzi, to byś wiedział, że dotyczy to Programu Szczepień Ochronnych - https://szczepienia.pzh.gov.pl/kalendarz-szczepien-2023-2/ . Więc to Ty kłamiesz. Normalka u wyznawców pandemii W latach 2008-2011 rządziło w Polsce PO, a nie PIS. Jak dla mnie w sumie bez różnicy, ale dla Ciebie widzę jest to istotne, więc dobrze abyś był tego świadomy Rozmowa z Tobą przypomina rozmowę z ChatGPT, ale nawet ten kod po zaprezentowaniu badań https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/0300891620974755 , https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.06.13.20129627v1.full oznajmił: "Z wyników badań wynika, że wirus SARS-CoV-2 istniał i rozprzestrzeniał się na dużą skalę już przed wprowadzeniem pandemii przez WHO w marcu 2020 roku." Następnie zapytałem czemu wirus wcześniej nie został zauważony skoro jest taki groźny i zaraźliwy, dostałem odpowiedź (musiałem powtarzać pytanie jeszcze raz podając badania, ponieważ je ignorował): "Faktycznie było wiele przypadków zakażeń przed ogłoszeniem pandemii, które wtedy mogły być traktowane jako zwykłe infekcje wirusowe. Skądinąd wirus miał łagodną postać, a jego objawy były niespecyficzne i łatwo można było je pomylić z objawami innych chorób. Właśnie dlatego wirus nie wyrządzał tak dużych szkód jak teraz." Następnie zapytałem czemu dopiero jak zaczęto testować ludzi, to dopiero wzrosła śmiertelność. Odpowiedź programu: "Wzrost liczby zgonów był spowodowany innymi czynnikami, takimi jak brak dostępu do odpowiedniej opieki medycznej, starszy wiek populacji i choroby współistniejące." Zapytałem też kiedy wirus zaczął rozprzestrzeniać się na dużą skalę w oparciu o dane z tych badań, to dostałem odpowiedź, że w styczniu 2020 roku. Kiedy zapytałem co z wcześniejszymi przypadkami jeszcze raz podając link do badania, to ChatGPT zaprzeczył, aby takie zostały udowodnione . Po tym przykładzie widać mocne imperatywy zawarte w tym programie, poprawność polityczna dotknęła nawet aplikacje Jak nie odpowiadasz na pytania, to się nie dziw.
 5. W sumie były podobne pomysły, aby podawać osobom w śpiączce psylocybinę - https://eu.providencejournal.com/story/news/nation-world/2019/10/16/magic-mushrooms-could-help-restore-brain-activity-in-comatose-patients/2512580007/ , jednak chyba jak na razie jeszcze nie rozpoczęto nad tym badań.
 6. Sezon infekcyjny, nie kwartalny. O tym wspominali już bodajże prof. Zieliński oraz prof. Polok w sierpniu 2020 roku w materiale dotyczącym testów PCR. Oczywiście zostali wyśmiani, ale ich rokowania okazały się nadzwyczaj trafne, zarówno te dotyczące samego wirusa jak i testów PCR. Były też oczywiście inne osoby ze środowiska naukowego i medycznego, ale żadne główne media nie interesowała debata na ten temat. Przecież trzeba było wszystkich straszyć śmiercionośnym wirusem przy pomocy takich osób jak Simon, którzy jakimś dziwnym trafem z dnia na dzień zmienili zdanie o 180 stopni o wirusie i maseczkach. Takich zwrotów akcji się nie zapomina. Sęk w tym, że to Ty też nie wiesz, nie znasz dokładnej definicji i kryteriów, tylko wierzysz innym. Ja jestem człowiekiem nikłej wiary, ufam tylko mocnym dowodom. W tak istotnej sprawie nie ma dla mnie kompromisów. Mam mieć czarno na białym, a nie mam nic. Bądź, co bądź, to jest w sumie naprawdę niesamowite, że mieliśmy ponad 3 lata "pandemię", a organizacja ją ogłaszająca nawet nie podała jej ogólnej definicji, nie wspominając o dokładniejszych kryteriach jakie muszą zostać spełnione.
