Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
k0mandos

Pytanie o zobowiązania providera

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, mam pewien problem.

Miałem do pewnego serwera ping rzędu 25-30 ms. Wszystko było cacy i pewnego dnia 50-60. Sprawdziłem tracert i okazało się, że już 30 ms trwa dojście pakietu do pierwszego serwera mojego providera, czyli wina leży ewidentnie po ich stronie. Zrobiłem badania ping i tracert i wysłałem z pytaniem o co chodzi. Dostałem odpowiedź, że administratorzy sieci nie widzą w takiej sytuacji problemu i, że dłuższe czasy ping mogą wynikać z ustawień proxy (czego zupełnie nie rozumiem w kontekście serwera) oraz od ustawień ich wewnętrznej sieci: niższy priorytet dla pakietów ICMP. Co to oznacza? Czy mogę coś ugrać, biorąc pod uwagę fakt, że w umowie jest tylko mowa i przepustowości łącza?

 

Gdzieś czytałem o podobnym przypadku na Neostradzie, okazało się, że problem leżał w "kodowaniu portu. trzeba zmienić z interleaved na fast" - czy to dotyczy tylko Neo, czy wszystkich sieci?

 

Pozdrawiam i będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

zobowiązania providera ograniczają się do wypełniania założeń umowy i tylko za to możesz go rozliczać. Jeżeli więc pingi są wolniejsze, ale szybkość transferu jest zgodna z umową, nie możesz zrobić zbyt wiele. Możesz ewentualnie wymusić na ISP, żeby zapewnili Tobie odpowiednią pomoc techniczną na miejscu, jeżeli tylko masz coś takiego w umowie...

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O pingach nic w żadnej umowie nie miałem nigdy (tylko gwarant transferu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedynczy ping czy traceroute niewiele powie o złożoności problemu. Użyj (win)mtr lub systemowego pathping (win). Zaś skoro provider priorytyzyje ICMP (nie wiedzieć po co), to pobaw się z tcptraceroute/tracetcp (win). Natomiast jeśli transfery masz dobre to co za problem? Ewentualnie możesz skłamać, zagrać laika i powiedzieć, że sieć laguje, aby przysłali technika i z nim wyjaśnić problem (ale pamiętaj, że niektórzy pobierają opłaty za nieuzasadnione wezwanie technika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...