Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

TP SA, oddaj swoje sto milionów!

Recommended Posts

TP SA została ukarana za nieprawidłowści dotyczące nieuprawnionego wiązania ofert neostrada tp i abonamentu telefonicznego. 25 września 2006 r. Prezes UKE, Anna Streżyńska podpisała decyzję nakładającą na Telekomunikację Polską SA w wysokości 100 milionów zł płatną do budżetu państwa.

Kara została nałożona w związku z nieprawidłowościami dotyczącymi nieuprawnionego, zdaniem urzęde, wiązania oferty usług dostępu do Internetu neostrada tp oraz usług telefonicznych. Sprzeczne z prawem telekomunikacyjnym wiązanie ofert prowadziło do naruszenia przepisów nakładających na TP SA, jako operatora posiadającego znaczącą pozycję rynkową, obowiązku kształtowania ceny usług na podstawie kosztów ich świadczenia, według przejrzystych, obiektywnych i niedyskryminujących kryteriów zrozumiałych dla użytkowników - utrzymuje UKE.

Ceny za usługi neostrada tp oraz wysokość abonamentu telefonicznego mogłyby zostać ustalone według tych kryteriów w sytuacji, gdyby Telekomunikacja Polska rozdzieliła świadczenie tych usług, zaprzestając uzależniania świadczenia jednej usługi (neostrada tp) od zawarcia umowy o świadczenie innych usług (usług telefonicznych). Praktyka stosowana przez TP SA jest sprzeczna z art. 57 ust. l pkt l PT, zgodnie z którym dostawca usług nie może uzależniać zawarcia umowy o świadczenie publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych, w tym o zapewnienie przyłączenia do publicznej sieci telekomunikacyjnej, od zawarcia przez użytkownika końcowego umowy o świadczenie innych usług .

Podstawą nałożenia kary jest fakt, że stwierdzone naruszenie dotyczące wiązania oferty prowadzi równocześnie do nieprzejrzystości w zakresie opłat za poszczególne, powiązane ze sobą ofertowo usługi. Stan taki świadczy w sposób niezbity o tym, że ceny tych usług nie są ustalane na podstawie przejrzystych i obiektywnych kryteriów.

Telekomunikacja Polska zapowiedziała odwołanie się od decyzji UKE.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By KopalniaWiedzy.pl
   Telekomunikacja Polska rozpoczęła zwiększanie do 256 kb/s prędkości transmisji danych klientom, którzy korzystają obecnie z Neostrady 128. Zlikwidowane zostaną również limity transferu obowiązujące we wszystkich opcjach Neostrady.
   Zarówno zwiększenie prędkości, jak i zniesienie limitów jest bezpłatne i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi formalnościami.
   Z szybszego Internetu skorzysta około 360 000 osób.
   Całe przedsięwzięcie, ze względu na jego skalę, potrwa około miesiąca. Jako pierwsi na prędkość 256 kb/s zostaną przełączeni ci, którym do końca umów terminowych pozostało najmniej czasu.
    
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Telefonia Dialog podpisała z Telekomunikacją Polską umowę, na podstawie której uzyska dostęp do sieci TP SA. Sławomir Szych, prezes zarządu Dialogu poinformował, iż dzięki temu jego firma będzie mogła zaoferować usługę Dialnet DSL klientom Telekomunikacji.
   Dialog rozpoczął już prace nad technicznym aspektem dostępu do sieci większego operatora. Jego specjaliści przygotowują również ofertę dla klientów Telekomunikacji.
   Abonenci TP SA będą mogli skorzystać z Dialnetu w przyszłym roku. Dokładna data uruchomienia usługi nie jest znana, będzie ona zależała od terminu uzyskania dostępu do sieci Telekomunikacji oraz tempa, w jakich obie firmy będą uzgadniały szczegóły.
    
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...