 7. Gdzie tu jest stwierdzenie, że wirus był znany od dawna? Nie ja, ale trzeba było mieć problem z pojmowaniem otaczającej rzeczywistości, żeby tego nie zauważyć po kilku miesiącach "pandemii" przeglądając statystyki zachorowań. A jakie to wszystko miało podstawy naukowe? Czyli co? Stosowanie Twojej logiki w drugą stronę już nagle takie logiczne nie jest?
 8. Jak tak Twoje udowadnianie mi, że mawontek nie istnieje? Proszę o zacytowanie mojej wypowiedzi w której padło stwierdzenie, że to wirus dawno znany lub występuje od dawna. Na to, że jest sezonowy, to dowód już przedstawiłem, ale jak widać masz krótką pamięć, więc przypominam - https://pulsmedycyny.pl/covid-19-w-polsce-liczba-zakazen-koronawirusem-i-zgonow-aktualizacja-984368 (Koronawirus w Polsce - dzienna liczba zakażeń od początku epidemii COVID-19: INFOGRAFIKA). Bardzo ładnie tam widać sezonowość tego wirusa. Ano fakt, o diagnozie i leczeniu można było zapomnieć Twoja wiara jest bardzo silna, wręcz fanatyczna. Musisz być niezwykle religijny.
 9. Czyli wszystko jest już jasne - wierzysz w coś, ponieważ większość też w to wierzy, a czego nawet nie potrafisz zdefiniować. To jest religia, a nie nauka. Zresztą - nawet magiczne przedmioty w postaci szmatki na twarzy też się znajdą. W zasadzie tyle mi wystarczy z Twojej strony, swoje zrobiłem. Sam się przyznałeś do wiary, co zapewne dla Ciebie nie jest takie oczywiste. Na koniec przyznam, że byłem trochę złośliwy z tą definicją pandemii, ponieważ również bezskutecznie starałem się kiedyś znaleźć informacje na ten temat podane przez WHO - dokładną definicję i kryteria jakie muszą zostać spełnione, aby mówić o pandemii. Taka oficjalna definicja jednak nie istnieje, ostatnia definicja pandemii na stronie WHO została usunięta... na początku tej mitycznej pandemii. Oczywiście ta usunięta definicja nie pozwalałaby na ogłoszenie stanu pandemii (do zweryfikowania na webarchive dla ciekawych). To w sumie bardzo ciekawe, że przez 3 lata organizacja, której głos ma wpływ na cały świat nie potrafiła ogarnąć tak prostej sprawy.
 10. Wszystko masz w badaniu jak widać, czarno na białym. Myślałem, że takich oczywistych rzeczy nie muszę nikomu precyzować. To nie ja twierdzę, że coś się wydarzyło, tylko Ty, więc to po Twojej stronie leży przedstawienie na to dowodów, a nawet nie potrafisz podać definicji tego zjawiska. Idąc Twoim tokiem myślenia - udowodnij mi, że mawontek nie istnieje. Do roboty leniu.
 11. "This represents 5,535 more deaths than expected were there no pandemic, after accounting for changes in the population such as aging. Over the same period, 1,380 COVID-19 deaths have been attributed to the same age group (those younger than 65), suggesting that the excess mortality is, in large part, related to other factors such as increases in the number deaths attributed to causes associated with substance use and misuse, including unintentional (accidental) poisonings and diseases and conditions related to alcohol consumption." Przecież to oczywiste, że dotyczy to wszystkich aspektów związanych z korona-psychozą, nie tylko samych procedur medycznych. To, że tego nie rozumiesz wcale mnie nie dziwi. Dalej czekam na definicję pandemii na podstawie której WHO ogłosiło pandemię. Bo jak na razie twierdzisz, że jakieś zjawisko miało miejsce, ale nawet nie jesteś w stanie przedstawić definicji tego zjawiska, na podstawie którego to zjawisko ogłoszono.
