Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Dla miejskiego komandosa

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją obecność na targach CES zaznaczył też szwajcarski Victorinox, znany z produkcji... noży. Firma pokazała jednak coś, co jak najbardziej mieści się w pojęciu elektroniki konsumenckiej.

Presentation Pro to scyzoryk wyposażony, obok różnego rodzaju ostrzy, we wskaźnik laserowy i 32-gigabajtowy klips USB, do którego dostępu strzeże czytnik linii papilarnych. Znajdziemy w nim też narzędzie do bezpiecznego przechowywania haseł oraz łącze Bluetooth.

Niezwykłe narzędzie trafi do sklepów dopiero w przyszłym roku i będzie kosztowało około 250 funtów. Przyda się każdemu, kto obawia się niebezpieczeństw współczesnej miejskiej dżungli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scyzoryk z USB (chyba nawet tej samej firmy) powstał już jakiś czas temu, ale wskaźnika laserowego (po co?) i "sinozębego" jeszcze chyba w takowym nie było, tak jak i czytnika linii papilarnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

stuff dla wykładowców-maniaków-praktyków-świrów-wierzących_w_korporacje_chcące_wykraść_ich_koncepcje_dla_swoich_nieczystych_celów

8)

fajnie co?

zgubiłem swojego Victorinoxa, którego kupiłem jak miałem ok 12lat kiedy byłem na fali MacGyver'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      W ofercie firmy Super Talent znalazły się cztery klipsy USB korzystające z łącza w wersji 3.0. Dwa z nich wyposażono w pamięć podręczną DRAM, dzięki czemu, jak zapewnia producent, wydajność przy obsłudze dużej liczby niewielkich plików wzrosła o 300%. Super Talent informuje, że np. jeśli chcemy skopiować 40 plików MP3 na klips USB, to dzięki dodaniu pamięci podręcznej, operacja ta zostanie przeprowadzona 260% szybciej, a zatem potrwa nie 13 (w przypadku łącza USB 3.0), a jedynie 5 sekund. Im mniejsze pliki kopiujemy, tym większe korzyści odnosimy z zastosowania pamięci podręcznej.
      Jeden z menedżerów Super Talenta stwierdził: Nie mówimy już o 10-krotnym zwiększeniu wydajności w porównaniu do USB 2.0. Teraz mówimy o rzeczywistym zwiększeniu prędkości pracy nawet o 110 razy w porównaniu z tym, do czego dotychczas użytkownicy mieli dostęp.
      Do sklepów trafią zatem urządzenia USB 3.0 Express Drive 16 GB (sugerowana cena detaliczna to 59 USD), USB 3.0 Express Drive 32 GB (99 USD), USB 3.0 Express RAM CACHE Drive 32 GB (129 USD) oraz USB 3.0 Express RAM CACHE Drive 64 GB (209 USD). W pamięć podręczną wyposażono dwa ostatnie z wymienionych klipsów.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Pentagon przyznał, że w 2008 roku doszło do najpoważniejszego ataku na amerykańskie sieci wojskowe. Zostały one zainfekowane przez szkodliwy kod przeniesiony na klipsie USB. Urządzenie podłączono do notebooka, co zapoczątkowało infekcję, która objęła w końcu zarówno tajne jak i jawne sieci.
      Jak poinformował William Lynn, zastępca sekretarza obrony, szkodliwy kod został umieszczony na klipsie przez obcą agencję wywiadowczą.
      To właśnie ten atak stał się przyczynkiem do poważnych zmian w podejściu Pentagonu do spraw bezpieczeństwa sieci oraz do powołania dowództwa wojny cyfrowej. Od tamtej pory opracowano techniki "aktywnej obrony", które umożliwiają szybkie wykrycie intruzów w sieci. Lynn przyznał, że Pentagon miał poważne problemy z opracowaniem zasad wojny cyfrowej, gdyż obecnie obowiązujące prawa dotyczące prowadzenia wojny były pisane przed rozpowszechnieniem się sieci komputerowych.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      W ofercie firmy Transcend znajdziemy nowe klipsy USB z rodziny JetFlash 500. Urządzenia wyposażono w mechanizm chowania wtyczki USB, dzięki czemu ochronimy ją przed uszkodzeniem, a jednocześnie nie będziemy musieli martwić się ewentualnym zgubieniem zatyczki.
      Dodatkową zaletą JetFlasha 500 jest wytrzymała obudowa, odporna na uderzenia i upadki z wysokości, oraz solidne mocowanie złącza, które nie obluzuje się nawet po dłuższym czasie użytkowania.
      Transcend oferuje różnokolorowe USB o pojemnościach od 2 do 32 gigabajtów.
      Ceny urządzeń wahają się od 19 do 287 złotych, a producent objął je dożywotnią gwarancją.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Firma Corsair zaprezentowała najnowsze klips USB z serii Flash Voyager. Pokryte gumą urządzeniu może przechowywać 16 gigabajtów danych.
      Klips korzysta z interfejsu USB 2.0 i charakteryzuje się prędkością odczytu rzędu 22 megabajtów na sekundę. Dane zapisywane są z prędkością 7 MB/s.
      Pendrive o tak olbrzymiej pojemności pozwoli na łatwe przenoszenie danych multimedialnych – zapewnia Richard Hashim, dyrektor marketingu Corsaira. Na 16 gigabajtam można zmieścić całą trylogię Tolkiena w reżyserii Jacksona – dodaje.
      Corsair Flash Voyager 16GB wykorzystuje 256-bitowe klucze szyfrujące AES, które zabezpieczają jego zawartość przed niepowołanym dostępem.
      Producent wycenił urządzenie na 299 USD.

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Przed końcem bieżącego roku do sklepów trafią klipsy USB Toshiby o pojemności 16 gigabajtów. Rodzina urządzeń TransMemory U3 USB będzie więc obejmowała nośniki o pojemności 512 MB oraz 1, 2, 4 i 16 gigabajtów.
      Dodatkowe oprogramowanie o nazwie U3 Launchpad pozwala na startowanie aplikacji bezpośrednio z klipsa. Natomiast chroniony hasłem program U-Safe ma za zadanie dopilnować, by żadne dane nie przedostały się bez wiedzy użytkownika z klipsu do komputera, do którego został podłączony.
      Klips o pojemności 16 gigabajtów będzie można kupić pod koniec grudnia tylko i wyłącznie za pośrednictwem Toshiba Direct.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...