Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Eco_PL

Users
 • Content Count

  103
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Eco_PL last won the day on August 21 2016

Eco_PL had the most liked content!

Community Reputation

8 Promising

About Eco_PL

 • Rank
  Gwarek

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Nie znam się na tym, wiec tym chętniej się wypowiem. Przestrzeń rozszerza się wszędzie, w każdym punkcie, również między protonami i między kwarkami itd. Oddziaływanie między cząstkami nie niweluje rozszerzania przestrzeni ale jej skutek. W makroskali efekt ten sumuje się wraz z odległością, bo więcej jest punktów przestrzeni po drodze Ostatnio słyszałem o możliwym związku czarnych dziur z tempem rozszerzania się wszechświata. Innymi słowy im więcej wpada do dziury tym szybciej puchnie czasoprzestrzeń. Biorąc pod uwagę hipotetyczne właściwości hipotetycznej ciemnej energii, która podobno działa " odpychajaco" może sugerować ze całą przestrzeń jest białą dziura. Ale to z białą dziura to tylko taka moja rozkminka bez dowodów. Nie jestem naukowcem więc mogę puścić wodze fantazji.
 2. https://kopalniawiedzy.pl/ichtiozaur-kraken-osmiornica-Berlin-Ichthyosaur-State-Park,14065 Akcja działa się w Triasie, a więc 250-200 milionów lat temu. Być może nadinterpretacja, ale kto wie...
 3. Nie ma żadnych dowodów ani na niedostatki językowe neandertalczyka, ani na niedostatki myślenia abstrakcyjnego. Myślę, że deprecjonujemy neandertalczyka jako gatunek, choć nie mamy ku temu żadnych podstaw.
 4. No właśnie. Czy aby czasami często nie dochodzi do "automatycznego" przypisywania złożonych narzędzi do Homo Sapiens. Jeszcze nie tak dawno temu zastanawiano się czy neandertalczyk potrafił w ogóle posługiwać się mową.
 5. Ziarno to surowiec, a mąka to produkt przetwarzania surowca. Tak więc młyn produkuje mąkę. Jeden woli bułeczki, inny córkę piekarza
 6. Jawa to co prawda też wyspa, ale raczej z drugiej strony globusa. Chodziło chyba o Jamajkę.
 7. Dotychczas spotkałem się raczej z "jądrowym DNA" niż z "nuklearnym DNA". Może coś się zmieniło w nazewnictwie w ostatnim czasie, ale "nuklearne" kojarzy się raczej z czymś związanym z promieniotwórczością niż z DNA znajdującym się w jądrze komórkowym. "Nuklearne DNA" jest chyba nazbyt dosłownym tłumaczeniem z angielskiego.
 8. A gdyby tak zrobić cylinder z czymś z rodzaju tłoka poruszającego się w środku, który uderza raz w jeden koniec cylindra raz w drugi, jeden koniec z miękką stroną meta-materiału rozpraszającą siłę, drugi koniec siłę przekazujący, to w ten sposób uzyskalibyśmy napęd nie potrzebujący paliwa.
 9. Z aluminium to ostrożnie, bo samo w sobie nietoksyczne odkłada się w wątrobie i stwarza problemy w jej pracy.
 10. Ludzie inteligentni maja brzydki zwyczaj wymyślania skomplikowanych rozwiązań bardzo prostych problemów. Wystarczyłoby zwiększyć ilość kolonii i byłoby szybciej, taniej, lepiej, nie wspominając już o pysznych produktach ubocznych w postaci miodu. Przerost formy nad treścią.
 11. Nostradamus miał szczęście? Słowa zawarte w tym czterowersie opisują śmierć króla Francji Henryka II, który na część zaślubin swojej córki Elżbiety z królem Hiszpanii Filipem II i swojej siostry Małgorzaty z księciem Sabadunii rozpocząć turniej rycerski. W turnieju tym wziął udział sam król. Używał on w nim swojego osobistego godła lwa, mimo, iż nie było to zgodne z ówcześnie panującymi zasadami. Henryk II miał się zmierzyć z dowódcą gwardii zwanym Coryes lub Mongomery, którego przodkowie wywodzili się ze Szkocji. Herbem Szkocji jest lew. W trakcie pojedynku doszło do nieszczęśliwego wypadku. Król Henryk II został raniony przez złamaną kopię przeciwnika. Mniejsza część ugodziła go w ramie, większa natomiast wbiła się w oko króla. Druga rana okazała się śmiertelna. Poprzez oko został uszkodzony mózg. Henryk II zmarł w straszliwych męczarniach w dziesięć dni od turnieju rycerskiego. Wielką Arką -Nostradamus między innymi nazywał papieży(Arka Przymierza). Wielki Związek - Solidarność? Wielki Król - Lech Wałęsa? Komendant - Piłsudski.
 12. Ktoś tu ma ukryty dar: Potężne trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii. Pierwsze fale tsunami uderzyły po dwóch godzinach od wstrząsu w północno-wschodnie wybrzeże Nowej Zelandii, Trzesięnie ziemi w Argentynie
 13. + Po drodze z Azji byli jeszcze Homo floresiensis.
×
×
 • Create New...