 12. Czyli będąc politykiem musiał zapomnieć o wiedzy medycznej, którą posiada. Lub celowo kłamał. Ciekawe zjawisko, jak się nazywa? Jakie fajne badanie. Jaka szkoda, że opiera się na symulacji Niestety dla tego badania - inne, o wyższej jakości, mówią o czymś innym - https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/13571516.2021.1976051 "analiza ponad 100 badań pokazuje, że wiele z nich opierało się na fałszywych założeniach, które przeszacowywały korzyści i niedoszacowywały koszty lockdownu, - najnowsze badania wykazały, że lockdowny miały w najlepszym razie marginalny wpływ na liczbę zgonów z powodu kowida, - możliwe, że lockdown zostanie uznany za jedną z największych porażek polityki w czasach pokoju we współczesnej historii. " Tu jeszcze ciekawe badanie z Kanady - https://www150.statcan.gc.ca/n1/daily-quotidien/210712/dq210712b-eng.htm . Wynika z niego, że polityka kowidowa w Kanadzie zabiła więcej osób poniżej 65 roku życia, niż sam kowid. Coś dziwnego dzieje się z periodykami naukowymi. Kiedyś dyskutując nt. skuteczności masek ktoś też podesłał mi link do artykułu, chyba również w Nature. Artykuł opierał się na badaniu w którym dane zaczerpnięto z anonimowej, internetowej ankiety. I na tej podstawie autorzy badania stwierdzili, że maski działają . Inną kategorią badań w których maski zawsze świetnie działają są badania przeprowadzane w laboratorium. Niestety dla nich, w zestawieniu z badaniami o wyższej jakości - opierających się na danych z realnego, codziennego życia, badaniach randomizowanych, również z grupami kontrolnymi - maski jakoś nie za bardzo chcą działać. Do tego szkodzą. https://proremedium.pl/2021/04/05/maski-skuteczne-i-bezpieczne-klamstwo-powtorzone-tysiac-razy-staje-sie-prawda/ W komentarzach wywiązała się też ciekawa dyskusja na temat wiarygodności i jakości samych badań. Jakimś dziwnym trafem zdecydowana większość badań, których wyniki mają poświadczać o rzekomej "pandemii", jest po prostu badaniami o niższej wiarygodności, niż badania których wyniki poświadczają o braku "pandemii". Nie zauważyłem żeby ktokolwiek w przestrzeni publicznej mówił o jakichś błędach. Za to ciąga się uczciwych lekarzy po sądach lekarskich - https://zbigniew.martyka.eu/2023/01/31/uzasadnienie-wyroku-i-dalsze-kroki-prawne/ . Jeżeli dla sądu lekarskiego badania naukowe o niczym nie świadczą, to świadczy to tylko o tym sądzie. Propaganda kowidowa wciąż bardzo mocno działa jak widać. @3grosze, dalej czekam na definicję pandemii, którą kierowało się WHO przy ogłaszaniu stanu pandemii. Może @Krzychoo pomoże?
 13. Odwracanie kota ogonem, do tego znowu próbujesz ośmieszyć rozmówcę przy swoim braku kontrargumentów popartymi jakimikolwiek dowodami. Dalej czekam na definicję pandemii na stronie WHO, którą kierowała się ta organizacja przy ogłaszaniu stanu pandemii. Sypiesz linkami w ogóle niezwiązanymi z tematem, a tak prostej rzeczy nie potrafisz znaleźć Dziękuję, ale taki już po prostu jestem. Poza tym nie oczekujmy, że Ci biedni, zmanipulowani ludzie z dnia na dzień dostrzeżą w jakim błędnym przekonaniu żyli. Do tego potrzeba wiele czasu. Takie dyskusje służą dużo bardziej innym, niezdecydowanym, którzy na tej podstawie również wyrabiają sobie zdanie. Bo ja osobiście nie wierzę, że taką osobę jak 3grosze przekonam tutaj do czegokolwiek, ale inni właśnie patrzą i oceniają
