Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Windows 7 RC już w maju

Recommended Posts

Microsoft potwierdził daty udostępnienia  edycji RC (Release Candidate) systemu Windows 7. Subskrybenci MSDN i TechNetu będą mogli pobrać najnowszą edycję OS-u już 30 kwietnia, a 5 maja zostanie ona udostępniona wszystkim chętnym.

Wciąż nie wiadomo, kiedy Windows 7 trafi do sprzedaży. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że edycja RTM (Ready To Manufacture) zostanie przekazana partnerom Microsoftu we wrześniu. Niewykluczone zatem, że najnowszy OS Microsoftu oficjalnie zadebiutuje przed świętami Bożego Narodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A w necie oczywiście dostępna już od trzech dni. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe jak długo będzie trzeba czekać na jakąś wersję z językiem polskim... Mam nadzieję iż niedługo, bo wtedy mógłbym się zacząć przyzwyczajać do nowego systemu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem na myśli oficjalne spolszczenie, a nie fanowskie. Dość mam dziwnych nakładek językowych na przeróżnym oprogramowaniu, które tylko emulują język polski i w sporej liczbie przypadków pozostawiają część opcji po angielsku.

Nie potrzebuję spolszczenia, po to aby w ogóle móc korzystać z systemu - z angielskim radzę sobie równie dobrze, ale po to aby system był w pełni kompatybilny z polskim oprogramowaniem i wyświetlaniem wszędzie gdzie to możliwe polskich ogonków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By KopalniaWiedzy.pl
   Osoby, korzystające z wersji RC systemu Windows 7 powinny pamiętać, że za kilka miesięcy stracą do niej legalny dostęp. O zbliżaniu się terminu, po którym nie będzie możliwe używanie Windows 7 RC, zostaniemy poinformowani przez sam system.
   Od 15 lutego raz dziennie wyświetli się przypomnienie na pasku zadań. Ponadto cztery godziny po włączeniu systemu zobaczymy okienko z informacją na ten temat, które będzie pojawiało się następnie co godzinę.
   Od 1 marca system zacznie, poza przypomnieniem na pasku zadań, restartować się co dwie godziny. Użytkownicy muszą pamiętać zatem, by często zapisywać dokumenty, nad którymi pracują.
   Prawo do używania Windows 7 RC wygasa 1 czerwca. Od tego dnia system będzie startował, ale użytkownik zobaczy czarny pulpit z informacją, że wersja systemu nie jest już legalna. OS będzie automatycznie restartował się co dwie godziny.
   Użytkownicy powinni więc albo wrócić do poprzednio wykorzystywanego systemu, albo zakupić pełną kopię Windows 7. Niestety, aktualizacja z wersji RC do pełnej edycji nie jest możliwa. Microsoft zaleca przeinstalowanie systemu na czystym dysku twardym.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Koń trojański, którym zostały zarażone pirackie wersje Windows 7 RC tworzy botnet, składający się już z dziesiątków tysięcy maszyn. Firma Damballa twierdzi, że 10 maja, kiedy to jej specjaliści przejęli kontrolę nad botnetem, w jego skład wchodziło 27 000 komputerów.
   Tripp Cox, wiceprezes Damballi, mówi, że obecnie do botnetu codziennie dołączanych jest 1600 nowych maszyn. Twórcy tej sieci komputerów-zombie zarabiają na zarażaniu komputerów szkodliwym kodem. Są opłacani przez autorów takiego kodu. Pocieszający jest fakt, że, jak zapewnia Damballa, od 10 maja cyberprzestępcy nie kontrolują maszyn, które zostały podłączone do botnetu po tym dniu. Jednak mają do dyspozycji starsze komputery-zombie. Ponadto niewykluczone, że uda im się odzyskać kontrolę nad całym botnetem.
   Wiadomo, że 10% zarażonych komputerów znajduje się w USA, a po 7% w Holandii i Włoszech.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   W sieciach P2P pojawiła się zarażona koniem trojańskim wersja instalacyjna systemu Windows 7 RC. Użytkownik, który ją zainstaluje, narazi się na atak i przejęcie kontroli nad komputerem przez cyberprzestępców. Jeśli zdecydujemy się na pobranie RC z torrentów, powinniśmy sprawdzić sumy kontrolne MD5. Dla ISO edycji 32-bitowej suma kontrolna to 8867C13330F56A93944BCD46DCD73590, a dla edycji 64-bitowej - 98341af35655137966e382c4feaa282d. Najbezpieczniej jednak jest poczekać do 5 maja i pobrać Windows 7 RC z witryny Microsoftu.
