Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Rekordowy rekin młot

Recommended Posts

W maju w Boca Grande (Kolumbia) złapano rekordowo ciężkiego rekina młota. Ważył on 581 kg, ale dość szybko się wyjaśniło, jak to możliwe. Była to bowiem ciężarna samica, a w jej brzuchu znajdowało się aż 55 młodych! Prawdziwy rekord Guinnessa...

Naukowcy z Mote Marine Laboratory, gdzie rybę przewieziono na sekcję zwłok, poinformowali, że 52 płody były już niemal całkowicie ukształtowane (do porodu brakowało dosłownie kilku dni). Samica miała w przybliżeniu 40-50 lat.

Przed złowieniem tego osobnika biolodzy morscy sądzili, że ten gatunek rekina może jednorazowo wydać na świat od 20 do 40 młodych.

Mimo że jesteśmy wdzięczni rybakowi, który dostarczył samicę do laboratorium, i udało nam się nauczyć czegoś nowego o tym gatunku, było nam bardzo smutno, kiedy widzieliśmy tak wiele nienarodzonych młodych we wnętrzu matki — powiedział dr Robert Hueter, dyrektor Centrum Badań nad Rekinami w Mote Marine Laboratory.

International Game Fish Association nie wydało jeszcze opinii (zapadnie ona pod koniec lipca), czy 4,5-metrowy rekin pobił rekord.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...