 14. To wynika wprost z danych w włoskiego badania razem w zestawieniu ze statystyką zgonów w tym czasie oraz momentem rozpoczęcia testowania. Gdyby tak nie było, to nie było by tak wysokiego odsetka osób z przeciwciałami. Jeżeli pod uwagę weźmie się jeszcze, że śmierć przy sars-cov-2 dotyczy wąskiej grupy osób z dodatnim wynikiem testu (i to najczęśćiej osób starszych i/lub obciążonych innymi chorobami), to tłumaczy czemu nie zauważono tego wirusa wcześniej, choć krążył sobie swobodnie w populacji na całym świecie już w 2019 roku. W tym kontekście nie dziwi mnie nawet, że początkowo Chiny wszystkiemu zaprzeczały. Bo jak można się przyznać, że śmiercionośny wirus pochodzi od nas, skoro występuje on już wszędzie... I tak, ten wirus mógł być nowy na początku 2019 roku, ale nie w momencie ogłoszenia pandemii w marcu 2020 - wtedy musiał już wstępować na całym świecie, innej opcji po prostu nie ma. Chińczycy wyczuli, że mogą na tym sporo ugrać i zmienili strategię. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze - prawda stara jak system monetarny. Następnie przestawiono prawie cały świat na walkę z jednym patogenem występującym wszędzie, a który nie leczony odpowiednio wcześniej powodował spustoszenie w organizmie wąskiej grupy chorych. I co w związku z tym wtedy jeszcze uczyniono? Wszystkich z dodatnim wynikiem testu zaczęto traktować jak trędowatych rozsiewających śmierć wokół siebie, pozostawiono ich samych sobie w domu - bez diagnostyki i odpowiedniego leczenia, a potem wielkie halo, że trafiają w ciężkim stanie do szpitala i często umierają. Tu wypada jeszcze wspomnieć, że na margines zostało zepchnięte leczenie pozostałych schorzeń, co szczególnie było widoczne właśnie w Polsce - ponad 150 tysięcy nadmiarowych zgonów nie na kowid. Gdyby nie ta śmierć, to nawet Bareja by się nie powstydził takiego scenariusza. Jakich setek? Wystarczyło ze dwadzieścia karetek i odpowiedni montaż. Ludzi tam za bardzo nie pokazywali. Czemu siedzą cicho? Pewnie żeby nie stracić pracy. W mojej byłej pracy pracodawca wymusił szczepienia na niemal wszystkich pracownikach w 260 osobowej firmie - zastraszając ich i grożąc zwolnieniem. Wcześniej około połowa osób się zarzekała, że nie przyjmie tych szczepień, ale w praktyce tylko ja nie poddałem się szantażowi. Oczywiście zostałem zwolniony, tak jak jeszcze kilka innych osób, którzy mieli przeciwwskazania lekarskie do tego szczepienia. Jak się nietrudno domyślić - u wszystkich oficjalny powód zwolnienia był wyssany z palca. I naprawdę jesteś tak naiwny wierząc, że Ci ludzie będą sobie strzelać w kolano mówiąc jak było? Tym bardziej, że pewnie otrzymali polecenie od przełożonego i nawet nie wiedzieli w czym biorą udział, dopóki nie zobaczyli telewizji, a potem woleli siedzieć cicho w obawie przed utratą źródła dochodu i napiętnowania ze strony społeczeństwa. Tak działa propaganda w każdym reżimie - władza nie musi się z niczego tłumaczyć. W takim razie trzeba zacząć od początku. Czym w ogóle jest pandemia? Jakie dokładnie okoliczności muszą zaistnieć, aby ogłosić stan pandemii? Proszę o dokładną definicję podaną na stronach WHO, ponieważ to ta organizacja publicznie ogłosiła ten stan, więc czymś musiała się kierować.
 15. Nie było czego, więc nie mam zamiaru. Tylko, że to nic nie zmienia. Bo był już w Europie prawie rok przed ogłoszeniem "pandemii" (a w sezonie jesiennym 2019 roku musiał występować powszechnie, ponieważ bardzo łatwo się rozprzestrzenia, co jest widoczne właśnie we włoskim badaniu). Wytłumacz mi jakim cudem w ciągu dwóch miesięcy (grudzień 2019 - luty 2020) zaczął masowo zabijać, kiedy wcześniej nie wyrządzał zauważalnych szkód (przy normalnym leczeniu ludzi)? W tym włoskim badaniu w lutym 2020 nie ma żadnego śladu świadczącego o większym odsetku osób z przeciwciałami niż jesienią 2019. Zdaję sobie sprawę, że próba jest mała, ale czas występowania odsetka osób z przeciwciałami pokrywa się niemal idealnie ze zgonami we Włoszech (był bardzo mocny spadek około grudnia, stycznia - zarówno w badaniu jak i w zgonach). No i wirus zaczął masowo zabijać dopiero kiedy go zauważono (testy). Mi to śmierdzi na kilometr. Ewidentnie widać, że to zabijały procedury, a nie wirus.
×
×
 • Create New...