   To już drugi w ostatnim czasie atak na użytkowników P2P. Wcześniej okazało się, że osoby, które pobrały pirackie oprogramowanie Apple'a zostały zarażone szkodliwym kodem.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Na witrynach Microsoftu ponownie, i znowu najwyraźniej przez pomyłkę, ukazała się informacja o dacie premiery Windows 7 RC. Wszystko wskazuje na to, że wersja Release Candidate systemu Windows 7 zostanie udostępniona 5 maja. Będą ją mogli pobrać subskrybencie TechNetu i MSDN.
   Na razie nie wiadomo, kiedy koncern udostępni ją wszystkim. Nieznana jest też data premiery gotowego systemu, chociaż najczęściej mówi się o październiku.
   Jednocześnie Ed Bott, znany dziennikarz serwisu ZDNet opublikował wpis, w którym informuje o przeprowadzeniu dokładnej analizy raportu firmy Dimensional Research. Bott zauważa, że powszechny odbiór wyników badań był błędny. Część mediów stwierdziła na jego podstawie, iż Windows 7 będzie miał, przynajmniej początkowo, takie same kłopoty z przebiciem się na rynku, jak Windows Vista.
   Z opinią taką Bott się nie zgadza. Jego zdaniem raport jasno wykazuje, żę Windows 7 może być najbardziej udaną premierą systemu operacyjnego w historii Microsoftu. Posługując się badaniami Dimensional Research Bott stwierdza, że 7 z łatwością pobije Windowsa XP. W ciągu 6 miesięcy po premierze do Windows XP należało około 5% rynku. Tymczasem do Windows 7 może należeć około 18%. Na pokonanie bariery 30% rynkowych udziałów system XP czekał przez około 33 miesiące. "Siódemce" może się to udać w ciągu 10 miesięcy. Zdaniem Botta po 42 miesiącach od premiery do Windows 7 będzie należało ponad 90% rynku. W takim samym czasie XP zdobył mniej niż 40%. Jeśli informacje zawarte w raporcie Dimensional Research się sprawdzą, Windows 7 czeka oszałamiający sukces.
   Jest to tym bardziej prawdopodobne, że do podobnych wniosków dochodzi Pacific Crest Securities, bank inwestycyjny specjalizujący się w nowoczesnych technologiach. Jego przedstawiciele o plany dotyczące Windows 7 zapytali menadżerów IT z 80 firm zatrudniających ponad 1000 osób każda. Z badań wynika, że 50% takich przedsiębiorstw planuje zainstalowanie nowego OS-u najszybciej, jak to tylko możliwe. Kolejne 46% planuje przejście na Windows 7 przed końcem 2009 roku. Ponadto 55% z pytanych ma zamiar przejść na Windows 7 na już używanym sprzęcie, a nie tylko na nowych, stopniowo pojawiających się komputerach. Aż 96% badanych stwierdziło, że podoba im się Windows 7. Złą opinię o nim wyraziło tylko 4%. Jeszcze w styczniu źle o nowym OS-ie mówiło 12% respondentów.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Microsoft oficjalnie poinformował, że wersja RC (Release Candidate) sytemu Windows 7 zostanie udostępniona w maju. Na stronach koncernu czytamy, iż będzie można ją pobierać do najmniej do początku czerwca, a liczba kluczy licencyjnych nie zostanie ograniczona. Firma wyciągnęła więc wnioski z udostępnienia pierwszej wersji beta Windows 7, gdy oświadczono, że system będzie można pobierać przez "czas ograniczony" i poinformowano o przygotowaniu tylko 2,5 miliona kluczy. Wówczas tak wiele osób chciało jak najszybciej zainstalować najnowszy OS Microsoftu, że doszło do przeciążenia firmowych serwerów.
   Windows 7 RC będzie można używać dłużej niż Windows 7 Beta 1. O ile ta druga wersja przestanie działać 1 sierpnia 2009, to z RC będzie można korzystać do 31 maja 2010 roku. Edycja RC ma być dostępna w wersjach 32- i 64-bitowej w językach angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i japońskim.
   Strona z informacją o premierze Release Candidate zniknęła z firmowych serwerów. Można przypuszczać, że została ona pomyłkowo opublikowana zbyt wcześnie, jednak zawarte na niej informacje są prawdziwe.
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...